Szukaj
Zamknij

KrakSpot – kolejna szansa dla startup’ów!

krakspot


Robię copy+paste informacji dot. kolejnej po Democampie imprezie na której będzie szansa sprawdzić swój pomysł na biznes konfrontując przed branżowymi specjalistami. Postanowiłem wspomóc tę inicjatywę bo tego typy pomysłów nigdy dość a Kraków to fajne miasto :)


Po co konkurs na KrakSpot?

Chcemy dać młodym startupom szansę wypromowania się i otrzymania feedbacku od ludzi, którzy znają się na branży jak mało kto. Większość tego typu konkursów organizowanych jest w Poznaniu, który dla osób z naszej części kraju może okazać się sporym wyzwaniem logistycznym (nie zamykamy się jednak na żadne projekty i pochodzenie nie jest barierą wejścia )

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do konkursu może zgłosić się każdy startup, którego klikalna, działająca wersja umieszczona jest w sieci (może to być zamknięta wersja beta, jednak spełniająca już swoje główne funkcjonalności). Z nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy pięć, które zaprosimy do prezentacji na spotkaniu.

Jak się zgłosić do konkursu?

Długo zastanawialiśmy się nad formą zgłoszenia i doszliśmy do wniosku, że najlepszą będzie przysłanie nam linka do filmu promującego startup (czyli po prostu zarysu prezentacji, jaką chcielibyście wygłosić przed jury). Dlaczego tak? Forma jest najbardziej miarodajna – prezentacja to nie Power Point ale całość przekazu, czyli przede wszystkim to, co macie do powiedzenia. Na blogu TechCrunch możecie zobaczyć, jak wyglądają takie filmiki (na przykład tutaj).

Na prezentację przed jury na KSESie będziecie mieć dokładnie 5 minut, dlatego maksymalna długość prezentacji online też nie powinna przekroczyć tego czasu. Film jednak nie jest formą obowiązkową (jedynie sugerowaną)! Zgłoszeniem może być wspomniana prezentacja w Power Point z opisem projektu, lub po prostu sam opis wraz z adresem www. Przeczytamy na pewno wszystkie i postaramy sie wybrać najciekawsze zgłoszenia.

Kto i na jakiej zasadzie będzie oceniał startupy?

Do jury zaprosiliśmy osoby, które mają mnóstwo do powiedzenia na temat branży – myślę, że ich feedback będzie wyjątkowo cenny (kolejność alfabetyczna).

Małgorzata Curyło – dyrektor inwestycyjny z Funduszu Inwestycyjnego IIF Group
Marcin Jagodziński – bloger (Netto.blox.pl), pomysłodawca i twórca Blipa, współorganizator bootstrapa
Radosław Kuczera – dyrektor zarządzający – Hostersi
Bartek Raciborski – bloger (Webstop.pl), przedsiębiorca

Każda z tych osób, będzie miała możliwość zadania dodatkowych pytań (jeżeli temat, według niej, nie został do końca wyczerpany w prezentacji). Postaramy się także dać możliwość zadania jednego/dwóch pytań publiczności. Po tym, nastąpi ocena startupu – każdy z jurorów będzie mógł przyznać od 1 do 10 punktów (a więc łącznie 40 punktów do zdobycia), argumentując swoją notę.

Zwycięzcy i nagrody

Zwycięzcą zostanie startup, który uzyska największą liczbę punktów od jury. Nagrodą, prócz cennego feedbacku, oraz możliwości promocji startupu będzie pakiet hostingowy ufundowany przez Hostersów. Wybrane do prezentacji filmy będzie można obejrzeć na naszym blogu (w zależności od zainteresowania, postaramy się umieścić linki także do wszystkich pozostałych).

Podsumowanie

Jeżeli zatem tworzycie startup, jesteście przekonani o jego sukcesie, lub po prostu chcecie porównać swoją wizję z opiniami ludzi działających w branży – konkurs przeznaczony jest właśnie dla Was. Czekamy na zgłoszenia pod adresem kontakt@krakspot.pl do 12 grudnia (piątek) do północy. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia, dlatego do 14 grudnia odezwiemy się do wszystkich, chcących wziąć udział w konkursie.

Więcej o konkursie na stronie oficjalnej

 • To sie rozprzestrzenia jak pożar lasu. :) Za rok, kto wie – gdzie dojdziemy.

  Zatem, startupy zapraszam do wyjścia z garażu.

 • Anonim

  kiedy widze taki post to mam zamiar zacytowac ciebie: ” once a start-up, always a start-up”. Dorosnij stary, nie masz juz 22 lat…

 • Artur Kurasiński

  @ Anonymus: Nasz naród jest jak lawa.. i w dodatku czytać nie umie wogóle…

 • Anonim

  umiem czytac, jednoczesnie jestem pragmatyczny. gdybym byl w twojej sytuacji (34 lata, brak wyraznego sukcesu finansowego zwiazanego z tematyka start-up) rzucilbym to w p…. i poszedl do korporacji.
  Szczerze, w twoim wieku mozna byc partnerem/dyrektorem, zarabiac sporo, miec super dom pod warszawa …
  Na wlasnej firme trzeba zarabiac WIECEJ niz w korporacji (np. dlatego, ze ponosisz duzo wieksze ryzyko).
  Nie warto zaczynac od nowa i od nowa, bo nie masz juz 22 lat.
  Na twoim miejscu dawno zajalbym sie czyms bardziej sensownym (chocby ksiegowoscia)
  pozdr,
  aa

 • Artur Kurasiński

  @ NIEZNAJOMY: Mistrzu, niestety nadal potwierdzasz, że czytasz i nie rozumiesz

  1) KrakSpot nie jest moją inicjatywą i nie mam (oprócz przeklejenia info prasowego) z nią nic wspólnego poza wsparciem duchowym.

  2) Dziękuję za podsumowanie mojej skromnej osoby. Pozwolę się nie zgodzić z „brakiem sukcesu finansowego” ale ponieważ skromność to moje drugie imię na tym poprzestanę.

  3) acha więc pracuje się po to aby kupić „super dom”. ja pracuję dla przyjemności. kwestia wyboru.

  4) dyrektorem / partnerem / prezes zdążyłem być już kilka razy. mnie tytuły nie kręcą. to dobre dla młodziaków z pedalskim pseudo irokezem na głowie.

  4) Dziękuję za krótką i jakże pouczającą lekcję przedsiębiorczości – gdzie podesłać fv? :)

  5) Google twoim przyjacielem – zanim się wypowiesz poszukaj sobie informacji. Nawet w tak trywialnych tematach jak komentowanie kogoś życia zawodowego na jego blogu :)

  6) Jestem Ci wdzięczny – pomimo zmęczenia wywołałeś u mnie śmiech co się rzadko zdarza po 22.00.

 • Arturze poniechaj!

  Część chce być trybikami inni wolą próbować by być … wajchami.

  Ciekawe czasy mamy tuż przed maską, ciekaw jestem jakże ci wszyscy partnerzy rade dadzą sobie, gdy rozkaz z góry spłynie *oszczędzamy* Panowie…

  zaczynanie od nowa i od nowa to prawdziwy drajw nie … (yyy nie rymuję celowo)

 • Pawel Kalkus

  Witam,

  Jacek Gadzinowski wyżej zaprosił do wyjscia z garażu :)

  Jak definiujemy garaż ? Bo chyba właśnie sie w nim znajduję :P

  Chcialem sie dowiedziec czy te start upy na Krak Spot musza byc porownywalna swoja odkrywczoscia i stopniem zaawanoswania do tego co na TechCrunch ?

  Pozdrawiam,

 • Artur Kurasinski

  @ Pawel Kalkus – wiesz ja nie jestem organizatorem ale wydaje mi sie, ze kazdy startup bedzie mile widziany :))

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę