Szukaj
Zamknij

Blogerzy przepytają Bronisława Komorowskiego

bronisławm komorowski

Maciek Budzich, Jacek Gadzinowski i Paweł Wimmer oraz niżej podpisany 8 czerwca (wtorek) od godziny 17.00-tej w budynku BUWu w Warszawie spotkamy się z kandydatem PO na urząd Prezydenta RP…

Ani TVN ani TVP ani Polsat :) Tylko my, nikomu nie znani, anonimowi blogerzy na żywo (będzie live streaming) będziemy zadawali Bronisławowi Komorowskiemu pytania związane z Internetem, nowymi technologiami i społeczeństwem obywatelskim.

Chcielibyśmy dowiedzieć się o jego zdanie jako osoby, która być może przez pięć najbliższych lat będzie miała realny wpływ na życia obywateli w Polsce. Czy i jak odpowie – sprawdzimy, pokażemy i opiszemy (niestety nie mogę zagwarantować bezstronności)

Jeśli macie jakieś propozycje pytań z tego zakresu – zostawiajcie w komentarzach pod wpisem.

Więcej szczegółów niebawem!

 • sten

  mam pytanie do kandydata Komorowskiego związane z jego drugim spotem wyborczym gdzie dumnie opowiada o swoim pierwszym zrywie patriotycznym w postaci demonstracji w 1968 r : Czy pan , panie Marszałku z lekka się nie zagalopował ? W 1968 r jako 14 letnie dziecko mógł pan demonstrować co najwyżej swoje wielkie przywiązanie do prezentów z okazji Dnia Dziecka . Poza tym jest pan OK. Życzę powodzenia !

 • Pingback: Debata blogerzy vs Bronisław Komorowski • Jacek Gadzinowski()

 • Artur
  Niestety sa kandydaci rowni i rowniejsi. Ja osobiscie nie mam zamiaru spotykac sie i podawac reki czlowiekowi, ktory kpi z polskiego wymiaru sprawiedliwosci (Andrzej Lepper) albo facetowi, ktory kwestionuje prawa wyborcze kobiet i delikatnie mowiac nie widzi niepelnosprawnych w spoleczenstwie (JKM).

  Ty, jako Artur Kurasiński – osoba prywatna, nie musisz. Ty, jako Artur Kurasiński – (współ)organizator debaty „kandydaci vs bloggerzy”, masz obowiązek. Ot, taka drobna różnica między oglądaniem TV na fotelu, a organizowaniem wydarzenia społecznego.

  To, ze zebrali wymagana liczbe podpisow nie swiadczy, ze sa od razu powaznymi kandydatami na urzad prezydenta. Leszek Bubel, Stan Tyminski – lista takich person jest dluga.

  Tyle że oni przeszli przez pierwszą poważną procedurę weryfikacyjną — zebranie 100 tysięcy podpisów. Drugą procedurą nie jest prywatny punkt widzenia Kurasińskiego czy Mikołajskiego, nie są nią też sondaże wyborcze. Drugą procedurą weryfikującą „stopień powagi kandydata” jest pierwsza tura wyborów.

  Organizując demokratyczną debatę musisz rozmawiać ze wszystkimi zarejestrowanymi kandydatami. Ich wybieranie według własnego widzimisię nie różni się specjalnie od podejścia JKM, który wybiera sobie obywateli pierwszej i drugiej kategorii.

 • Pingback: Ja, RAFi – o mnie i o was » Gdy bloger zaczyna uprawiać politykę()

 • Pingback: Napieralski – “To on” i śpiewajace bliźniaczki | Przerwa na Reklamę()

 • I jakie są Twoje wrażenia po tym spotkaniu?

 • kultuurka

  Ha, ha, ha, temat tego wątku powinien brzmieć: „blogerzy którzy dali się wydymać polityce miłości” Do Wimmera miałem, jak i pozostałych blogerów szacunek, za to że poprzez swoje merytoryczne artykuły i ciężką pracę zbudowali wokół siebie różne grupy społeczne, nieuwikłane w jakieś polityczne ciągotki. A tu teraz takie coś…żal. Ci wszyscy panowie (komorowscy, kaczyńscy, pawlaki etc.), którzy na siebie codziennie plują ze szklanych ekranów, tak naprawdę po cichu piją wspólnie wódeczkę i mają wszystkich w dupie. To starzy wyjadacze, polityczne „kur**” Tak naprawdę potrzebni im jesteście wyłącznie do własnych celów! Jesteście przelotnym tematem jak „dziw**” na autostradzie. Szkoda tylko, że sprzedaliście się tak tanio…

 • Czesc, pozwolilem sobie skomentowac na blogu RAFiego (jakby jest Was 4-rech, a to wlasnie u niego dowiedzialem sie o spotkaniu).

  http://ja.rafi.pl/2010/06/08/gdy-bloger-zaczyna-uprawiac-polityke/#comment-54268

 • karolina

  Jest Pan politykiem, który mówi w swoim haśle wyborczym o „budowaniu”, zastanawiam się czy te słowa w ogóle mają jakiś sens.
  Wystał Pan jako kandydat na prezydenta do każdego domu list z pańskim przemówieniem(skromnie ok 15mln), rozwiesza Pan 4-metrowe plakaty(oczywiście, że nie bilbordy), tony ulotek, miliony plakatów…ile to wszystko musiało kosztować?
  Papier, tusz…a może lepiej pustaki, drewno, które równają się nadzieją na odbudowę szczęścia dla tysięcy powodzian? Nawet nie wyobraża Pan sobie co oni musieli czuć otwierając kopertę z w ich sytuacji bezsensownym przemówieniem od Pana.
  Jest mi przykro, że taki niedoświadczony życiowo człowiek ma czelność startować na prezydenta. Prezydent dla ludu, a nie odwrotnie.

 • Artur z Legnicy

  Pocztą otrzymalem od Pana list , w którym prosi Pan o poparcie swojej kandydatury. Uważam, że Pan jest jednym z lepszych liczacych się kandydatów na przezydenta. Ja w I-szej turze będę jednak głosował na innego kandydata. Zdaję sobie jednak sprawę, że mój faworyt nie wejdzie do drugiej tury. Pan ma to jak w banku oraz mój głos w II-giej turze i moich przyjaciół.
  Serdecznie pozdrawiam , i życzę powodzenia.

 • cieszynski

  Pozdrawiam wszystkich piszących na tym forum ,Kochani Polacy wybieramy Pana Komorowskiego Na Prezydenta Polski ,najlepszy kandydat Z Poważaniem Piotr

 • arbuz

  Czy są plany wprowadzenia w Polsce roku penitencjarnego?

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę