Szukaj
Zamknij

Optiner.pl – sport to zdrowie i pieniądze

optiner mmo.pl fitbay.pl

AK74 – Adamie czy można potwierdzić, że „MMO.pl to najczęściej odwiedzany w Polsce sklep branży odchudzanie a Fitbay.pl to najczęściej odwiedzany sklep branży fitness”? Bo brzmi to strasznie odważnie – zaraz konkurencja w komentarzach pod tym wywiadem zacznie udowadniać, że to wcale nie prawda…

Adam Stadnicki – Różnego rodzaju rankingów i raportów jest naprawdę sporo a każda ich interpretacja jest subiektywna. Niewątpliwie jednak branża odchudzania i fitness nie ma jeszcze aż tak widocznych liderów jak np.branża RTV i AGD. Sądzę że nasze sklepy jeśli nie są liderami tych branż to z pewnością są w czołówce.

AK74 – Optiner to spora firma, posiadacie dwa znane sklepy internetowe, a jak zaczynaliście? Mieliście plan rozwoju spółki i kolejnych sklepów, kasę na realizację i wiedzę jak tego dokonać?

AS – Zaczynaliśmy tak jak większość e-commerców w Polsce. Garaż wynajęty od kolegi służył jako magazyn a telefon na prepaid robił za biuro obsługi klienta. Z pewnością nie można było tego nazwać zaplanowanym biznesem. Internet jest na tyle ciekawym miejscem, że praktycznie bez żadnych kosztów możesz postawić sklepik i zacząć sprzedawać.

Klienci nie muszą wiedzieć że Twój sklep mieści się w wynajętym pokoju akademika oraz że konsultant z którym rozmawiasz siedzi właśnie na sali wykładowej. Mniej więcej tak wyglądało to u nas na samym początku.

W ciągu 3 lat bardzo dużo się zmieniło. Obecnie zatrudniamy już około 20 osób, zainwestowaliśmy w nowe własne biuro, centrum logistyczne, infolinie z prawdziwego zdarzenia, pracownię fotograficzną czy system ERP. Wszystko idzie w dobrym kierunku:)

AK74 – Możesz scharakteryzować rynek produktów fitness i suplementów diety w Polsce? Jak wygląda czołówka, konkurencja, kto jest silny w czym ?

AS – Przy sklepie MMO.pl skupiamy się tylko na suplementach wspomagających odchudzanie. Nie chcemy psuć marki i robić np. kolejnego sklepu dla kulturystów.

W Polsce jest dwóch dużych graczy: Trec i Olimp. Najlepiej jednak sprzedają się suplementy amerykańskich marek. Tutaj niestety dochodzą kwestie prawne i często zdarza się tak, że konkretny suplement jest wycofywany z rynku.

Aby zwiększać marżę sami wypuszczamy suplementy pod różnymi markami np. Bestbody czy Slimfix. W fitnesie najlepiej sprzedają się tańsze produkty takich marek jak Body Sculpture, Spokey czy Insportline.

Konkurencja jest tutaj bardzo duża, dlatego w tej branży też wypuściliśmy własne marki sprzętów Fitplay oraz Kovson.

AK74 – Wdrożyliście ostatnio poprawki w layoucie MMO.pl i Fitbay.pl. Jeśli się nie mylę również dodaliście kilka nowych funkcjonalności. Możesz opowiedzieć o tych zmianach?

AS – Ciągle staramy się poprawiać usability sklepów i zwiększać konwersję. Oprócz standardowych akcji reklamowych w social mediach, otworzyliśmy także oficjalne blogi dla naszych sklepów ( blog.mmo.pl oraz blog.fitbay.pl) Ciekawym pomysłem jest też plastikowa karta rabatowa którą otrzymują wszyscy klienci sklepu Fitbay.

Dla Mega Marketu Odchudzania wraz z agencją Ibero oraz pracownią dietetyczną ISTO opracowaliśmy wirtualnego doradcę „Slimonera” Dzięki temu klienci po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymają automatycznie szczegółową analizę swojego odżywiania oraz propozycję suplementacji i produktów fitness, które pomogą szybciej tracić zbędne kilogramy.

AK74 – Wykorzystujecie też środki PARPu do tworzenia nowych projektów. Na dniach będziecie oficjalnie chwalili się Slimon.pl czyli serwisem, który ma być konkurencją dla Vitalia.pl jeśli dobrze odczytuję Wasze intencje?

AS – Nie uderzamy bezpośrednio w klientów Vitalli, ponieważ nasza grupa docelowa jest nieco wyższa. Na portalu Slimon.pl nie sprzedajemy tanich i gotowych diet za 40zł. W serwisie Slimon.pl można kupić usługę „opieki dietetyka” a nie gotową dietę.

Za 89zł masz u nas indywidualnie opracowaną dietę, nieograniczony kontakt mailowy oraz telefoniczny z dietetykiem i gwarancję satysfakcji (nie chudniesz to nie płacisz) Sądzę, że te 89zł za cały miesiąc to nie tak dużo zważywszy, że jedna wizyta w gabinecie dietetycznym kosztuje około 100zł.

Vitalia natomiast sprzedaje gotowe diety do wyboru, co zresztą wychodzi im naprawdę świetnie. Symetria to marketingowo bardzo dobra firma i szczerze chylę czoła specjalistom którzy tam pracują.

AK74 – Macie sklep z odżywkami i suplementami, macie sklep ze sprzętem sportowym a teraz serwis pomagający walczyć z nadwagą. Czy chcecie nadal penetrować niszę „sport i zdrowie” czy rozglądacie się za innymi branżami na przykład spożywczą albo medyczną?

AS – Branży całkowicie rozszerzać na razie nie planujemy. W naszej obecnej jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Mamy sklep ze sprzętem fitness a sklep ze sprzętem sportowym dopiero powstaje od kilku miesięcy. Nawet zdradzę nazwę „Disport.pl” – to ogromne przedsięwzięcie które wystartuje w 2011r, ponieważ będzie tam kilkanaście razy więcej towaru jak na sklepie Fitbay.pl.

Chcemy zrobić taki internetowy Decathlon gdzie rzeczywiście będą wszystkie sporty pod jednym adresem www.

Poza tym tworzymy obecnie markę Fitplan, która będzie wyposażała w sprzęt oraz realizowała od a do z profesjonalne siłownie i kluby fitness. Jak widzisz na brak pracy nie narzekamy:)

AK74 – Niedawno Tomek Jaromin z Intymnie.com ogłosił, że rusza z dropshipingiem w swoim sklepie. Twój Optiner pracuje tak z moim Fitwell.pl od mniej więcej pół roku. Widzisz przewagę takiego modelu sprzedaży i chcecie się rozwijać w tym kierunku? Macie własny magazyn, know-how, towar, gotówkę – macie więc wszystkie atuty w ręku?

AS – Dropshipping to naprawdę świetny model współpracy i jak najbardziej chcemy go rozwijać. Udało nam się w końcu wybudować centrum logistyczne dzięki czemu będziemy mogli obsłużyć dużo więcej zamówień.

W ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy otrzymać około miliona złotych dofinansowania z PARPu właśnie na wyposażenie go w różnego rodzaju urządzenia wspomagające realizację zamówień (system taśmociągów, maszyny do pakowania, wózki itp.) To wszystko właśnie z myślą o rozwoju droshipingu.

AK74 – Czy jako założyciele Optinera szukacie inwestora albo rozważacie sprzedaż całości biznesu? To zależy od ceny czy raczej nie ma takiej opcji?

AS- Obecnie jesteśmy już na końcowym etapie przekształcenia firmy w spółkę akcyjną. Mam nadzieje że od września uda nam się funkcjonować już jako Optiner S.A Rzeczywiście będziemy chcieli znaleźć inwestora. Obecnie wszystkie inwestycję realizujemy ze środków własnych, kredytów oraz unijnych dotacji ale mamy dużo planów i wydatki będą spore.

Całości biznesu z pewnością nie sprzedamy ale zapraszamy potencjalnych inwestorów do rozmów o mniejszościowym pakiecie. Wycena Optinera została przygotowana przez lubelską firmę Account.

AK74 – Plany na bliską przyszłość (powiedzmy do końca roku). Co chcecie osiągnąć pod kątem sprzedaży, planów finansowych, czy myślicie o kolejnych serwisach i usługach?

AS- Najbliższe to Jarocin i Woodstock- Optiner będzie tam licznie reprezentowany:) O nowych projektach sprzedażowych już wspomniałem. Stawiamy także mocno na fundusze unijne. Obecnie PARP sprawdza nasz kolejny wniosek o dotację w programie RPO. Wcześniej otrzymaliśmy dofinansowanie z działania 8.1 a w poczekalni jest już projekt z działania 8.2.Przy rozliczaniu unijnych projektów jest naprawdę sporo pracy ale warto się w to bawić.

 • Imię

  Suplementy diety nie pomagają w odchudzaniu (2010-07-20)

  Popularne suplementy diety, m.in. L-karnityna, błonnik w tabletkach, poliglukozamina i inne nie pomagają w odchudzaniu bardziej od placebo – wynika z najnowszych prac, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.Wyniki badań zostały zaprezentowane na Międzynarodowym Kongresie Badań nad Otyłością w Sztokholmie.

 • Imię

  co nie znaczy, że biznes jest zły :] analogia do ekologii, homeopatii. itd..

 • Pingback: eKomercyjnie linkuje #3 - eKomercyjnie.pl()

 • agula0_007

  Szkoda, że autor zablokował możliwość dodawania komentarzy po tym, co wpisał sobie o sobie pan MB (TK), a szkoda
  http://blog.kurasinski.com/2010/05/19/ulubiony-pl-czy-klienci-powinni-wybaczyc/
  „Tomasz Koda:
  August 15th, 2010 at 12:30 pm
  Marcinie,
  to ja, twoje inne wcielenie internetowe :-)
  jeśli chcesz to mogę coś o tobie, czyli o mnie, napisać w sieci.
  Oczywiście będzie to tekst w 100% pozytywny. O twoim (czyli moim) zaangażowaniu. O twoich (czyli moich) szczerych chęciach.
  Chcesz? :-)
  Będziesz mógł to sobie wrzucić na stronę MBBC.pl w dziale “napisali o MBBC”
  pozdro
  Tomasz Koda vel. Komek Komercyjny vel. Marcin Balawejder
  ps.
  oczywiście nie jestem Marcinem Balawejderem, ale pozwoliłem sobie na powiązanie tego nazwiska z tymi pozostałym, aby osoby nieświadome miały troszkę szerszy obraz “działalności” tego pana.”
  oczywiście, że nie,
  ale
  Pan piszesz o sobie samym p. Marcinie
  na potwierdzenie:
  zdjęcie przerobione „na warhola”, ale poznać, że to Ty p. MB http://www.facebook.com/people/Tomasz-Koda/1790757127
  http://www.myspace.com/paxonta (na potwierdzenie, że MB to TK opis o prelegencie – zajmuje się projektem paxtona)
  ktoś Cię zna http://flaker.pl/f/2206701
  a pod artykułem wpisać się nie można, aby obrazu pana MB nie splamić prawdą.

 • mmm

  Fitbay.pl Przysłali mi sprzet zepsuty i bez paragonu nie mogę się doprosić o wystawienie duplikatu żeby reklamować!Skandal!Robię często zakupy w internecie,ten sklep miał dobrą opinię,teraz zaczynam w to wątpić.Tymbardziej że Pani z BOK obiecała od razu wysłać mi na maila paragon i nadal cisza.

 • expressen

  mam pare uwag dot. pierwszego wpisu zamieszczononego powyzej dotyczacego skutecznosci suplementow diety wspomagajacych odchudzanie:
  Cytuje:
  „Suplementy diety nie pomagają w odchudzaniu (2010-07-20)
  Popularne suplementy diety, m.in. L-karnityna, błonnik w tabletkach, poliglukozamina i inne nie pomagają w odchudzaniu bardziej od placebo – wynika z najnowszych prac, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.Wyniki badań zostały zaprezentowane na Międzynarodowym Kongresie Badań nad Otyłością w Sztokholmie.”

  Autor tego wpisu zapomnial o dodaniu jednej bardzo istotnej informacji mowiacej o tym, ze glownym sponsorem Miedzynarodowego Kongresu Badan nad Otyloscia w Sztokholmie byla firma GlaxoSmithKline Consumer Healthcare producent leku sprzedawanego bez recepty Alli (substancja aktywna orlistat). Szeroko reklamowany przez producenta lek bez recepty na odchudzanie Alli nie jest zadna nowoscia (jak to sugeruje producent w reklamie, wykorzystujac niewiedze i naiwnosc konsumentow), poniewaz na rynku farmaceutycznym istnieje juz od bardzo wielu lat bezskuteczny i majacy wiele nieprzyjemnych dla pacjentow skutkow ubocznych, lek przepisywany na recepte o nazwie Xenical (zawierajacy taka sama substancje aktywna, ktora jest w All t zn orlistat, ale zawierajacy troche wiecej substancji aktywnej niz Alli).
  Nic wiec dziwnego, ze sponsorowani przez GlaxoSmithKline (swiadomie lub nie) skrytykowali konkurencyjne preparaty. Na rynku suplementow diety sa bowiem suplementy zawierajace substancje pochodzenia naturalnego o nazwie NeOpuntia® – opatentowany, standaryzowany na właściwości lipofilne błonnik uzyskiwany z kaktusa Opuntia ficus-indica opracowany i produkowany przez BIO SERAE Laboratoires we Francji (międzynarodowy patent nr PCT/FR02/01254). NeOpuntie® ma taką samą skuteczność jak lek Alli (gdyż eliminuje 28% spożytego tłuszczu), ale jest to subtancja o wiele lepsza i zdrowsza, gdyż zawiera naturalny błonnik lipofilny, który w przeciwieństwie do Alli, nigdy nie powoduje nieprzyjemnych dla pacjentow dzialan niepozadanych ze strony ukladu pokarmowego takich jak: oleiste stolce, parcie na stolec, tluszczowe plamienia i nietrzymanie stolca (powodujace koniecznosc stosowania pieluch) , gazy z wydzielina, wzdecia, luzne stolce, bole brzucha, płynne stolce, łagodne krwawienia z odbytu, zapalenia wątroby, kamica żółciowa, biegunki itp.
  Z tego powodu wielu swiadomych (znajacych Alli, czyli Xenical) lekarzy, farmaceutów i dietetyków zaleca stosowanie NeOpunti® zamiast Alli.

  Prawda o odchudzaniu ze wspomaganiem jest taka, ze nie ma cudownych srodkow (dotyczy to zarowno lekow jak i suplementow), ktore dzialajac w jakis cudowny sposob spowoduja zrzucenie wielu kg bez jednoczesnego intensywnego zaangazowania sie ze strony osoby, ktora chce pozbyc sie nadwagi nic nie robiac oprocz lykania pigulek. A wiec obowiązkowo: dieta i ruch (czyli program odchudzający, powodujacy ujemny bilans energetyczny, którego jedynie jednym z elementow jest preparat wspomagajacy odchudzanie, powodujacy, ze schudniemy troche szybciej niz bez tabletek. Ale ta prawda nie dociera do nas. Chcemy schudnac szybko i bez wysilku, co jest po prostu niemozliwe.

 • Michał

  Ten cały fitbay fitplay i cała reszta to jedna wielka ściema. Żerowanie na kompleksach i problemach ludzi z otyłością. Na swoich aukcjach/sklepach piszą że  „Nie kupuj bez-markowego chińskiego rowerka w supermarkecie lub na Allegro” a co sprzedają? Dokładnie to o czym piszą aby nie kupować – taki paradoks e-handlu. Próbują robić z ludzi głupków bo na kartonie nie piszą Made in China tylko Made in P.R.C. Reasumując wymyślili sobie jakaś pseudo super markę (co wszyscy teraz robią w Chinach) i udają Ketlera. Jak dla mnie sprzęt porażka, obsługa chyba gorsza niż sprzęt. Nie polecam nikomu. Reasumując JEDNA WIELKA ŚCIEMA pod nazwą Optiner S.A.

 • Zawiedzony

  Niestety, ale jezeli ktos chce nawiazac wspolprace z ową firma, to czeka go tylko przykrosc. Firma bardzo nierzetelna. Nie wywiazuje sie praktycznie z zadnych zapewnien. Oferuja krotki czas dostawy, dobry sprzet, fachowa obluge. Tymczasem mozna sie spodziewac przeciagajacej sie dostawy, sprzetu dowozonego na raty, braku w sprzecie czesci lub zlego sprzetu, brak kontaktu. Firma przypomina amatorsko rozkrecony biznes na allegro z chinskich czesci, a nie profesjonalnego partnera do wspolpracy. Wiem, bo sam sie na tym przejechalem. 
  I to porownanie do decathlonu, haha. 

 • Pingback: URL()

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę