Szukaj
Zamknij

TSNMB – Tradoro.PL

Kolejna firma prezentuje się w formule TSNMB. Tym razem Tradoro.plczyli platforma sklepowa…


AK74 – To chyba jesienny wysyp platform do wspierania e-commerce – niedawno robiłem wywiad z 100sklepow.pl teraz Wy czyli Tradoro a mam sygnały, że kolejni czekają. Czyżby bariera wejścia w tej niszy była wyjątkowo niska?

Dawid Natkaniec – Bariery są duże, jednymi z większych są pieniądze. Umówmy się, że to nie jest stworzenie samego sklepu, tylko całego oprogramowania z którego w przyszłości ma korzystać wielu użytkowników.

Co za tym idzie – dobrego systemu nie da się stworzyć w pół roku z pięcioma osobami. Tradoro powstawało przez dwa lata i było tworzone przez 30 osobowy zespół ( w tej chwili zespół liczy 45 i stale się powiększa), można się więc domyśleć jaki budżet pochłania sam sprzęt i płace – i to chyba największa bariera.

Niestety wiele firm stara się ją obejść i mamy wysyp platform, które nie są dokończone – nie powinny być nawet dopuszczone do użytku przez klientów.

AK74 – Jakie macie wcześniejsze doświadczenia z branżą e-commerce?

Dawid Natkaniec – Sami prowadziliśmy kilka sklepów online i to w sumie spowodowało, że postanowiliśmy stworzyć własne oprogramowanie i udostępnić je innym.

Korzystaliśmy z gotowych rozwiązać, szukaliśmy dedykowanych – i stale był problem z działaniem systemu – dlatego stwierdziliśmy, że Tradoro będzie doskonałym uzupełnieniem luki na runku oprogramowań.

Postawiliśmy również na to, by nasz zespół pracowników był już wyspecjalizowany w tworzeniu rozwiązań ecommerce. Tylko osoby z doświadczeniem oraz z wiedzą praktyczną, są w stanie stworzyć COŚ.

AK74 – Jaki jest próg opłacalności prowadzenia takiej platformy jak Tradoro? 140 złotych w wersji najwyższej (wersję VIP pomijam) to nie jest wysoka opłata. Ilu klientów płacących co miesiąc musicie mieć żeby pokrywać koszta spółki?

Dawid Natkaniec – Na razie nie patrzymy na próg opłacalności. Spółka ma duży budżet przeznaczony na stały rozwój oprogramowania – chcemy, by stało się ono najlepszą platformą na rynku.

Tradoro nie jest dla nas sposobem na „szybki biznes”, chcemy stworzyć markę, która będzie kojarzona z jakością oprogramowania oraz obsługi jak i z doskonałymi możliwościami dostosowania sklepu do swoich potrzeb.

Na zyski jesteśmy w stanie czekać nawet kilka lat – pierwszym celem jest stworzenie grupy zadowolonych użytkowników. Gdy cel zostanie spełniony – zwrot będzie szybki.

AK74 – Czy interesuje Was tylko rynek polski? Jeśli nie to czym chcecie się wyróżnić na tle innych serwisów z zagranicy? Na przykład w czym jesteście lepsi niż taki Shopify.com?

Dawid Natkaniec – W chwili obecnej interesuje nas tylko rynek polski. Ecommerce w każdym kraju wygląda inaczej i czym innym się cechuje co uwarunkowane jest przede wszystkim gospodarką.

Stworzyliśmy oprogramowanie odpowiadające polskim realiom i polskiemu ebiznesowi. Nawet ceny dopasowywaliśmy z myślą o polskich przedsiębiorcach. Mało kto ma na start sklepu internetowego duży budżet i kwoty jaki proponuje np.

Shopify są dla wielu za duże. Integracje jakie proponujemy również związane są z platformami działającymi na polskim rynku – użytkownik może zatem zainwestować w produkt, którego nie musi dodatkowo dostosowywać, co w przypadku zakupu zagranicznego oprogramowania jest praktycznie niemożliwe.

Nie patrzymy na to, by stać się lepszymi od np. Shopify czy Magento, zależy nam na tym, by być lepszymi dla polskich użytkowników niż wymienione oprogramowania. Zarzucano nam, że jesteśmy podobni do Shopify.

W sumie cieszy nas takie porównanie, gdyż jak wiemy firma ta jest jednym z liderów na tym rynku – jednak testując Tradoro można spokojnie zauważyć, że jest to inny system – dostosowany do realiów.

Jak na razie chcemy dać polskim użytkownikom kompleksowy system, który pozwoli im powadzić profesjonalny sklep internetowy bez dodatkowych nakładów. Jeśli Tradoro odniesie sukces na naszym rynku możliwe, że w przyszłości zainteresujemy się również zagranicznymi.

Wtedy również postaramy się dopasować system do warunków danego kraju.

AK74 – Plany rozwoju na najbliższe 12 miesięcy?

Dawid Natkaniec – Jak już wspominałem, chcemy stale ulepszać Tradoro. Słuchamy użytkowników i staramy się wprowadzać w życie większość ich sugestii. Chcemy wykonać jeszcze lepszą integrację z Allegro, w planach są również integracje z innymi systemami.

W tym celu stworzyliśmy nawet nowy, specjalny „zespół wdrożeń” przeznaczony właśnie do tego.

Najbliższe 12 miesięcy pozwoli Tradoro rozbudować i zróżnicować style graficzne sklepów oraz jeszcze bardziej ulepszyć opcję obsługę wyglądu sklepu.

Ma ona być tak rozwinięta, by użytkownik mógł zaoszczędzić czas jaki i pieniądze, które musiałby wydać na grafików czy programistów.

PS. Osoba, która w komentarzach pod tym wpisem opisze swój sklep / e-commerce i przekona mnie, że ma fajny pomysł na prowadzenie sprzedaży otrzyma od Tradoro kod rabatowy o wartości 99% na roczny abonament na pakiet Gold (będzie niestety musiała dopłacić 8,40 pln).

 • ppp

  „w tej chwili zespół liczy 45 i stale się powiększa”

  To znaczy, że pracuje przy tym na stałe 45 osób? Czy też wliczona jest rodzina każdego członka zespołu?

  Bso jeśli 45 osób to minimum 150 ty miesięcznie koszty pracy+ inne koszty.

  Kilka lat na zyski? Po dwóch latach już pod kreską 4mln to będzie…

  Finansują to pasjonaci? :)

 • Erwin

  Spokojnie ppp. Moim zdaniem bardzo się czepiasz i złośliwie przeszacowałeś koszty. Nie zapominaj że nie wszyscy z tych 45 osób pochłaniają 3tys miesięcznie. Pani na szatni, wąsacz z portierni, sprzątaczki biorą na pewno sporo mniej.
  Wydaje mi się że koszty miesięczne nie powinny przekraczać 120tys, a to już robi różnicę.

 • Z całym szacunkiem do tych 45 osób, ale w tym sofcie nie ma nic co by mnie zaskoczyło ( szczególnie backoffice ). Nie ma nic co jest w boxach/sass.ach, które były pisane 4lata temu.

  :)

 • nrm

  „30 osób przez 2 lata, teraz 45 i rośnie”… Ktoś tu opowiada bajki albo pierze kasę ;)

 • Tak czy siak – słuszna uwaga, 30 * 3 tys (to bardzo niski koszt mimo wszystko) = 90 tys / m-c. Pomnóżmy to razy 24…

  My tworzymy system e-commerce w zespole 3-4 osobowym.

  Znacie ten dowcip – gdy informatycy zapytali eksperta ile będzie trwał projekt jeśli programować go będzie 1 osoba -> 2 lata. A 2 osoby -> 2 lata, może 1,5 roku. A 3 osoby -> 2 lata, może 1,5 roku. A 10 osób -> projekt nigdy się nie skończy ;)

 • Panowie, czy istotnym jest kto, ile, za ile? Czy może zaczniecie testować sklep i potwierdzicie moją opinię, że to co stworzył zespół Tradoro, jest naprawdę dobrą platformą ecommerce, dzięki której, przy odrobinie wysiłku można sobie dorobić a nawet nieźle zarobić?

  Wykorzystajcie sytuacje i wypowiedzcie się. Wasza opinia może pomóc innym którzy dzięki takiemu rozwiązaniu jak sklepy na systemie Tradoro, mogą poprawić swoją sprzedaż, a co za tym idzie swoją sytuację materialną, która w dzisiejszych czasach, niestety ale jest najważniejsza (nie poruszam kwestii duchowych i uczuciowych).

  Pozdrawiam wszystkich.

 • Piotr

  Myślę że macie duże szanse wyjść na prostą ale musicie też pamiętać o kosztach własnych.
  Co jak co ale ten sklep prosty i to mnie bardzo cieszy, grafika też jest prosta ale bardzo intuicyjna.Widzę naprawdę duży potencjał w tej firmie.
  Robicie piękną prostą grafikę, która bardzo mi się podoba dlatego następny sklep będę u was testował.

 • 45 osob? Wczesniej przez 2 lata 30 osob? Niech wam bedzie :)

  Innej rzeczy sie „czepie”. Titillium font? U mnie tylko IE ladnie ja renderuje. Natomiast Chrome, FF, Opera wyczyniaja z nia nieciekawe rzeczy. Niby szczegol, ale wazne, by pierwsze wrazenie bylo jak najlepsze.

  powodzenia zycze

 • Marek

  soft jak każdy inny, niczym specjalnym się nie wyróżnia
  panel administracyjny przypomina windows vista – tragedia
  to już chyba 30 firma oferująca sklepy internetowe

 • Martin

  Raczej: 30 firm świadczących usługi „sklepowe” znajduje się w każdym średnim polskim mieście :)

 • smylek

  Witam,

  jestem zainteresowany kodem rabatowym na usługi firmy Tradoro. Jestem właśnie w trakcie pisania biznesplanu na sklep internetowy z eleganckimi prezentami, takimi jak długopisy, pióra, zapalniczki, piersiówki itp. Sklep będzie wykorzystywał również zubibu.com do obsługi klientów mobilnych. Stawiam na klientów mobilnych dlatego, że zazwyczaj zakup prezentów zostawiamy sobie na ostatnią chwilę. Dzięki usłudze firmy zubibu.com moi klienci będą w stanie złożyć zamówienie jadąc tramwajem czy pociągiem. Praktycznie w każdej chwili, gdy tylko przypomni im się, że jeszcze nie kupili prezentu, będą mogli przejrzeć ofertę sklepu i złożyć zamówienie. Natomiast aby mogło to fajnie funkcjonować sklep musi stać na stabilnym oprogramowaniu i sądzę, że Tradoro spełni moje oczekiwania.
  To tak w wielkim skrócie, ponieważ nie chciałbym się dzielić szczegółami na forum publicznym.

 • Michał

  Witam
  Ja zamierzam otworzyć sklep internetowy z odzieżą markową zarówno sportową jak i elegancką.Sprzedaż i wzrost popularności sklepu ma się opierać na regularnych promocjach i szerokim wyborze asortymentu.Mam doświadczenie w sprzedaży internetowej więc podchodzę do pomysłu optymisycznie.Klienci mojego sklepu otrzymają fachową obsługę, szeroki wybór w zakresie form płatności i wysyłki i co najważniejsze modne ubrania w cenach dużo niższych niż sklepowych.Zaczynam testować tradoro i mam nadzieję że spełni moje oczekiwania.
  Pozdrawiam

 • Witam

  Ja miałem kilka ciekawych telefonów od Tradoro.PL i przyznam ze juz miałem podpisac umowe… zdecydowałem sie na iai-shop i powoli zaczynam tego żałować…

 • Michał postujący komentarz „Ja zamierzam otworzyć sklep internetowy z odzieżą markową zarówno sportową jak i elegancką.” proszony jest o pilny kontakt pod maila: artur@revolver.pl – do odebrania jest nagroda od Tradoro! :)

 • tradoro.pl – założyłem sklep testowy na próbę, design i obsługa początkowo ok. To co mnie ukłuło i to bardzo to to, że dane klientów z mojego sklepu mam przenosić ręcznie. Niby nie jest ich niewielu, kilka tysięcy, ale co za problem przenieść ich na serwer w jednym pliku. Dla programisty to kilka minut pracy. Po ciężkich bojach Pani z obsługi klienta powiedziała mi, że kierownik zgodził się przenieść moich klientów za 300 zł netto !!!??? Paranoja. Nadmienię, że na stronie w oficjalnym cenniku taka pozycja nie figuruje. Dla mnie to rzecz oczywista, że aby zyskać nowego klienta przenoszącego sklep z innej platformy i decydującego się płacić 70 zł netto za sklep miesięcznie, przeniesienie klientów powinno być sprawą priorytetową. Drugi błąd jaki odnalazłem to niemożliwość ustawienia dodatkowej opłaty za pobranie pocztowe. Można ustawić np Przesyłka Kurierska i przy wyborze – wpłata na konto jest ok. Jeśli wybierzemy Przesyłka Kurierska – płatność za pobraniem nie jest doliczana żadna kwota i nie ma możliwości tego zmienić. Myślę, że osoby zajmujące się profesjonalnym robieniem platformy ze sklepami internetowymi powinni to wiedzieć. Póki co muszę szukać innej platformy, dla której nie będzie problemem przeniesienie klientów, bo do kogo niby będę miał wysłać newsletter, z informacją, że mam nowy piękny sklep internetowy…

 • Bartosz: niedawno wystartowała platforma Selly http://www.selly.pl dla bardziej wymagających Klientów, więc zapraszamy Cie.

 • Mariusz: jestem wymagający, ale lubię forsę. Jak dla mnie trzoszkę drogo u Was.

 • Tomek smyczkowe.pl

   Nie wiem jak było kiedyś ale teraz na moje jest chyba bardzo dobrze i konkurencyjnie. Planowałem zrobić sklep internetowy z instrumentami muzycznymi i całe szczęście, że dzwoniła do mnie Pani z TRADORO z informację czy chcę u nich założyć sklep. Początkowo byłem nastawiony sceptycznie ale z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony, że ludzie z tradoro sami zaproponowali mi współpracę bo dzięki temu założyłem 2 sklepy. Oprócz tego bardzo fajnie działające Biuro Obsługi Klientów – pomagają we wszystkich sprawach technicznych nawet takim laikom jak ja :) Z pełną odpowiedzialnością każdemu bym polecił. Mam nadzieję, że z czasem wprowadzą więcej grafiki do wyboru i możliwość samodzielnego przetłumaczenia sklepu na inne języki np. Angielski i Niemiecki.
  Pozdrawiam
  smyczkowe.pl
  tonareli.eu

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę