Szukaj
Zamknij
Biznes Internet Nowe Technologie

Apps.pl – zawsze aktualne oprogramowanie

(informacja prasowa) Właśnie wystartowało Apps.pl – serwis www oraz aplikacja desktopowa, które umożliwiają automatyczne pobieranie, instalowanie oraz aktualizacje oprogramowania na komputerze za pomocą jednego kliknięcia…

Jak działa Apps.pl?

Na Apps.pl składają się:

• serwis www umożliwiający użytkownikowi zapoznanie się z ofertą bezpiecznych i darmowych programów serwis www

• komunikująca się ze stroną internetową aplikacja desktopowa odpowiedzialna jest za cały proces instalacji, pobierania oraz aktualizacji programów.

Po rejestracji w serwisie użytkownik ma możliwość zapoznania się z szeregiem wyłącznie darmowych programów. Żeby je pobrać i zainstalować może skorzystać z aplikacji desktopowej. Dzięki temu nie
będzie musiał przechodzić całego procesu instalacji każdego programu. Wystarczy, że kliknie w “Pobierz za pomocą aplikacji”, a ta wszystko zrobi za niego. Dodatkową korzyścią jest to, że zainstalowana na pulpicie aplikacja sama zatroszczy się o to, by programy były zawsze zaktualizowane, co zwiększa bezpieczeństwo znajdujących się na komputerze danych.

Aplikacja dedykowana jest komputerom z zainstalowanym systemem z rodziny Windows. Wygoda i bezpieczeństwo Jedną z najważniejszych kwestii dla twórców serwisu było udostępnienie narzędzia, które da użytkownikom w łatwy i przyjazny sposób dostęp do bazy sprawdzonych i aktualnych programów, bez konieczności sprawdzania ich wersji czy pamiętania o aktualizacji. Przeznaczony jest do mało i średnio zaawansowanych użytkowników komputerów, dla których instalacja czy aktualizacja oprogramowania nie zawsze jest zrozumiała i oczywista.

– Chciałem stworzyć narzędzie, dzięki któremu nawet najmniej zaawansowany internauta może czuć się bezpieczny i choć nie zna tajników informatyki, ma zawsze aktualny program antywirusowy i filtr rodzinny. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Apps.pl to szybkie i wygodne narzędzie pozwalające znaleźć wszystkie programy w jednym miejscu i zapomnieć o tym, że należy aktualizować. – mówi Mateusz Grzywa, współtwórca serwisu Apps.pl.

O twórcach serwisu:
Apps.pl to następca serwisu PoFormacie.com. Został stworzony przez dwóch programistów: 19-letniego Mateusza Grzywę i 17-letniego Konrada Szczygła.

Projekt powstał podczas tegorocznej edycji Startup School 2010 – 3-miesięcznych warsztatów przedsiębiorczości internetowej, których twórcą jest Rafał Agnieszczak, twórca m. in. fotka.pl, świstak.pl,
finansowo.pl, bajo.pl

Dodatkowych informacji na temat Apps.pl udziela:
Konrad Szczygieł mail: k.szczygiel@startupschool.pl

 • No to Windows zaczyna doganiać Linuxa :)

 • Ssie. Soft nieaktualny (Openoffice, Foxit Reader) lub „zbyt aktualny” – Google Talk (wersja 105 była tylko zdaje się na rynek chiński zrobiona)

  Nie ufam więc ani temu serwisowi, ani hostowanym przez nich plikom

  Ssie też z jeszcze jednego powodu. Co to na przykład jest Dia? Bez słowa opisu, bez linku do producenta.

  Tak więc, początkującym użytkownikom komputerów STANOWCZO odradzam używanie tej strony. Albo robi sie to dobrze, albo wcale.

 • Odradzam ze względów bezpieczeństwa – lepsza niepewność niż fałszywa pewność.

  I od kiedy MS Word Viewer (wersja 1.0? WTF?) jest Open Source?

 • @Tolep Otóż jest to otwarta wersja beta, tak więc zdarzają się pomyłki – poprawimy wymienione przez Ciebie błędy, widocznie pojawił się jakiś błąd w systemie aktualizacji :)

  Opis programów – dymek informacyjny po najechaniu na ikonkę. Tak jak zgłaszali nam użytkownicy – opisy będą wyświetlane również na stronach programu. W razie problemów/sugestii, proszę skontaktuj się ze mną.

  Pozdrawiam,
  Konrad :)

 • @Konrad – szczerze życzę powodzenia, ale w tym stanie nie powinniście tego upubliczniać. Zwłaszcza u AK47 na blogu.

  Co do hostowania instalek przez Was bezpośrednio, mam bardzo, ale to bardzo mieszane uczucia. Nie wiem nawet, czy w wypadku niektórych firm to legalne.

  No i obawiam się, że jednak Secunia PSI nie jest do przeskoczenia – z uwagi na renomę firmy oraz zaplecze. A w wersji 2.0 (jeszcze beta i jeszcze tylko po angielsku) wprowadziła właśnie mechanizm autoupdate.

 • @tolep: Kwestia hostowania plików na własnym serwerze – trzymamy pliki instalacyjne na własnym serwerze z kilku powodów – w nazwie pliku instalacyjnego podaje wersje programu. W chwili, gdy wychodzi jego nowa wersja – zmienia się również nazwa pliku. W tym momencie my posiadamy „stary” link, przez co użytkownicy nie mogą pobrać programu. Dlatego hostujemy instalki na własnym serwerze. Jeżeli obawiasz się oprogramowania dostarczonego od nas, uruchom Apps.pl na wirtualnej maszynie i zobacz jak działa :) Instalki są trzymane na własnych serwerach przez większość tego typu serwisów.

  Małymi krokami do celu :) Dzięki.

  K.

 • Ja się nie obawiam. Wiem też co to np. sandbox. Siedze w necie od czasów przed Twoją I komunia św. ;-)

  Ale ten serwis ma być dla początkujących… Może napisałbyś słówko o tym, jak wykrywacie nowe wersje i w jakim czasie od ich wydania gwarantujecie umieszczenie ich u Was?

 • Ja od czasów mojej I komunii św. próbowałem pisać programy w Delphi ;-)

  Aktualnie wszystko odbywa się z przytulnego panelu administracyjnego ;-) Pliki instalacyjne zawsze staramy pobierać się z serwerów producentów. Nie gwarantujmy określonego czasu – staramy się, aby aktualizacja była przeprowadzona jak najszybciej. Programy automatycznie pobierane są na nasze serwery. Jeżeli potrzebujesz uzyskać szczegóły techniczne (te które możemy napisać, bo wiadomo, że kod udostępnić będzie ciężko ;)), skontaktuj się z Mateuszem pisząc na adres: m.grzywa[at]startupschool.pl
  btw. Większość Twoich uwag co do opisów „OpenSource” została już poprawiona – dzięki.

 • mlen

  Faktycznie kiepsko z błędami, wystarczy 1 klik aby znaleźć ich kolejne wystąpienia.

  Firefox jako Trial? – to się chyba nawet twórcom nie śniło.
  Windows Seven? – nie ma takiego systemu.

  + wszystko co napisał @tolep, więc nie będę się powtarzał.

  Długa droga przed wami.

 • Adrian

  „Jeżeli obawiasz się oprogramowania dostarczonego od nas, uruchom Apps.pl na wirtualnej maszynie i zobacz jak działa :)”

  Jaką mam gwarancję, że zawsze tak będzie? Jesteście nowym, małym serwisem, który nie wiadomo jak długo pożyje i w czyje ręce w razie czego wpadnie.

  Szkoda, że serwisy pokroju dobreprogramy.pl, które istnieją od lat, mają się dobrze, przez co wzbudzają zaufanie użytkowników, nie udostępniają tego typu narzędzi.

 • Marcin Gryszkalis

  @konrad

  Ciekaw jestem czy macie jakieś rozwiązanie albo przynajmniej pomysł jak ograniczyć/zablokować scenariusz – w którym ktoś włamuje sie na wasz serwer, dokleja robaka do wszystkich paczek i w ciągu 1 dnia 95% użytkowników *automatycznie* zostanie zarażona?

  Tylko nie piszcie proszę, że na wasz serwer nie da się włamać ;)

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę