Szukaj
Zamknij

„Time”: człowiek roku to twórca Facebooka

Zaskakujący wybór? Nie. Przypomnijmy, że Time w 2006 roku wskazał nas wszystkich jako „osobowość roku” :)

  • Mnie tylko zastanawia jedno. Co mówi mowa ciała Marka. Jego głowa macha na lewo i prawo tak, że dr Lightman by stwierdził, że ani trochę nie wierzy w to co mówi.

  • Bardzo dobry wybór, w końcu widać, że żyjemy w erze informacji i globalnego internetu. A ten kto zgromadzi najwięcej użytkowników wygra. Ciężko pobić kogoś kto już zgromadził ponad 550 milionów…

  • Zbig

    Mowa ciała faktycznie – ale co się dziwić, jak jakiś czas temu była sprawa, w której Tyler i Cameron Winklevoss pozwali go o kradzież pomysłu i zakończył to ugodą na 65mln. Zwykle zdolni programiści nie są aż tak dobrymi marketingowcami.

    Jak dla mnie to jest on pionkiem – figurantem, który miał za zadanie doprowadzić do rozpropagowania serwisu, w którym ludzie masowo będą się odsłaniać. Taki globalny portal społecznościowy. A jaki to kąsek dla wszelkiego rodzaju służb – nie dość że będą mieli wasze zdjęcia, to jeszcze znajomych, opinie, a nawet miejsca w których bywacie (np. nie mówiąc już o osobach przesyłających bieżącą pozycję z własnego telefonu/gps).

    FB zarejestrował znak towarowy słowo „face” – przecież to jakaś paranoja. (USA ma chory system ochrony własności intelektualnej)

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę