Szukaj
Zamknij

Polish IA Summit 2011 – rozdaję wejściówkę!

Podobnie jak rok temu tak i w tym odbędzie się konferencja Polish IA Summit 2011 poświęcona zagadnieniom architektury informacji…

Przypomnijmy co i kiedy:

Kiedy: 7-8 kwietnia 2011
Gdzie:Galeria Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Pl. Małachowskiego 300-916 Warszawa
Języki:Polski, angielski
Bilety:850,- PLN
do 25 marca cena wejściówki tylko 750,-

Pojawią się: Martin Belam, Marianne Sweeny, Peter Boersma, Chris Browne, Marek Kasperski, Hubert Anyżewski, Claire Rowland, James Page, Ola Drachal, Paulina Rzymska, Krzysztof Trzewiczek, Agnieszka Szóstek, Anna Liszewska, Jakub Mielczarek, Marcin Piotrowski, Tomasz Kopacz, Eryk Orłowski, Paweł Haltof,

I podobnie jak w zeszłym roku (dzięki przemiłym organizatorom) chcę wręczyć jedną wejściówkę o wartości 850 pln dla tej osoby, która opisze co najmniej jeden przykład dobrze zaprojektowanego (pod kętem architektury informacji) polskiego serwisu www. Na propozycje czekam do piątku (18-ty marzec) godzina 23.59. Do dzieła!

 • Artur

  Konrad – polskie, napisalem polskie :)

 • IMHO, jedna z najlepszych ecommercowych premier ostatnich miesięcy:
  http://answear.com
  W każdym miejscu czuć ogrom pracy włożony w projektowanie. Bardzo przyjemna nawigacja, dużo możliwości sortowania. Każdy produkt ma swoje miejsce. Mininalistycznie, ale jednocześnie elegancko.
  Inne ecommercowe warte wyróżnienia:
  http://clarkslodz.pl
  http://www.bestsport.com.pl/

  Inne:
  – Bardzo dobre wrażenie sprawia: http://modnapolka.pl/,
  – Typowo blogowe rozwiązanie: http://mamf.pl/, znakomicie dobrana typografia, światło i skuteczne ograniczenie do dwóch kolorów.
  – Z magazynów internetowych wyróżnia się: http://www.styl.pl/

 • Marcin

  http://http://www.abra-meble.pl/

  Bardzo uporządkowana strona korporacyjna łącząca w sobie wizytówkę firmy z informacjami dla partnerów, inwestorów i mediów (górne menu) z katalogiem produktów i sklepem internetowym (dolne menu) oraz informacjami okołosprzedażowymi (środkowe menu).

 • Michał
 • Sorki zapomniałem opisać :) czemu http://nakanapie.pl/
  plusy wg. mojej oceny:
  – menu główne bardzo czytelne z naciskiem na to co mają do powiedzenia czytelnicy (czyli ostatnio komentowane)
  – box z info o tym czym jest strona z możliwością jego usunięcia by przy kolejnej wizycie już nie przeszkadzał,
  – Liczne nawiązania do siły wpływu użytkowników na informacje na stronie głównej (boksy ostatnio komentowanych, najczęściej komentowanych ostatnie posty na forum),
  – bardziej szczegółowe info o proponowanej pozycji po najechaniu na nią pomagające w podjęciu decyzji,

  Chyba wystarczy :)

 • Artur

  Wejściówkę otrzymuje emendelski – gratuluję!

 • huki

  Szkoda, że było tak mało czasu. Na stronie Polish IA Summit 2011 na facebooku informacja pojawiła się na niecałe 9 godzin przed zakończeniem konkursu. Specjalnie czekałem na ogłoszenie konkursu, a tu się okazuje że jest już po :)

  Najlepszy polski serwis www jaki kiedykolwiek widziałem, to http://www.expo2010.com.pl/

  Z żadnej innej stronki nie korzystało mi się tak przyjemnie i nie chodzi tylko o aspekt graficzny, czy też interaktywne rozwiązania, ale głównie o jej konstrukcję.

  Uważam, że aktualnie istnieją dwa obszary w których możliwe są znaczące ulepszenia jeżeli chodzi o projektowanie stron internetowych.

  1) Zróżnicowanie elementów strony pod kątem ich zakotwiczenia

  Obecnie większość stron jest przewijania w całości jak papier toaletowy, co powoduje że tracimy kontakt wzrokowy z głównym menu. Zakotwiczenie menu przy przewijaniu, znacznie ułatwia korzystanie ze strony i zwiększa poczucie stabilności. Takie rozwiązanie funkcjonuje obecnie w wiadomościach na Facebooku, wyszukiwarce grafiki w Google i Bingu i tylko czekać, aż zostanie wprowadzone do wyszukiwania w sieci i na stronie głównej Facebooka.

  2) Zwiększenie płynności w przeglądaniu podstron.

  Obecnie przeglądając jakiś serwis nie flashowy a takie są przeważnie duże portale, przy przechodzeniu na kolejną podstroną pojawia się zjawisko, gdy wszystko znika i nagle się pojawia, takie mrugnięcie okiem, aż nowe elementy się załadują. Powoduje to, iż na ułamek sekundę tracimy kontakt z konstrukcję strony. Może to niewiele, ale uważam, że płynne przechodzenie między kolejnymi stronami pozytywnie wpłynęłoby na doznania użytkowników, a przecież tego jako projektanci główni chcemy.

  Polska strona na expo w obu tych obszarach prezentuje się świetnie. Proszę spojrzeć jak działa menu główne. Nie ma żadnych przestanków, wszystko odbywa się płynnie i jednocześnie ukazane jest powiązanie elementów w menu. Na stronie występują elementy zakotwiczone, jak chociażby przyciski do przewijania aktualności, czy nazwy kolumn w dziale WYSTAWA/PROGRAM EKONOMICZNY. Strona ma cały czas taki sam format i niczym nie zaskakuje użytkownika, nagle rozwijając się w dół. Nie istnieje konieczność całego jej przewijania – jeżeli dany element wymaga przewinięcia, to przewinięcie dotyczy jedynie tego elementu, a cała reszta pozostaje na swoim miejscu.

  Pozdrawiam :)

 • Pingback: Martin Belam – prasa nie zniknie ale się dostosuje | AK74 - Artur Kurasiński blog (cc) 2007-2011()

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę