Szukaj
Zamknij
Konferencja i spotkanie

Rozdaję wejściówki na Poznań Startup Weekend 7-9 października!

W dniach 7-9 października, w Poznaniu odbędzie się Poznań Startup Weekend, którego organizatorem jest Fundacja Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi pomysłodawców w zakresie nowych technologii z całej Polski. Dla wybranych z nich ten weekend może być początkiem ich nowego wymarzonego biznesu. Dzięki takim inicjatywom Polska staje się obecna wśród krajów liczących się na innowacyjnej, nowo technologicznej mapie świata…

Poznań Startup Weekend to 3 dniowa impreza, trwająca bez przerwy, przeznaczona dla ludzi otwartych, kreatywnych, przedsiębiorczych, a przede wszystkim zdolnych. Jej celem jest skompletowanie zespołu i wytworzenie w ciągu 54 godzin prototypu usługi, narzędzia, serwisu, głownie internetowego lub przeznaczonego na telefony komórkowe. Impreza jest biletowana. Sprzedaż biletów na Poznań Startup Weekend już wystartowała. Jest ich tylko 100 i ani jednego więcej. Jeśli jesteś grafikiem, koderem, entuzjastą nowych technologii, innowatorem, kimś kto myśli o własnym biznesie, nie zwlekaj.

Pierwszego dnia imprezy odbędą się prelekcje zaproszonych gości – wytrawnych praktyków. Wszystkie prezentacje będą dotyczyły spraw biznesowych, przyjmą formę case’ów i porad wynikających z doświadczenia, będą też motywatorem do wytężonej pracy przez najbliższe godziny. Następnie każdy z uczestników ma 90 sekund na zaprezentowanie pomysłu na biznes, z którym przyszedł na imprezę. Po prezentacji pomysłów odbędzie się kompletownie zespołów.

Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na zainteresowanie (zawód, umiejętności) na grupy: programistów, grafików i specjalistów od marketingu. Aby projekt mógł być realizowany podczas imprezy pomysłodawca musi pozyskać minimum 2 współpracowników, jeżeli jest programistą to dobrze, aby to był jakiś grafik i człowiek od marketingu. W piątkowy wieczór przewidziana jest impreza wyłączne dla uczestników Startup Weekendu. Od sobotniego poranka, zaczyna się praca nad projektami.

Zespoły mają całą sobotę oraz niedzielę do godziny 15.00 na przygotowanie planu rozwoju projektu oraz rozpoczęcia jego realizacji. W tym czasie zespoły mają ciągły dostęp do mentorów, ludzi którzy w tej branży odnieśli sukces (z Polski, ale również z zagranicy). W niedzielę o godzinie 15.00 zbiera się Jury i wybiera najlepszy pomysł Poznań Startup Weekend. Na sali pojawią się także zaproszeni inwestorzy zatem zespoły mają pewną szansę na pozyskanie finansowania. Dodatkowo zespół otrzymuje nagrody rzeczowe.

Bilet kosztuje 150 złotych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali niespodziankę dla osób wybierających się na konferencję e-nnovation, która odbędzie się w dniach 10-11 października w Poznaniu. Zakup biletu na Poznań Startup Weekend upoważnia do zniżki na zakup biletu na e-nnovation (297 pln zamiast 397pln ). Natomiast uczestnik posiadający bilet na e-nnovation weźmie udział w Poznań Startup Weekendzie za jedyne 50 pln.

Impreza odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79.
Patronem imprezy jest już Allegro (organizator konferencji e-nnovation.pl)

Startup Weekend na świecie

Inicjatywa Startup Weekend jest projektem światowym. Takie weekendy, mające na celu wyłonienie gwiazd startupowych, odbywają się od Stanów Zjednoczonych, przez Meksyk, Indie, Europę, Azję aż do Japonii. Teraz także w Polsce. Polscy pomysłodawcy innowacyjnych idei coraz częściej myślą globalnie już na samym początku projektowania swoich nowo technologicznych biznesów.

Celem Fundacji Kauffmana jest budowanie i wspieranie społeczeństwa ekonomicznego niezależnych osób, które poprzez swoją działalność i pracę mogą wpływać i polepszać sytuację lokalnych społeczności. Założyciel Ewing Kauffman sam jest przykładem przedsiebiorcy „from zero to hero”. Jego fundacja zachęca do budowania przedsiębiorczości w opozycji do ciepłych posad na etacie. Taka droga wymaga więcej wysiłku, ale daje też o wiele więcej satysfakcji, możliwości tworzenia, rozwoju, nie wspominając już o lepszych perspektywach finansowych.

SpeedUp Venture Capital Group

SpeedUp inwestuje w start-upy technologiczne pozwalające na szybkie budowanie wartości i duży zwrot z kapitału. Pomysłodawcy i przedsiębiorcy mogą liczyć ze strony SpeedUp nie tylko na kapitał finansowy, ale także na wsparcie biznesowe, know-how marketingowy oraz infrastrukturę biurową.

SpeedUp Venture Capital Group powstała w 2009 r. W ramach SpeedUp Venture Capital Group działają obecnie dwa fundusze: SpeedUp IQbator, powstały w 2009 r. i SpeedUp Investments powołany do działania w 2010 r. SpeedUp IQbator, wspierany kwotą 18 milionów PLN w ramach działania POIG 3.1., inwestuje w spółki na etapie seed. Do 2013r. planuje inwestycje w ok. 20 innowacyjnych przedsięwzięć.

W ramach tej spółki SpeedUp realizuje również pionierski program budowy sieci aniołów biznesu. SpeedUp Investments Fund, oparty o środki prywatne, inwestuje w firmy na etapie seed i start-up w kwocie do 1 miliona złotych. Dotychczas zainwestował w 9 spółek portfelowych: Helicon, Droppa, IC Solution, dwiepaczki.pl (Droppa), Qualimo, Legimi, SmartCam, GagaBox, Upside, Booklikes, Okazjum. Fundusz wyszedł już z pierwszej spółki (Holicon), uzyskawszy 40-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

A jak dostać wejściówkę (są dwie do rozdania)? To proste – napisz w komentarzu dlaczego jej potrzebujesz :) Wybiorę najciekawsze uzasadnienie (powiedzmy do poniedziałku 8-sierpnia).

 • Anonim

  Potrzebuję wejściówkę ponieważ jest mi smutno z powodu nie wygrania Global Startup Challenge i chciałbym pokazać światu, że RuszamySie.pl należy się kolejna szansa :D 

 • nrm

  Potrzebuje wejściówki bo chce są dać Smitu i Vee. Jest im strasznie smutno, a szkoda tej energii marnować ;)

 • Vee

  hehehe no to jak wszyscy to wzyscy:

  Potrzebuję wejściówki co by @smitu:disqus  oczami nie świecił przed mentorami, ale by spłodzić mu tam kawał dobrego narzędzia mobilnego dla RuszamySie.pl które wszystkich pozytywnie zaskoczy.

 • Igor Chudy

  Ja potrzebuję dwie wejściówki, żeby móc je spakować w elegancką kopertę i wysłać do Łodzi, do dwóch takich co chcą zdobyć kawałek internetowego tortu :)

 • Mateusz

  Potrzebuje wejściówki bo chce pokazać niesamowity pomysł związany z branżą motoryzacyjną, który ma naprawdę świetny potencjał na grubą kasę ;)

 • Prox

  Jadę na ennovation prawdopodobnie więc chętnie zostanę w Poznaniu od 7 :) Możliwe, że nie dostanę się na studia więc niech to będzie dla mnie pocieszenie :)

 • potrzebuję wejściówki bo #ruszamysie jest wypaśne – merytoryczne to było ;p

 • Zgłaszam się! Dlaczego? Już piszę…  Razem ze znajomym programistą z Wrocławia od prawie roku przygotowujemy system zastępstw online dla edukacji – http://www.zastepstwa.com. Pracujemy przez internet, spotkaliśmy się też w realu (ja jestem z Gdańska, więc „trochę” nas dzieli, ale łączy pasja). Przeszliśmy pierwszy etap Global Startup Challenge 2011, prowadziłem telekonferencję z zespołem „ekspertów”, potem niestety podejrzewam, że mieliśmy za mały potencjał do zarobku dla ewentualnego sponsora/mecenasa – przeszły np. projekty „zwierzęcego fejsbuka” (bez komentarza : /. Zapisałem nas na e-nnovation, ale szukamy jakichkolwiek innych szans na rozgłos i zdobycie funduszy na rozkręcenie systemu (przede wszystkim rozpoczęcie sprzedaży albo udostępniania wraz z reklamami). Nie chcę wszystkiego pisać tutaj, publicznie, ale ogólnie chyba wiesz już kto prosi i dlaczego…  Wszystko jest już obmyślane, system już praktycznie gotowy, mamy nowy layout strony produktu – http://www.webastyczny.pl/zastepstwa. Jeśli wybierzesz nas, to ja pojadę i będę walczył za naszą ekipkę : ) Zapraszam do poznania mojej osoby: http://www.webastyczny.pl.

 • Piotrek

  Zdałyby się wejściówki dla chłopaków z RuszamySie.pl. Nie powiem czemu i po co. Wszyscy to wiedzą! No to poproszę już te wejściówki ;)

 • Jak ktoś się nie załapie na wejściówkę to zapraszam na pierwszy polsko-niemiecki StartupWeekend 28.10 http://www.facebook.com/pages/Startup-Weekend-Szczecin/239138869452603

 • Pierwszy rok będę mieszkał w Poznaniu, a startupami i internetem interesuje się już od jakiegoś czasu. Fajnie byłoby mieć możliwość wyjść z domu i przejść się na tę imprezę zamiast jechać gdzieś, żeby spotkać ciekawych ludzi z pomysłami – tym razem ich będę miał „pod domem” ;).

 • Insomiaa

  @Artur Kurasiński, daj Miłoszowi to strona jego to jakaś tragedia… Może znajdzie jakiegoś grafika…

 • To nie ja potrzebuje wejściówki to wejściówka potrzebuje mnie :) 

 • Dzięki za wsparcie Insomiaa! Gorąco polecam logowanie się po prawdziwym ID, niech żyje otwartość do ludzi, kreatywność i pomysłowość! Myślę, że jeśli wystartujemy na serio, wdrożymy nową, cudowną grafikę, którą przygotowałem i wszystko ruszy „jak z kopyta”. Jeszcze raz dzięki!

 • Potrzebuje wejsciowki, zeby udowodnic sobie i wszystkim, ze to nie lipa – http://antyweb.pl/startup-weekend-w-warszawie-bedzie-sie-dzialo/#comment-105098 :D

 • Anonim

  No prosze – wakacje w pelni, mnostwo koncertów a ludzie siedza i pisza komentarze ;) Faktycznie Miłoszowi przyda sie pomocna dłoń i okazja do pokazania swojego pomyslu z lepszej (graficznie) strony – poza tym podoba mi sie idea projektu (zastepstwa). Michałowi (Vee) przyda sie wesprzec kolegow z Autentyka. A więc wejściówki wylądują w Waszych rękach panowie! :) Gratulacje!!

 • Dzięki wielkie! Ja przyznam się, że piszę z wyjazdu wakacyjnego (pewnie ak74 widzi to po moim ip ; ) Zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, bo nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam!

 • Dlaczego potrzebuję wejściówki? Bo jestem (ponoć) dobrym grafikiem, 150zł piechotą nie chodzi, jeszcze nic nie wygrałem (za komentarz) i chętnie przeznaczyłbym te pieniądze na jakąś fajną butelkę dla mojego zwycięskiego teamu.

  Dziękuje i życzę innym szczęścia :)

 • Pingback: Poznań Startup Weekend: wygraj wejściówkę | Paweł Tkaczyk()

 • Domówka w chmurze? Czemu nie! Mam pomysł na startup z którego ludzie młodzi (ale nie tylko, targetem jest każdy lubiący się dobrze bawić) będą korzystać zarówno na imprezach, podczas spotkań ze znajomymi, a nawet samotnie w czasie wolnym. Teraz pozostało mi zaprosić zapaleńców podobnych mi i zrealizować ten projekt. Może właśnie nadarzyła się ku temu okazja?

 • Rafał Szałański

  Ach, dostałem wcześniej wejściówkę od przyjaciela, a na Twojego bloga już bardzo dawno nie wchodziłem.

  Mam jednak proste pytanie: ostatnio moje pomysły na startup dosłownie wyparowały (widocznie się spóźniłem albo nieświadomie naśladowałem czyjąś koncepcję – i bęc !). Formuła tej imprezy przewiduje, że każdy, bezapelacyjnie, musi zaprezentować coś swojego czy można przyjechać z myślą dołączenia się do jakiegoś innego zespołu ? Nie chciał bym popsuć innym zabawy.

  Pozdrawiam !

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę