Szukaj
Zamknij
Konferencja i spotkanie

Wpadnij na infoShare 2013 „Where East meets West” – największą i najlepszą polską konferencję IT!

infoshare 2013 Aulery Awards

„Where East meets West” to przewodnie hasło tegorocznej edycji konferencji IT & New Media infoShare. Ponad 40 prelegentów, w tym wielu międzynarodowych ekspertów, 3 ścieżki tematyczne, 1 500 uczestników, Gala Aulerów oraz nowe miejsca: Amber Expo i bursztynowy stadion PGE Arena w Gdańsku. Bezpłatna rejestracja dla uczestników została otwarta. 16-17 maja organizatorzy zapraszają do Gdańska…

Otwarto rejestrację na bezpłatną, odbywającą się w dniach 16-17 maja w Gdańsku, konferencję IT & New Media: infoShare. Tegoroczną imprezę podzielono na dwa dni tematyczne.

Pierwszy „Where East meets West” to wielka konferencja w hali Amber Expo dla 1 500 uczestników. Wystąpią w niej eksperci z wielu stron Świata, m.in. Rosji, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytani, a także Doliny Krzemowej w USA. Drugi dzień to ścieżki tematyczne: Mobile, Social & New Media oraz Tech. Podczas prelekcji i warsztatów swoimi branżowymi doświadczeniami dzielić się będą z uczestnikami znakomici specjaliści.

DWA DNI INSPIRACJI
Podczas pierwszego, międzynarodowego dnia konferencji, wystąpi 12 ekspertów.

Zobaczymy m.in. takie sławy jak:
– Fadi Bishara (USA)
Od 15 lat wspiera innowacyjne pomysły i łączy je z kapitałem inwestycyjnym w Dolinie Krzemowej.

– Gabriel Baldinucci (USA)
Przez 5 lat był wiceprezesem Virgin Group, przez 2 lata zdobywał doświadczenie w Goldman Sachs’ Investment Management Division w Nowym Jorku. Aktualnie jest wiceprezesem w Singularity University, która kształci przyszłych światowych liderów rozumiejących technologie

– Alexander Shulgin (Rosja)

Pisarz, blogger i kompozytor, znawca nowych mediów, producent muzyczny i telewizyjny. Wyprodukował ponad 500 godzin programów telewizyjnych i treści audiowizualnych.

– Christoph Raethke (Niemcy)

Ekspert we wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw oraz innowacyjnych inicjatyw. Założyciel Berlin Startup Academy.

Kilkanaście inspirujących wystąpień to jeszcze nie wszystko, co zaplanowali organizatorzy na 16 maja.
– Po wszystkich prelekcjach tego dnia odbędzie się panel dyskusyjny. Będziemy mogli posłuchać ciekawej wymiany doświadczeń pomiędzy Nicolasem Brussonem (BlaBlaCar), Christophem Raethke, Aleksandrem Shulginem, Fadim Bishara oraz Krzysztofem Kowalczykiem (HardGamma). – informuje Marcin Pokojski, jeden z organizatorów infoShare. – Dzień ten zwieńczy też gala rozdania nagród Aulery 2013. Po raz pierwszy odbędzie się ona podczas naszej konferencji. – dodaje Pokojski.

Aulery to coroczne wyróżnienia dla firm, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Statuetki przyznają organizatorzy non profitowej Auli Polskiej. (możesz jeszcze zgłosić swój startup do konkursu!!)

Po gali, jak co roku, uczestnicy konferencji będą mogli udać się na imprezę integracyjną. W tym roku odbędzie się ona jednak w zupełnie nowym miejscu: w bursztynowym stadionie PGE Arena.

Podczas drugiego dnia będzie można uczestniczyć w wybranych prelekcjach i warsztatach w ramach trzech zaproponowanych przez organizatorów ścieżek tematycznych. Będą to: tradycyjnie już podczas infoShare – Tech, Social & New Media oraz zupełnie nowy temat: Mobile. – Gwałtowny rozwój sieci społecznościowych na Świecie oraz rosnąca e-aktywność polaków to znak, że i tego roku nie mogło podczas infoShare zabraknąć tematyki „social media”. Bardzo szybko postępująca penetracja rynku przez smartofny i coraz więcej ciekawych rozwiązań mobilnych także na naszym rodzimym rynku były impulsem do wprowadzenia w ramach naszej konferencji nowej ścieżki: Mobile. – dopowiada Marcin Pokojski.

ŁAP AUDIOBOOKA, TWEETNIJ PO EKSPERTA

W tym roku konferencja promowana jest głównie działaniami on-linowymi, wykorzystującymi najnowsze trendy w social-mediach. – Zależy nam na bardzo precyzyjnym dotarciu do potencjalnych uczestników, co idealnie zapewniają media społecznościowe. Chcemy też promować konferencję w sposób angażujący do interakcji. – opowiada o kampanii Marek Gawdzik z agencji „Stand Out” wspierającej konferencję marketingowo.

Światło dzienne ujrzały już dwie interaktywne aplikacje na Facebooku. Pierwsza: „Łap Audiobooka” zachęca do dołączenia do newslettera infoShare oferując w zamian darmowego audiobooka. Organizatorzy wybrali taki rodzaj nagrody nieprzypadkowo. – Jest to coraz bardziej popularna forma „czytania” publikacji przez osoby zapracowane, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy naszym subskrybentom rozdać aż 2013 takich audio-książek. Szczególną popularnością cieszą się biografia Steve’a Jobsa oraz historia Amazon. – wyjaśnia Marcin Pokojski.

Druga aplikacja „Prelegenci” wykorzystuje tzw. trend „content is king, but distribution is queen”
i podkręciła emocje podczas ujawniania tegorocznych prelegentów. Aby odsłonić kolejne nazwiska występujących podczas infoShare ekspertów, należy tweetnąć albo podzielić się informacją o konferencji na Facebooku.

Wkrótce na profilu infoShare na Facebooku pojawi się jeszcze gra „Call for Papers”. W niej internauci w interaktywnym, dwuetapowym głosowaniu – rozgrywce wybiorą kilku prelegentów, którzy będą mogli wystąpić podczas konferencji. Prelegenci mogą zgłaszać swoje kandydatury u organizatorów.

Kampanię promującą infoShare oraz organizację przedsięwzięcia, jak co roku, wspiera Miasto Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego „InvestGDA”, a honorowym patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

– Miasto Gdańsk i InvestGDA nieprzypadkowo angażują się w organizację takich przedsięwzięć jak infoShare. Konferencja – jedno z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu w Polsce, przyczynia się do budowy wizerunku Gdańska, jako centrum spotkań ludzi z branży oraz miejsce, w którym dynamicznie rozwija się sektor ICT i nowych mediów. – mówi Przemysław Rot, kierownik Referatu Promocji Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Według naszych szacunków w sektorze ICT zatrudnionych jest dzisiaj w Gdańsku i metropolii co najmniej 10 tys. osób i co roku przybywa ponad 1 000 nowych miejsc pracy. Liczymy, że tworząc dobrą atmosferę do dyskusji zachęcimy też uczestników do bliższego zapoznania się z ofertą lokalnego rynku pracy. – dodaje.

www.infoShare.pl

Organizatorzy:
Fundacja infoShare: Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Marcin Pokojski, Tomasz Pawul.

Wsparcie:
Miasto Gdańsk, InvestGDA

Wsparcie marketingowe, strategia i koncepcja promocji:
Marek Gawdzik – „Stand Out” marketing atelier

Przygotowanie aplikacji:
Agencja Konceptika

Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Pokojski
marcin@infoshare.pl

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę