Szukaj
Zamknij
Konkurs

Pomarańczowa konwergencja – konkurs z Orange Open!

orange_12konwergentnych_blog_ak74

W ramach akcji z Orange (12konwergentnych.pl) miałem okazję testować usługi wchodzące w skład pakietu Open Orange. To było miłe testowanie uwiecznione na filmie, który możecie obejrzeć poniżej…

Tekst powstał we współpracy z marką Orange.

Czasami otrzymuję propozycje wzięcia udziału w projektach co do których nie trzeba mnie przekonywać ponieważ korzystam z nich na co dzień. Tak właśnie było w przypadku 12konwergentnych.pl.

Jako jeden z dwunastu blogerów miałem na własną rękę zapoznać się, przetestować i sprawdzić czy oferta Orange mieści się w definicji konwergencji.

Skąd zainteresowanie akurat takim słowem? Otóż Portal NaTemat przepytał kilkanaście osób na okoliczność znajomości prawidłowej definicji.

Okazało się, że to jednak nie jest słowo, które występuje w naszych codziennych rozmowach.

Czym zatem jest konwergencja? To wiele usług połączonych w jeden pakiet (a w dodatku w tym wypadku im więcej usług zamówisz tym mniejszą cenę zapłacisz).

Dla każdego coś miłego niezależnie od tego czy potrzebujesz usługi stacjonarnej czy mobilnej (a wszystko na jednym rachunku).

Co do samych usług – ebooki, wypożyczanie filmów czy nawigacja dają radę. W sumie nic dziwnego bo to nie są jakieś niesamowite rozwiązania technologiczne a „spakietowanie” istniejących usług.

Open Orange daje radę szczególnie jeśli jesteś w ruchu albo chcesz korzystać z wielu usług stacjonarnie i mobilnie przy okazji.

Wybierz internet mobilny i stacjonarny, telefon mobilny i stacjonarny oraz telewizja (uf!) i zaszalej z konfiguracją. Tanio, wygodnie i na jednym rachunku. Ot co.

A teraz konkurs ! Dla jednej osoby będę miał roczny (darmowy!) pakiet Orange oraz telefon Sony Xperia Z1 Compact (naprawdę zacna słuchawka).

Zasady konkursu są proste – spośród osób komentujących pod tym wpisem wybiorę jednego osobę, która najciekawiej napisze „jakiego typu usługa pasowałaby jeszcze do pakietu Open Orange?” (poproszę wyjątkowo o poważne pomysły i podejście do tematu).

Macie na to czas do 6 czerwca. Szczegółowe zasady konkursu są spisane tutaj. Powodzenia!

 • Anna

  USŁUGA ORANGE GIFT

  Miło się rozmawia , miło się smsuje, ale miło byłoby dostawać jakieś gadżety od ORANGE za wspólną sympatyczną i owocną współpracę. Jakiś malutki drobiazg-niespodzianka, bo każdy z nas lubi być zaskakiwany i obdarowywany.

 • SylwiaFoj

  Wielu użytkowników sieci Orange, to tak, jak ja nauczyciele. Niemal
  każdy z nas poza koniecznością prowadzenia klasycznego dziennika
  szkolnego, zakłada swoje „kajeciki”, gdzie skrzętnie zapisujemy oceny,
  osiągnięcia, wybryki itd. naszych uczniów. Hucznie mówiono o
  wprowadzeniu w szkołach e-dzienników, które ułatwiłyby nam dostęp do
  informacji o dzieciakach w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Niestety
  znów na obietnicach się skończyło, a my dalej robimy podwójną
  pracę.Fajnie byłoby, aby do pakietu Orange Open dołączyć dobrze
  opracowaną aplikację do wirtualnego gromadzenia informacji o uczniach,
  przy czym nie miałaby ona być dostępna tylko dla nauczycieli danej
  szkoły, ale także dla rodziców mogących wreszcie na bieżąco śledzić
  sytuację szkolną swojego dziecka, a nie jak teraz trzy razy w semestrze
  na wywiadówce.

 • Paulina

  To, co byłoby ważne dla mnie to możliwość zweryfikowania, czy w pobliżu mnie znajdują się jacyś moi znajomi, rodzina. Rozumiem, że może to stanowić ingerencję w prywatność – ale na taką usługę ktoś by się godził lub nie. Dla mnie byłoby to świetnym rozwiązaniem – czasami nie widzę kogoś przez kilka miesięcy a później okazuje się, że byliśmy razem na tym samym koncercie, itp. Wyjeżdżam za miasto na festyn – może ktoś być w pobliżu? Jakieś spontaniczne spotkanie, wyjście – jeśli miałabym aktywną taką usługę, to wiedziałabym, kto jest w pobliżu i do kogo mogę zadzwonić.
  Nieoceniony jest również taki „namierzacz” gdy ma się dzieci lub wyjeżdża gdzieś rodziną lub paczką znajomych zagranicę.

  paulakorczynska@wp.pl

 • Agnieszka B

  ORANGE – Usługa Back to origins (BTO)
  Orange Open ma tak rozległe możliwości, że nawet juz teraz oferuje niektóre pomysły proponowane w komentarzach. Możliwości tej platformy prześcigają momentami naszą wyobraźnię. Tymczasem dopełnieniem filozofii konwergencji w Orange byłby swego rodzaju powrót do korzeni. Rzecz prosta,banalna i pozornie oczywista.
  Darmowe połączenie z operatorem i Infolinią Orange!

 • Agnieszka Cz.

  Nawigację Orange
  rozszerzyłabym o Nawigację Promocyjną Orange – ułatwiłoby to głównie kobietom
  poruszać się w gąszczu promocji, w szczególności w tak poważnej kwestii jaką są
  ubrania wierzchnie oraz bieliźniane.

  Audioteka Tu i Tam
  jest cudownym rozwiązaniem. Nie należy jednak zapominać o molach książkowych tradycjonalistach.
  Może dla nich rozszerzyć pakiet o Bibliotekę Tu i Tam z czytnikiem?

  Orange Warsaw
  Festival jest kultowy i biorę w nim udział. Czasami jednak chciałabym zabawić
  się przy bardziej, hmmm, „przaśnych” rytmach. Może zrobić również alternatywny np.
  Orange Klewki Festival? Dlaczego Klewki mają kojarzyć się tylko z Talibami?

  Aplikacja Mój Orange
  satysfakcjonuje mnie w 100%.

  Aplikacja Gdzie jest
  dziecko potrzebuje rozszerzenia o jakże potrzebną zakładkę „Gdzie jest Mąż?”.

  Orange Funspot jest OK.
  Ważne, żeby działał bez zarzutów nawet u teściowej na nudnym obiadku.

  Inteligentny Dom
  można rozszerzyć o Inteligentny Ogród – jakiś kalendarz księżycowy do prac
  ogrodniczych, prognoza pogody…

  Mam jeszcze trochę
  pomysłów związanych z Orange Cloud, Środy z Orange, Ebooki.orange.pl,
  Ubezpieczenia i Telewizja Tu i Tam, ale ponieważ zbliża się koniec czasu
  konkursowego, to już nie zdążę ich zdradzić. Na razie.

 • kawka

  Jestem dzieckiem elektroniki. Żyję online, cenie możliwość załatwienia zdalnie. Nie ważne czy za każdym razem z tego skorzystam. Chcę MIEĆ MOŻLIWOŚĆ.

  Chciałabym, żeby rozumiały to firmy, z których usług korzystam. Czego brakuje mi w Orange?

  1. Usługi concierge. Choćby w podstawowym zakresie. Z możliwością komunikacji poprzez aplikację w komórce, SMSy, czat, telefon etc.

  2. Podpis elektroniczny.

  3. Wideo-domofon z podglądem z komórki i komputera, niezależnie gdzie jestem. Oraz z możliwością porozmawiania z komórki z osobą stojącą przy tymże domofonie.

  4. Szeroki wachlarz ubezpieczeń. Chcę ubezpieczyć nie tylko swój telefon, ale i siebie oraz swoich najbliższych. A także wykupić np. pakiet dodatkowej opieki medycznej. Oczywiście z minimum formalności „w realu”.

  5. Zdalny coaching. Z najlepszymi specjalistami w tym zakresie.

  Generalnie – jak największy nacisk kładłabym na indywidualizację i przeniesienie usług do internetu/ komórki.

  kaw888@o2.pl

 • Dariusz

  Mam jeszcze kilka propozycji usług, które zdecydowanie pasowałyby do Orange Open:

  a) Orange Discuss – wyobraź sobie, że masz pakiet Orange Open i dostajesz do tego konto w ramach tej usługi, gdzie możesz codziennie czatować ze znanymi osobami, dyskutować z innymi na różne tematy, wyrażać swoje opinie. To byłoby miejsce stworzone dla tych co chcą wyrazić swoje zdanie, ale w wielkim formacie, a najlepsze opinie zacytowane na stronie głównej portalu orange.pl .

  b) Orange Power – to usługa, która oferowałaby alternatywne źródła energii dla domu, mały domowy wiatraczek produkujący niewielką ilość czystego prądu ładujący telefon lub inne urządzenia, solar podgrzewający wodę, dostarczający oświetlenie dla lamp w ogrodzie, ładujący również sprzęt. Czemu nie?! Przecież każdy chce oszczędzać na rachunkach na prąd, więc Orange pomaga klientom usług konwergentnych.

  c) Orange Safe – usługa pomagająca chronić dzieci przed niebezpieczeństwami oferująca kontrole rodzicielskie, blokady treści niepożądanych, to także zabezpieczenie przed niebezpieczeństwem dzieci na drodze, wyłącznik czasowy na komputer, telewizję i inne by zbyt długo nie korzystały i inne dodatkowe zabezpieczenia. Zdecydowanie przydatne dla każdego rodzica.

  d) Orange Laugh – usługa pomagająca poprawić humor klientom. Któż miewa złe dni? Któż miewa gorszy humor? Każdy ma co jakiś czas taki dzień. To byłaby usługa, która różne kawały przesyłałby za darmo w ramach Orange Open co jakiś czas lub na konkretne żądanie. To również dostęp do biblioteki wideo kabaretowej. Zdecydowanie sprawiłaby ta usługa, że nasz naród trochę bardziej byłby miły i radosny :)

  e) Orange Party – usługa informująca, gdzie można dobrze zabawić się, gdzie są polecane restauracje i bary. Bo któż z nas nie lubi czasem podensować :)

  f) Orange All-in-One – czyli połączenie kilku usług w jedną większą z moich zaproponowanych i tych, kótre nie są w OO

 • Dariusz

  Jeszcze przyszła mi do głowy jedna propozycja, wiem że trochę spóźniona, ale myślę że bardzo przydatna dla wielu osób w sytuacjach awaryjnych.

  * Orange specialist – usługa pomagająca klientom w razie problemów z komputerem, tabletem lub smartfonem, która na podstawie pytań, które zadaje użytkownikowi rozpoznaje problem i pomaga w prosty sposób go rozwiązać. Jak wiadomo, problemów ze sprzętem nie ma ten kto nie korzysta, więc doraźnie może wiele pomóc bez wzywania informatyków lub innych specjalistów, którzy też bywają czasami mało obeznani.

 • Najbardziej spodobała mi się propozycja Karoliny Woźniak (Lineczka192@wp.pl) i właśnie Karolina otrzymuje nagrodę od Orange. Wszystkim pozostałym BAAAARDZO dziękuję za wspaniałe pomysły (niektóre tak dobre, że specjaliści z Orange rozważają je na serio!) i zapraszam do brania udziału w kolejnych konkursach na AK74!

 • Gusiol

  Jako usługa Orange open wygrała aplikacja na telefon obsługująca inteligentny dom a nie usługi telekomunikacyjne…. organizator wykazał się beznadziejną wiedzą o świecie i nowinkach technicznych… szkoda mego czasu na takie konkursy…

 • karolina woźniak

  O ja Cie!!!! Nie wierzę!!!!! Dziękujemy całą rodzinką!!!!!

 • ms

  Konwergencja ORANGE jest dokładnie tyle warta dla ORANGE ile uda się wydusić kasy z klienta.

  o konwergencji debatuję z ORANGE, a raczej jej durnym serwisem internetowym (automatem) – kanał automatyczny, obsługą info-linii, a także z mądralami salonowymi,

  na razie wniosek nasuwa się jeden: ten operator raczej lubi moje pieniądze, a mnie i moje potrzeby, oraz mój szacunek do wartości mojej pracy ma raczej w d*****

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę