Szukaj
Zamknij

Gazeta.pl stworzyła Feecbook!

facebook w polsce

Tak, tak to nie błąd. Feecbook. Podaję za Gazeta.pl i mam na to dowody. Co więcej Feecbook zamierza powalczyć o polskich użytkowników. Czy serwis którego nie ma w Top 100 Aleksy ma szansę powalczyć z Fotką i N-K? Według Gazety.pl jak najbardziej…

Feecbook. Nawet nie chcę mi się pytać Ragniego co sądzi o tym serwisie bo na pewno go nie zna (Ha! W końcu czegoś nie będzie wiedział!). Tak samo jak Maciek Popowicz (biedny Pan Gąbka) – pewnie już gryzie palce z nerwów i transferuje kasę do jakiegoś raju podatkowego. Szybciej niż ktoś by się spodziewał w Polsce powstał serwis, który jest konkurencją dla największych. Dzięki Ci Boże!

Nie żartuję. Ten Zuckerberg to niezły świr. Robi klona swojego serwisu specjalnie i tylko dla polskich internautów. Wariat, wizjoner, szaleniec? Trudno ocenić.

Kurczę a może to jednak błąd dziennikarza Gazety? Nieeee…. w prawdziwym medium jakim jest portal nie zdarzają się takie wpadki. Tylko blogerzy pieprzą głupoty – real dżurnalist uprawiają dziennikarstwo. Nawet jeśli najeżone jest bykami i wisi przez ponad tydzień czasu gdzieś w sieci.

Co gorsze Microsoft najwyraźniej zamierza ostro wejść na polski rynek bo od razu zgłosił chęć kupna serwisu. Ballmer też zwariował? A może jednak zapatrzeni w N-K coś przegapiliśmy? Nie wierzycie? Oto dowód!!:

feecbook

Tak się zastanawiam – czy portal Gazeta.pl nie powinnien zwrócić kasy za reklamy wyświetlane pod / nad / obok newsa z przekręconą nazwą jednego z najbardziej znanych serwisów na świecie? W końcu równie dobrze można wyświetlić tę reklamę obok tekstu “bla bla bla bla”.

I żeby nie było, że czepiam się portalu Gazeta.pl (który czytam regularnie i lubię) – takie same byki zdarzają się na O2, Interii, WP i Onecie. Gazeta jest niestety przykładem na to, że nawet jeśli ma się profesjonalną redakcję i procedury to nawet takim podmiotom zdarza się wtopa.

PS. Morał jest taki – teraz proszę odpuszczać sobie uwagi, że przekręcam nazwiska, mylę daty i źle piszę nazwy firm. Back off! Robię to jak najwięksi na rynku!

 • „Nieeee…. w prawdziwym medium jakim jest portal nie zdażają się takie wpadki.” < czy aby na pewno „zdażają” ;).

 • bukwa

  „Tak się zastanawiam – czy portal Gazeta.pl nie powinnien zwrócić kasy za reklamy wyświetlane pod / nad / obok newsa z przekręconą nazwą jednego z najbardziej znanych serwisów na świecie? W końcu równie dobrze można wyświetlić tę reklamę obok tekstu “bla bla bla bla”.”

  Po Twoim tekście oglądalność tej strony tak wzrośnie, że każdy reklamodawca będzie się tam pchał. A już na pewno Ci od Facebooka ;-)

 • @Gamec doczytałeś „PS.” ? :P

 • To nie wpadka gazety.pl – to tylko agora badała nasze reakcje na wyrzucanie grubej kasy na serwisy, z ktorych nikt nie korzysta.

  Jakiż to przypadek, że dziś dowiedzieliśmy się o przejęciu przez Agorę Trader.com za …. taa-daa…. 120 mln PLN.

  Ani to Microsoft ani Facebook, ale fakty i skala poniekąd podobne . Nie wszyscy śledzą sytuację na GPW to dodam jeszcze: po tym radosnym newsie Agora spadała o ponad 10 proc.

 • equus

  Ilość byków różnej maści na GW już dawno przekroczyła wszelkie standardy przyzwoitości… Nie przesadzę, jak powiem, że w co drugim artykule się coś znajdzie – zwłaszcza, jeśli został dopiero co opublikowany (ludzie w komentarzach wytykają wtedy byki i często po 30-40 minutach już wszystko jest poprawione – co nie zmienia faktu, że prostu po wrzuceniu na stronę te teksty po prostu przerażają momentami…)

 • Ciulek

  Rzeczywiście nie masz o czym pisać, widać żal i Ci dupę ścisnął, że to nie Tobie przypadło $60M za Tradera ;)

 • Artur Kurasiński

  @ Gamec – masz rację, byk jak cholera :)

 • Artur Kurasiński

  @ Ciulek – Kompletnie nie mam o czym pisać. Poproszę o jakieś pomysły.

 • Każdy robi błędy. I mniejsi, i więksi, i najwięksi. Autor tekstu jest przecież człowiekiem, a ludzką rzeczą jest się mylić i robić byki ;) a procedury tu niewiele – jak widać – pomagają.

 • Ciulek

  Wiesz, właśnie w tym jest problem… polski internet to kupa starego i nudnego gnoju, gdzie nic się nie dzieje. Wieje nudą z każdego portalu, do tego blogaski się kopiują z treścią… taki to już jest ten nasz zaściankowy internet.

 • Artur Kurasiński

  @ Ciulek – Taaaa..kiedyś to było lepiej,nie? Za moich czasów….

 • Koza

  Moi drodzy, czy nie widzicie, ze błędu nie popełnił dziennikarz GW, a partacze z Interaktywnie.com, bo stamtąd pochodzi artykuł… Ktoś tam słabo angielsk zna :)

 • Artur Kurasiński

  @ Koza – chyba jednak nie. W archiwum Interaktywnie.com jest okej – widać ktoś w Gazecie popełnił błąd podczas przeklejania tekstów.

 • literówki w gazecie się zdarzają, nawet w tytułach

  ale w telewizji???
  http://gibek.biznes.net/2008/05/18/ignorancja-24.html

 • Anonim

  pappagalloarrapato

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę