Cyfrowa nieskończoność obrazów

Co pewien czas pośród newsów sieciowych można wypatrzeć perełkę. Dla mnie czymś takim jest informacja o projekcie Adobe. Jeśli potwierdzą się plotki możemy mieć do czynienia z nową jakością wizualizacji światów wirtualnych, map, gier…

Microsoft zrobił coś takiego i wydawało się, że lepszego softu wymyśleć nie można. Otóż można. Na konferencji „Adobe MAX 2008” w Mediolanie, że jego „infinite images” mogą stać się..no właśnie czym? Platformą do budowy wirtualnych światów? Repozytorium wszystkich cyfrowych obrazów? W skrócie software od Adobe opisać można tak:

„The results can be an imaginary panorama made up of a logically combined set of images from different photos, or a zoomable 3D world reminiscent of game rendering engine output but built out of photos uploaded to the system.”

A ponieważ obraz przemawia lepiej niż suchy opis zobaczcie sami to cudo w akcji na wideło z jutjuba:

Albo na Vimeło tutaj w dłuższej wersji i wraz z innymi filmikami z tej konferencji.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę