Aula Polska – pożytek z networkingu

Artur Kurasiński
25 stycznia 2009
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

aula nr 31 na wydziale mechatroniki

autor zdjęcia: jan rychter

Ostatnia (31) Aula Polska wśród opinii osób ją tworzących jak i uczestników była chyba najciekawszą z dotychczasowych. Mieliśmy wśród prelegentów (oprócz mnie khm khm) samych przedstawicieli projektów, które zdążyły już pokazać, że mają rację bytu na polskim rynku i monetyzują swoich użytkowników. Mariusz z GL i Michał z Epuls opowiedzieli o swoich biznesach, które nadzorują i bardzo ciekawie przedstawili mechanizmy funkcjonowania firm w których pracują.

Przychylam się coraz bardziej do zdania, że jeśli ktoś chce dostać dużą porcję wiedzy i pogadać z doświadczonymi kolegami nie powinnien się zastanawiać tylko sprawdzić termin barcampowego spotkania w swoim mieście czy okolicy. Spis imprez tego typu znajdziecie tu.

Wiedza jaką możecie tam zdobyć jest darmowa a co najlepsze podana w sposób przystępny i z punktu widzenia osób, które nie są 50-cio letnimi panami z wąsem i wizytówką banku. Networking pozwalający na nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczenia – ludzie, macie to za darmo jeśli tylko ruszycie tyłki!

Igor Dzierżanowski wspierany przez Jacka Bukowickiego z PARPu mówił o zdobywaniu funduszy z UE – ci którzy się interesują i polują na informacje „co zrobić żeby wniosek przepchnąć” niech zrobią sobie kawę i poświęcą paru minut na analizę błędów popełnianych przy składaniu wniosków.

Ja mówiłem o tym jak wizja Szuflera dojrzewała głowie moim i zespoł(ów), co i jak poszło źle oraz o tym co o wcielanym w życie pomyśle warto wiedzieć czyli moje wnioski dotyczące prowadzenia swoich projektów.

Janek Zając (świeżo upieczony doktor a zarazem fundator SmartNet) pokazał i obalił stereotypy dotyczące polskich blogów i blogosfery na podstawie analiz badań m.in Bloxa. Pojawiają się perełki, warto zapoznać się z tym materiałem żeby lepiej rozumieć fenomen blogowania.

Baardzo serdecznie uwadze startuperów polecam wideo z wypowiedziami Mariusza Gralewskiego pomysłodawcy i właściciela GoldenLine. Mariusz niesamowicie trafnie i fajnie opisał na etap prowadzenia firm po wyjściu z garażu (lub piwnicy). Co się zmienia w roli właściciela, jak buduje się zespół i zaczyna rozwijać biznes. Warto poświecić i obejrzeć całość!

Michał Dyrda z Epulsu opisał i zaprezentował czynniki ekonomiczne rządzące tym serwisem. Epuls wydaje się być serwisem kompletnym, dojrzałym i rozwijającym się na silnych biznesowych podwalinach. Obserwujcie Epuls bo być może kiedyś zdetronizują inne polskie społecznościówki (choćby pod kątem zarabiania).

Wielkie brawa dla twórcy materiałów, niezmordowanego Maćka Budzicha z blog Mediafun za nakręcenie, obróbkę i pozwolenie na użycie materiałów. Maciek pochwalił mi sie, że jego zbiory wideo spuchły do takiego rozmiaru (Maciek jeździ chyba na każdą konferencję w Polsce poświęconą mediom i starupom a nawet sam organizuje jedną z nich – TUBA na którą w imieniu organizatora gorąco zapraszam!), że sam może otworzyć kanał filmowy poświęcony konferencjom :) Maćku, może warto wydać całość na DVD za kasę?:)

Wszystkie materiały (oraz prezentacje) znajdziecie oczywiście na stronie Aula Polska – również informacje o następnych edycjach. Zapraszam!

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon