Web 3.0 już tu jest!

web 3.0

Amerykanie jak zwykle najszybciej otrząsają się z kryzysowych myśli (wiadomo – patriotyzm wyssany z Coca Cola i podsycany dumnie wypiętą piersią Pameli A.) jeszcze niedawno martwili się, że im się wszystko wali a tu proszę – trwawestując Monty Pythona „nikt nie spodziewa się web trzy-zero!”…

Gdzie? Co? Jak? Zapewne będziecie chcieli wiedzieć czy Google czy Microsoft dokonał tego spektakularnego odkrycia (pewnie ich inżynierowie upajający się czasem wolnym po sukcesie Songsmith machneli coś w przerwie na lunch). Otóż pudło!

Jak doniósł mi newsletter Wirtualnych Mediów To agencja reklamowa Mckinney wraz z polską (!) agencją interaktywną Othersouce przygotowała…”stronę internetową, która odpowiada na pytania zadane przez użytkowników.” TAADAAM!

..but wait, there is more!

można przy pomocy klawiatury napisać po angielsku pytanie i w krótkim czasie otrzymać na nie odpowiedź. Dzięki temu internauci nie muszą szukać w witrynie konkretnych informacji, tylko mogą, posługując się zwykłym językiem i potocznymi wyrażeniami, prowadzić dialog w trybie on line.

Postanowiłem wykorzystać dziejową okazję i jako jeden z pierwszych polskich internautów zadać pytanie. Jak pierwsze wybrałem standardowe i lajtowe „What is the meaning of life?” – odpowiedź godna 3.0: „We’re not afraid to say we don’t know.” Dalej poszło gładko:

Q: „Who Is Current President Of United States Of America?”
A: „Jeff Jones is our President. His qualifications won him our oval office.”

Q: „Where is Poland?”
A: „Come again.”

Q: „Who made this crap?”
A: „It seems we can’t figure out what you are saying.”

Jestem dumny z naszych amerykańskich sojuszników oraz ich polskich partnerów. Chcemy waszych rakiet i więcej technologii! Michael Arrington na prezydenta!

PS. Widocznie Niemcy musieli również dowiedzieć się o super produkcji Mckinney skoro odwołali berlińskie targi.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę