TMT Buyouts – podsumowanie

tmt buyouts

Wiem, że strasznie ciężko jest przekonać kogoś do zapłacenia za wejściówkę na jakąkolwiek konferencję. A to cena za wysoka a to zła pora wydarzenia, a czasami też nie odpowiadają goście a to po prostu program wygląda na nudny. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że sama konferencja jest wydarzeniem poboncznym – ważniejsza jest możliwość spotkania się z gośćmi i prelegentami…

Jedną z zalet TMT Buyouts była długa ławka zaproszonych gości i to rzadko pojawiających się na tego typu spotkaniach. Przyznam z ręką na sercu, że nie pamiętam konferencji na której pojawili by się Łukasz Foltyn (ex GG) i Marek Borzestowski (ex WP, który bardziej aktywniej działa teraz na rynku amerykańskim). Dla tych, którzy chcieli poznać legendy polskiego Internetu wystarczyło podejść i zagadać. Parę osób skorzystało i wydębiło wizytówki od „ojców założycieli”.

Dodajmy do tego Maćka Popowicza (Nasza-Klasa), Piotra Multana (Travelplanet), Tomka Pruszczyńskiego (OS3, FilesTube). Po panelu „ojców założycieli” można było posłuchać co sądzą o wykupach firm i spółek osoby z portali o2, Onet, Gazeta.pl, Internet Group, Vivex. Kto chciał mógł wymienić się wizytówką, poprosić o radę albo umówić się na spotkanie w innym miejscu. Z tego co widziałem paru osobom udało się.

W panelu inwestorskim posłuchać można było co na temat inwestowania w Polsce i na świecie sądzi Anna Hejka (Chairperson konferencji) czy Hein Pretorius (MIH Internet Europe). Ciekawe podejście do tematu wykupów przedstawił Rafał Stroiński z CMS Cameron McKenna porównując proces inwestycji do relacji męsko damskich.

To co było jednak najlepsze – poza słuchaniem można było podejść do każdego uczestnika konferencji, wymienić wizytówkę i umówić się na spotkanie. Liczba osób zagadująca zaproszonych gości była zdecydowanie większa niż 1-2 lata temu – nie wiem czy kryzys to spowodował czy raczej POIG 8.1 :)

TMT Buyouts był też rekordowy pod kątem frekwencji – nie wiem czy nie trzeba będzie zmienić sali przy okazji kolejnych edycji. Jednym słowem impreza udała się dzięki organizatorom, uczestnikom no i oczywiście gościom. Kto nie był niech żałuje i czeka do przyszłego roku :)

PS. Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę