Polish IA Summit 15-16 kwietnia Warszawa

Artur Kurasiński
22 lutego 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

polish ia summit

Zapowiada się bardzo ciekawa dwu dniowa konferencja (15-16 kwietnia) pod nazwą Polish IA Summit. Będą bardzo ciekawi paneliści z zagranicy (w zasadzie czołowe nazwiska) oraz śmietanka polskiej „sceny UX”. W ciągu dwóch dni spotkają się wybitni naukowcy, doświadczeni praktycy, specjaliści oraz wszyscy zainteresowani tematyką Architektury Informacji zarówno w systemach informatycznych, jak i w przestrzeni miejskiej…

Organizatorem jest UseLab, która to tak zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu:

„Podczas pierwszej konferencji, która ma być początkiem cyklicznej imprezy, chcemy głownie zająć się:
> aspektami usystematyzowania wiedzy na temat przetwarzania informacji przez człowieka,
> zastosowaniu tej wiedzy w systemach informatycznych i przestrzeni miejskiej.

Dzięki spotkaniu z ludźmi nauki chcemy usystematyzować dostępną wiedzę na temat poznawczych aspektów budowania komunikatu w przestrzeni informacyjnej. Interesują nas takie aspekty jak poznawcze przetwarzanie informacji, kategoryzowanie informacji, poprawne stosowanie typografii oraz wizualizacji złożonych systemów informatycznych. Chcemy również zaprezentować polskie i światowe praktyki wizualizacji architektury informacji na etapie projektowania.

Prelegentami na konferencji będą zarówno ludzie nauki jak i światowej klasy specjaliści zajmujący się projektowaniem systemów informatycznych.
Chcemy, aby po raz pierwszy w Polsce, w jednym miejscu i czasie, spotkali się wszyscy zainteresowani zagadnieniami związanymi z Architekturą Informacji. Będzie to spotkanie najlepszych specjalistów ze świata i z Polski skierowane nie tylko do teoretyków, ale przede wszystkim do praktyków oraz odbiorców produktów – klientów.”

Z zagranicznych gości pojawią się:

Prof. Eric Reiss, Dania
Eric Reiss od ponad 30 lat aktywnie współtworzy projekty multimedialne i webowe. Eric jest Prezesem EuroIA Summit, doradza zarządom zarówno Copenhagen Business School jak też Kent State University, jest profesorem użyteczności i projekotwania na IE Business School w Madrycie i jest byłym, dwukrotnym prezydentem Information Architecture Institute. Ale nie miejcie mu tego za złe.
Kontynuując swoją długą karierę starszego copywrightera dla jednej z wiodących Europejskich agencji reklamowych business-to-business jest obecnie prezesem FatDUX – Kopenhaskiej firmy konsultacyjnej zajmującej się user-experience, z filiami w Krakowie, Hamburgu, Londynie, Los Angeles, oraz Zagrzebiu.

James Kalbach, Niemcy
James Kalbach posiada stopień naukowy Uniwersytetu Rutgera w dziedzinie „library and information science”, jak również tytuł magistra teorii i kompozycji muzyki. Obecnie jest doświadczonym konsultantem w LexisNexis, wcześniej zaś był dyrektorem działu architektury informacji w Razorfish Germany. James jest aktywnym prelegentem i autorem publikacji dotyczących pojęć architektury informacji i usability. Jest również jednym z twórców społeczności IA w Niemczech. James jest autorem książki Designing Web Navigation (O’Reilly, 2007) i bloguje na www.experiencinginformation.com.

Andrea Resmini, Włochy
Andrea Resmini jest architektem informacji oraz praktykiem i badaczem UX, z wykształceniem w kierunku Architektury i Wzornictwa Przemysłowego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie ICT, obecnie pracuje jako rezydent IA wewnątrz kopenhaskiego oddziału FatDUX i opracowuje podsumowanie swoich badań doktoranckich na temat IA i UX w dużych zbiorach historycznych dostępnych on-line. Andrea zasiada w Radzie Nadzorczej Information Architecture Institute oraz włoskim IA Summit, jest również założycielem zarówno European IA/UX Network jak i Journal of Information Architecture.

Carsten Schmitt, UK
Konsultant Użyteczności w Bunnyfoot Ltd. Carsten posiada tytuł magistra w Informatyce, Literaturze Angielskiej i Informatyce Biznesowej. Jest związany z zagadnieniami użyteczności i user experience od około 1999 roku, jako student, a następnie jako freelancer i konsultant w jednej z czołowych firm w Wielkiej Brytanii. Ze względu na fakt, że jest Niemcem pracującym w Wielkiej Brytanii, pośród jego zainteresowań znajdują się kwestie międzykulturowe w projektowaniu UX i prowadzenie międzynarodowych projektów badawczych, oczywiście zajmuje się tym w chwilach, gdy nie objaśnia wzorców projektowania i nie rozwiązuje powszechnych nieporozumień odnośnie ich ewolucji i zastosowania.

Polską ekipę dumnie reprezentować będą:

Prof. Andrzej Nowak,
Wojciech Kuśmierek,
Dr Stanisław Skórka,
Tomasz Kopacz,
Jakub Andrzejewski,
Joanna Kotala,
Marek Kasperski,

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 15-16 kwietnia 2010 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego znajdującym się w samym sercu historycznej części Warszawy (Stare Miasto) , w pobliżu Parku Saskiego, Teatru Wielkiego oraz Zamku Królewskiego.

Całość programu znajdziecie na oraz na stronie konferencji

Jeśli macie jakieś pytania, propozycje albo po prostu chcecie być na tej konferencji to kierujcie się do:

Magda Wolszczak
Marketing Manager mobile: +48 501 655 055
e-mail: magda.wolszczak@uselab.pl

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon