Szukaj
Zamknij

TMT.Ventures’10 Warsaw

tmt warsaw 2010

28.maja 2010 zapraszam na konferencję TMT.Ventures’10 Warsaw, która odbędzie się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie…

Będę miał przyjemność wraz z Michałem Faberem poprowadzić część spotkań, zadać panelistom pytania a gościom dać szansę na zdobycie informacji wprost ze źródła. Zapraszam szczególnie te osoby, które uważają, że model biznesowy ich startupów może być realizowany w oparciu o rynki zagraniczne. Impreza będzie obfitowała w doświadczonych i chętnych do podzielenia się wiedzą panelistów – ja ostrzę sobie zęby na występ Andrei Cockerton, która doradza przedsiębiorcom jak dobrze wypaść przed inwestorem.

Poniżej krótka informacja o samej imprezie a na dole link do agendy:

„Chcesz zaprezentować swój projekt inwestycyjny globalnym graczom, chcesz żeby dobrze ocenił go Billi Gates, albo Sir Richard Branson? Andrea Cockerton, trenerka prezentacji z Londynu pomoże Ci zrobić dobre wrażenie!

Chcesz dowiedzieć się „Jak to się robi w Kalifornii?” Zapytaj polskiej firmy Inteliwise, która z powodzeniem działa w Dolinie Krzemowej za pieniądze zebrane na rynku NewConnect!

Chcesz dowiedzieć się do kogo trafi 180 mln euro z Krajowego Funduszu Kapitałowego? Zapytaj Prezesa KFK. Jego dwa fundusze odpowiedzą na pytania dotyczące współpracy z KFK.

Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać rosnącą konkurencję między inkubatorami oraz funduszami Venture Capital? A może zastanawiasz się czemu inkubatory 3.1 (na razie) nie inwestują pozyskanych z UE milionów?”

Zapraszamy na TMT.Ventures’10 Warsaw 28.maja 2010!

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszam tutaj – możecie zarezerwować online wejściówki. Będzie także możliwość oglądania całego eventu live za pomocą kamer TransmisjeOnline (dostęp płatny)

W związku z tym wydarzeniem mam do rozdania dwie wejściówki (każda o wartości 299 pln + VAT) – dostanie je te osoby, które w komentarzach pod tym wpisem opiszą najciekawszy ich zdaniem startup ostatniego roku (polski lub zagraniczny). Opis uzasadniający musi być dobry, klarowny i przekonywujący. Jeśli napiszesz „mi bardzo mi się podoba chatroulette” to na pewno nie licz na nagrodę :) Konkurs trwać będzie do czwartku (27-my maja) do godziny 18.00 – odbiór wejściówek następnego dnia na konferencji.

 • Dla mnie osobiście (a także pewnie dla wielu innych kredytobiorców) absolutną rewolucją jest Internetowy Kantor https://internetowykantor.pl/ Cios dla banków, które bezkarnie dyktują kursy oraz ulga dla spłacających. Czekam z niecierpliwością na uruchomienie obrotów w EUR :) Pomysł rewelacyjny i rewelacyjne wykonanie. Przejrzysty serwis, przejrzyste zasady. Niespotykana w innych startupach jawność wszelkich danych, dopracowane szczegóły prawne oraz usability. Praktycznie wszystko podane na tacy, dokładnie to co chciałbyś wiedzieć. Generalnie: doskonały wzór dla innych, życzę im jak najlepiej.

 • Pingback: Tweets that mention TMT.Ventures’10 Warsaw | AK74 - Artur Kurasiński blog (cc) 2007-2010 -- Topsy.com()

 • MG

  Myślę, że jakdojade.pl należy do jednego z najlepszych polskich startup-ów ostatniego roku. Przede wszystkim przejrzystość serwisy… Od razu wiemy do czego on służy i jak działa. Działa, szybko, sprawnie i rozrasta się na kolejne miasta. Należy też wspomnieć współpracę z władzami miast (komunikacyjnymi) co pozwala na codzienną aktualizację i zwiększa komfort korzystania. Wykorzystanie map google (które zna bardzo dużo osób) to też według mnie bardzo dobry pomysł. Na pewno lepszy niż robienie czegoś od początku…

 • Z zagranicznych – http://evernote.com, „remember everything” to dobre hasło, które przekazuje całą myśl serwisu będącym społecznościową pamiecią. Twitter i Facebook znacząco wspłyneli na schemat myślenia i współdzialania ludzi w internecie, jednak mają one znaczące uchybienie – praktycznie nierealnym staje się zapisanie i wyszukanie czegoś w przyszłosci. Stąd evernote spełnia potrzebę prostej i bezpiecznej archiwizacji fragmentów potoków społecznościowych. Obecnie używa tego już 3 miliony osób, w 15 miesięcy zdobyli pierwszy milion, w 7.5 drugi, w 4 miesiące trzeci. Dodatkowo aplikacja na iPhone/iPad i Adroid robi swoje.
  Dla zainteresowanych http://blog.evernote.com/

 • Krzysiek

  GameLab ( http://gamelab.eu ) – startup zajmujący się (jak sama nazwa wskazuje) produkcją mobilnych gier. Rozpoczęli od wydania na iPhone gry Roswell Fighter, która otrzymała całkiem pozytywne recenzje w zagranicznych serwisach. Nie był to może niewiarygodny sukces, ale całkiem niezły początek. Gra doczekała się już wersji iPadowej, a w toku są kolejne produkcje. Duży plus za wejście na niełatwy rynek (ogromna konkurencja) i nienajgorsze efekty. Drugi duży plus to uzyskanie finansowania na projekt (chociaż nie jest dla mnie do końca jasne jakie jest to finansowanie – jakiś czas temu na stronie wisiało logo POIG, a teraz jest logo przedstawiającej się jako business angels grupy WAY7). Liczę, że dobry początek i profesjonane podejście do tematu sprawi, że będzie to polski sukces w zagranicznej skali.

 • J

  Jakdojade jest z 2008 roku – wystarczy zerknac na www gdzie jest copyright od 2008 i wpisy na blogu tez sięgające 2008 roku. To tak gwoli uszczegolowienia gdyby kogoś interesowało. ;)

 • Czekam na akceptacje komentarza :)

 • Krzysiek

  To ja jeszcze dorzucę dwa ciekawe startupy zagraniczne (obaj to finaliści TC Disrupt).

  FluidDB ( http://fluidinfo.com/ ) – bardzo oryginalny startup, bo to nie jest zrealizowanie jakiejś prostej usługi tylko ostre R&D. Projekt ma zrealizować coś co autorzy nazywają ‚społeczną bazą danych’ – trochę w rodzaju ‚obiektowa baza danych spotyka wikipedię’. Nie do końca rozumiem jaki jest tego cel, ale to może właśnie świadczy o tym, że jest to ważny projekt. ;) A najfajniejsze jest to, że ludziom się chce zajmować czymś takim poza uniwersytetami. Autor twierdzi, że pomysłem zajmuje się od 11(!) lat, od jakiegoś czasu pracują w kilkuosobowym zespole (Barcelońsko-Nowojorskim), a projekt na dobre zaczął się w zeszłym roku, kiedy uruchomiono wersję private-beta. Bardzo pozytywnie o tym wyrażał się Robert Scoble, chociaż nazwał ten projekt ‚niefinansowalnym projektem zmieniającym świat’. :) Ale wbrew takim pesymistycznym przewidywaniom projekt pozyskał niedawno inwestora i wkroczył w fazę alfa, która jest oficjalnie początkiem projektu. Bardzo jestem ciekawy jak się potoczy przyszłość tego narzędzia.

  AppBistro ( http://appbistro.com/ ) – o tym projekcie krótko: trafił do ścisłego finału TC Disrupt (ale tak szczerze mówiąc to patrząc na pozostałych finalistów – nie wydaje się, że są to jakieś bardzo przełomowe projekty). Projekt jest ciekawy bo próbuje zbudować model biznesowy oparty na topowych tematach – czyli sklep z aplikacjami dla Facebooka. Ma wszystko co modne czyli sklep z aplikacjami (których mamy wysyp w kategoriach mobilnych, a ostatnio też na www – vide sklep Google Chrome) i oczywiście Facebook. Brakuje tylko Twittera i geolokalizacji, żeby być już obwieszonym wszystkim co najmodniejsze. ;)

 • http://paperc.de/ – genialny pomysł udostępnienia do czytania i wydruku specjalistycznych książek (jest opcja darmowa i płatna), gdzie paperc.de uzbierało w swojej bazie już 3700 książek (po angielsku i niemiecku), w tym niemal całą kolekcję OReilly. Monetyzują – już. Może nie jest to świeży startup, ale wydaje mi się, że nakanapie.pl mogłoby pójść też w tym kierunku :)

 • Postanowiłem wybrać jednego zwycięzcę (Krzyśka, który opisał AppBistro i FluidInfo). Zdecydowałem tak ponieważ inne osoby wskazały na startupy znane powszechnie (jakdojade dostał nawet Aulera;) albo takie których potencjał jest duży ale jak na razie nic nie pokazały (GameLab robi gry ale bez rewelacji jak do tej pory, nie przebił się do pierwszej 10-tki w AppStore) a InternetowyKantor to klon Walutomatu.

  Krzyśkowi gratuluję i zapraszam do obioru nagrody jutro na TMT :)

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę