TSNMB – Tradoro.PL

Artur Kurasiński
14 września 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Kolejna firma prezentuje się w formule TSNMB. Tym razem Tradoro.plczyli platforma sklepowa…


AK74 – To chyba jesienny wysyp platform do wspierania e-commerce – niedawno robiłem wywiad z 100sklepow.pl teraz Wy czyli Tradoro a mam sygnały, że kolejni czekają. Czyżby bariera wejścia w tej niszy była wyjątkowo niska?

Dawid Natkaniec – Bariery są duże, jednymi z większych są pieniądze. Umówmy się, że to nie jest stworzenie samego sklepu, tylko całego oprogramowania z którego w przyszłości ma korzystać wielu użytkowników.

Co za tym idzie – dobrego systemu nie da się stworzyć w pół roku z pięcioma osobami. Tradoro powstawało przez dwa lata i było tworzone przez 30 osobowy zespół ( w tej chwili zespół liczy 45 i stale się powiększa), można się więc domyśleć jaki budżet pochłania sam sprzęt i płace – i to chyba największa bariera.

Niestety wiele firm stara się ją obejść i mamy wysyp platform, które nie są dokończone – nie powinny być nawet dopuszczone do użytku przez klientów.

AK74 – Jakie macie wcześniejsze doświadczenia z branżą e-commerce?

Dawid Natkaniec – Sami prowadziliśmy kilka sklepów online i to w sumie spowodowało, że postanowiliśmy stworzyć własne oprogramowanie i udostępnić je innym.

Korzystaliśmy z gotowych rozwiązać, szukaliśmy dedykowanych – i stale był problem z działaniem systemu – dlatego stwierdziliśmy, że Tradoro będzie doskonałym uzupełnieniem luki na runku oprogramowań.

Postawiliśmy również na to, by nasz zespół pracowników był już wyspecjalizowany w tworzeniu rozwiązań ecommerce. Tylko osoby z doświadczeniem oraz z wiedzą praktyczną, są w stanie stworzyć COŚ.

AK74 – Jaki jest próg opłacalności prowadzenia takiej platformy jak Tradoro? 140 złotych w wersji najwyższej (wersję VIP pomijam) to nie jest wysoka opłata. Ilu klientów płacących co miesiąc musicie mieć żeby pokrywać koszta spółki?

Dawid Natkaniec – Na razie nie patrzymy na próg opłacalności. Spółka ma duży budżet przeznaczony na stały rozwój oprogramowania – chcemy, by stało się ono najlepszą platformą na rynku.

Tradoro nie jest dla nas sposobem na „szybki biznes”, chcemy stworzyć markę, która będzie kojarzona z jakością oprogramowania oraz obsługi jak i z doskonałymi możliwościami dostosowania sklepu do swoich potrzeb.

Na zyski jesteśmy w stanie czekać nawet kilka lat – pierwszym celem jest stworzenie grupy zadowolonych użytkowników. Gdy cel zostanie spełniony – zwrot będzie szybki.

AK74 – Czy interesuje Was tylko rynek polski? Jeśli nie to czym chcecie się wyróżnić na tle innych serwisów z zagranicy? Na przykład w czym jesteście lepsi niż taki Shopify.com?

Dawid Natkaniec – W chwili obecnej interesuje nas tylko rynek polski. Ecommerce w każdym kraju wygląda inaczej i czym innym się cechuje co uwarunkowane jest przede wszystkim gospodarką.

Stworzyliśmy oprogramowanie odpowiadające polskim realiom i polskiemu ebiznesowi. Nawet ceny dopasowywaliśmy z myślą o polskich przedsiębiorcach. Mało kto ma na start sklepu internetowego duży budżet i kwoty jaki proponuje np.

Shopify są dla wielu za duże. Integracje jakie proponujemy również związane są z platformami działającymi na polskim rynku – użytkownik może zatem zainwestować w produkt, którego nie musi dodatkowo dostosowywać, co w przypadku zakupu zagranicznego oprogramowania jest praktycznie niemożliwe.

Nie patrzymy na to, by stać się lepszymi od np. Shopify czy Magento, zależy nam na tym, by być lepszymi dla polskich użytkowników niż wymienione oprogramowania. Zarzucano nam, że jesteśmy podobni do Shopify.

W sumie cieszy nas takie porównanie, gdyż jak wiemy firma ta jest jednym z liderów na tym rynku – jednak testując Tradoro można spokojnie zauważyć, że jest to inny system – dostosowany do realiów.

Jak na razie chcemy dać polskim użytkownikom kompleksowy system, który pozwoli im powadzić profesjonalny sklep internetowy bez dodatkowych nakładów. Jeśli Tradoro odniesie sukces na naszym rynku możliwe, że w przyszłości zainteresujemy się również zagranicznymi.

Wtedy również postaramy się dopasować system do warunków danego kraju.

AK74 – Plany rozwoju na najbliższe 12 miesięcy?

Dawid Natkaniec – Jak już wspominałem, chcemy stale ulepszać Tradoro. Słuchamy użytkowników i staramy się wprowadzać w życie większość ich sugestii. Chcemy wykonać jeszcze lepszą integrację z Allegro, w planach są również integracje z innymi systemami.

W tym celu stworzyliśmy nawet nowy, specjalny „zespół wdrożeń” przeznaczony właśnie do tego.

Najbliższe 12 miesięcy pozwoli Tradoro rozbudować i zróżnicować style graficzne sklepów oraz jeszcze bardziej ulepszyć opcję obsługę wyglądu sklepu.

Ma ona być tak rozwinięta, by użytkownik mógł zaoszczędzić czas jaki i pieniądze, które musiałby wydać na grafików czy programistów.

PS. Osoba, która w komentarzach pod tym wpisem opisze swój sklep / e-commerce i przekona mnie, że ma fajny pomysł na prowadzenie sprzedaży otrzyma od Tradoro kod rabatowy o wartości 99% na roczny abonament na pakiet Gold (będzie niestety musiała dopłacić 8,40 pln).

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon