Ruszają zapisy na HACKWAW – 24 godzinny hackathon w Warszawie!

Ruszają zapisy na 24 godzinny maraton programowania w Warszawie. Nie boisz się braku snu, zmęczenia czy konieczności patrzenia w ekran przez dobę i kochasz tworzyć aplikacje, pracować w grupie oraz wygrywać? Jesteś designerem, specjalistą od interfejsów użytkownika lub programistą piszącym w dowolnym języku i na dowolnej platformie? HACKWAW to impreza dla Ciebie!…

W kwietniowy weekend (14-15.04), w jednym z najbardziej kreatywnych miejsc coworkingowych w Warszawie zbierze się prawie 100 programistów oraz grafików, aby przez kolejne 24 godziny non-stop tworzyć, projektować i kodować swoje projekty. Na pomoc ruszą im inżynierowie i ewangeliści z najlepszych firm: Microsoft, Allegro i HP.

Uczestnikom przyglądać będzie się akcelerator BeastFund oraz fundusz inwestycyjny BlackLion. Organizatorzy zadbali również o jedzenie, a energetycznych drinków nie zabraknie dzięki wsparciu firmy Monster Energy. Wszystko to po to, żeby zgromadzić w jednym miejscu najzdolniejszych polskich programistów, pozwolić im uwolnić kreatywność i oczywiście – wyłonić najlepszy zespół.

HackWAW to pierwsza tego typu impreza w Polsce organizowana na tak dużą skalę. Inspiracją do stworzenia inicjatywy HackWAW są legendarne hackathony odbywające się za Wielką Wodą w Nowym Jorku czy San Francisco. W Polsce hackathony zdobywają coraz większą popularność głównie dzięki Startup Weekendom organizowanym cyklicznie w dużych miastach polski, których celem jest stworzernie w 54 godziny biznesu. W HACKWAW nie chodzi jednak tworzenie startupu, biznesu czy firmy, a radość tworzenia produktu, narzędzia. Radość programowania.

Impreza odbędzie się 14 i 15 kwietnia w centrum coworkingowym AIP Business Link, na 12 piętrze wieżowca Zebra Tower, w sercu Warszawy, tuż obok stacji metra Politechnika. Centrum AIP oferuje miejsca do co-workingu, prywatne biura, kreatywne salki do spotkań oraz sale konferencyjne, a także szereg usług doradczych. Oferta dopasowana jest do osób rozpoczynających swój biznes, a miesięczne opłata za korzystanie z usług Business Link AIP jest bardzo niska.

Co najważniejsze, organizacją HACKWAW zajęli się młodzi przedsiębiorcy i programiści, którym brakowało społeczności programistów w Polsce, dlatego postanowili ją stworzyć. Ola Sitarska i Kuba Kucharski, którzy kilkukrotnie wygrali hackathony i Startup Weekendy zapewnią wsparcie młodym uczestnikom i podzielą się swoim doświadczeniem sprawiając, że to wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Jest też konkurs dla czytelników AK74 – nagrodą są trzy darmowe wejściówki. Co trzeba zrobić żeby je zdobyć? Uzasadnić w komentarzach dlaczego właśnie Tobie miałbym wręczyć darmową wejściówkę. Im bardziej zwariowane uzasadnienie tym lepsze :) Macie czas do czwartku godz. 20.00!

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę