Intel Business Challenge Europe 2012 – młodzi z pomysłem na biznes zmieniają świat

Artur Kurasiński
23 kwietnia 2012
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Informacja prasowa: już tylko dwa tygodnie pozostało do zakończenia naboru projektów do Intel® Business Challenge Europe 2012 adresowanego do młodych przedsiębiorczych. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 maja br. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA…

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• W pierwszym etapie, trwającym do 7 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);

• Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 20 prac finałowych;

• Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.

Zwycięzcy Intel® Business Challenge Europe pojadą na finał Konkursu Intel® Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureaci Intel® Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość „sprzedania” swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.

Ubiegłoroczny europejski finał konkursu odbył się w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei (EFNI), organizowanemu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wśród finalistów znalazł się polski projekt NeuRON, którego autorzy wzięli udział w światowych finałach w Berkeley.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.

KONTAKT:

Intel:
Michał Dżoga
Head of Corporate Affairs, Central and Eastern Europe
(+48) 22 570 81 26
michal.dzoga@intel.com

INVESTIN:
Marta Feluś
(+48) 606 109 959
m.felus@investin.pl

Proseed Magazine:
Anita Kijanka
(+48) 606 691 708
akijanka@proseedmag.pl

Intel (NASDAQ: INTC) jest światowym liderem w dziedzinie komputerowej innowacji. Firma opracowuje i buduje technologie, które stanowią fundament urządzeń komputerowych współczesnego świata. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i blogs.intel.com.

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii rozwija i komercjalizuje projekty zaawansowanych technologii we wczesnej fazie ich rozwoju, łącząc funkcje inkubatora i funduszu inwestującego. Zapewnia wsparcie merytoryczne, kapitałowe oraz dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów. Więcej informacji www.investin.pl.

Magazyn Proseed to praktyczne strony zakładania i prowadzenia skalowalnego biznesu, finansowania przedsięwzięć oraz budowania przewagi konkurencyjnej. Więcej informacji www.proseedmag.pl.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon