Geek Carrot Girls czyli kobiety, które kochają nowe technologie – kolejne spotkanie już 18 maja!

Artur Kurasiński
16 maja 2012
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Geek Carrot Girls to cykl spotkań kobiet z branży nowych technologii odbywających się co miesiąc w Warszawie. Główną organizatorką spotkań jest Kamila Sidor, która odpowiadała m.in. za przygotowanie pierwszego w Polsce Startup Weekendu. Spotkania mają na celu promowanie kobiet w IT, inspirować dziewczyny do nauki programowania, zakładania własnych firm i bardziej aktywnego brania udziału w projektach IT…

Marchewkowe pole

Geek Girls Carrots to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby zagrzewania kobiet do działania. Podczas pierwszego w Polsce Startup Weekendu – Kamila Sidor- jego współorganizatorka, była zaskoczona jak niewiele kobiet zgłosiło się do jego udziału: – „Zauważyłam, że pomimo wielu zniżek oraz działań PR-owych, skierowanych do kobiet, pojawiło się ich niewiele. Wtedy postanowiłam zorganizować coś, żeby skupić dziewczyny, które kochają nowe technologie!“. Nie było trzeba długo czekać, aby pomysł przekształcił się w konkretne działania. Tak powstało Geek Girls Carrots.

Marchewki rosną Wiosną!

Na swoim koncie GGC ma już 6 spotkań, a przygotowania do siódmego ruszyły pełną parą. Każde, zorganizowane do tej pory spotkanie było wyjątkową okazją wymiany pomysłów, wiedzy i doświadczeń. Uczestniczki miały niecodzienną szansę poznać inspirujące kobiety – prelegentki, które dzielą się swoimi doświadczeniami. Wszystko po to, żeby zachęcić inne kobiety do działania. Ale prelekcje to nie wszystko. W najbliższych planach GGC znajdują się także warsztaty czy wyjazd integracyjny nad morze.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a z każdym kolejnym przychodzi co raz więcej uczestniczek. Wśród nich są już stałe bywalczynie, ale wciąż pojawiają się nowe twarze. I o to w tym chodzi. Dziewczyny nawiązują znajomości, które na pewno zaowocują nie tylko na polu towarzyskim, ale przede wszystkim biznesowym.

Skąd nazwa?

Dość intrygująca jest sama nazwa tej społeczności – Geek Girls Carrots. – „Słowo Geek – kojarzy się przede wszystkim z mało aktywnym trybem życia, wielogodzinnym programowaniem i niezdrowym jedzeniem – zazwyczaj pizzą. Geek Girls wcale nie muszą wpisywać się w ten nurt. Są aktywne i kreatywne. Lubią pizzę, ale lubią też marchewki. A przynajmniej kolor pomarańczowy. Dlatego trochę na przekór powstała nazwa Geek Gils Carrots“ – mówi Kamila Stępniowska, współorganizatorka GGC i założycielka Taagshirts.

Geek Girls Carrots – Zapraszają!

Najbliższe spotkanie Karotek (bo tak o sobie mówią organizatorki) odbędzie się już w ten piątek, 18. maja o godz. 19:00 w Noa Cowork w Warszawie. Wezmą w nim udział dwie, działające w branży IT prelegentki: Magdalena Ostoja-Chyżyńska – Usability Engineer oraz Helena Pryłowska – projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej. Po części oficjalnej zaplanowany jest wieczór integracyjny w klubokawiarni Znajomi Znajomych.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon