Konferencja „Transmedia Mobile Gaming” już 17-go maja w Warszawie. Mam trzy wejściówki!

Artur Kurasiński
10 maja 2012
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Transmedia – Mobile – Gaming by Voodoo Meetups to pierwsze wydanie konferencji skupiającej się na tematyce transmedia, czyli opowiadaniu historii przy wykorzystaniu różnych sposobów komunikacji: telefonu komórkowego, gier, internetu, mediów społecznościowych, telewizji, czy outdooru…

KIEDY: 17 maja 2012
GDZIE: Centrum Konferencyjne ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

W tym roku polski rynek telewizyjny czeka gigantyczna zmiana. TVP jako pierwszy nadawca telewizyjny uruchomi aplikację mobilną 2nd screen umożliwiającą interakcję z nadawanym programem oraz reklamami. To ogromna szansa dla firm i brandów, które chcą zaangażować miliony widzów do prawdziwej interakcji z tym co dzieje się na ekranie telewizora. TVP opowie o tym projekcie właśnie 17 maja na konferencji Transmedia – Mobile – Gaming.

Wszyscy liczący się światowi nadawcy telewizyjni pracują nad takimi projektami, bo nie chcą oddać swojej oglądalności internetowi i tym samym podzielić losu dinozaurów. Najlepszym tego przykładem będzie prezentacja Juliana Ellisona, który opowie o szczegółach wdrożenia interaktywnej aplikacji mobilnej 2nd screen dla Strictly Come Dancing (Taniec z Gwiazdami) w Indiach, które InTime Media realizuje wspólnie z BBC dla hinduskiej Sony Entertainment Television. Będzie to największe tego typu przedsięwzięcie na świecie, bo oglądalność tego programu w poprzednim sezonie sięgała 100 mln widzów!

Ponadto T-Mobile (sponsor i partner konferencji) po raz pierwszy opowie o szczegółach rewolucyjnego projektu współpracy z deweloperami aplikacji i gier mobilnych. Ten projekt prowadzony w ramach całej Grupy T-Mobile umożliwi deweloperom aplikacji z Polski zaistnieć nie tylko na rodzimym rynku ale także w innych krajach, gdzie działają operatorzy z Grupy T-Mobile (łącznie 180 mln użytkowników).

Patrick Moeller po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje temat TRANSMEDIA STORYTELLING. Z kolei Ken Nugent z ICAP Media opowie o tym jak stworzyć program lojalnościowy (O2 Treats), którego głównym nośnikiem jest telefon komórkowy i jak skusić klientów operatora, żeby w krótkim czasie zrealizowali 2 miliony kuponów rabatowych i stali się o 14% bardziej lojalni!

Kolejni operatorzy i ich partnerzy to docenili i już wdrażają platformę ICAP Media. Ponadto amerykański producent telewizyjny Patrick Kehyari zaprezentuje sposoby monetyzacji tradycyjnych treści w nielinearnych modelach dystrybucji.

Jako prelegenci wystąpią też Natalia Hatalska, znakomita specjalistka od niestandardowych kampanii reklamowych i Jacek Jankowski, znany teoretyk i praktyk rynku gier.

Więcej na stronie konferencji

Jeśli chcesz otrzymać wejściówkę wystarczy, że „polubisz” ten wpis oraz napiszesz w komentarzu pod nim czemu chcesz się pojawić na tej konferencji. Spośród osób, które to zrobią wybiorę trzech zwycięzców do wtorku 15-go maja do godziny 23.59

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon