InternetBeta 2012 w Rzeszowie już 26-28 września – wygraj wejściówkę na całą konferencję!

Artur Kurasiński
9 sierpnia 2012
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Informacja prasowa: raz do roku stolica Podkarpacia zamienia się w otwarte forum internetowej wiedzy i doświadczenia. Do Rzeszowa zjeżdżają się wszyscy, którzy branżę tworzą, badają i rozdają w niej karty. Nie inaczej będzie i tej jesieni. InternetBeta 2012 potrwa od 26 do 28 września…

– W tym roku stawiamy na jeszcze większą różnorodność. Program jest bogaty, nie zabraknie świetnych gości z zagranicy. Cały czas ujawniamy kolejne nazwiska prelegentów, jak zwykle będzie ich około 60. No i coś co jest też siłą Bety, oprócz merytorycznych aspektów. Integracja różnych środowisk związanych z siecią, imprezy integracyjne jak zwykle będą epickie – zachęca pomysłodawca i organizator konferencji, Mateusz Tułecki. Są co najmniej trzy powody, by znaleźć się wśród uczestników wydarzenia.

Do tej pory na liście gości znalazło się ponad 40 prelegentów, którzy zgodnie z główną ideą InternetBety reprezentują różne dziedziny i branże związane z internetem i nowymi technologiami. Międzynarodowym akcentem konferencji będzie m.in. wystąpienie Andrew Keena, autora takich bestsellerów jak „Kult amatora” czy „Digital vertigo”. Na scenie Bety pojawią się także specjaliści z Fantasy Interactive, wielokrotnie nagradzanej globalnej agencji interaktywnej, która pracuje dla takich marek jak BBC, Google, RedBull czy iPhone.

O tym, że globalna sieć może stać się narzędziem do celów społecznych i spełniania marzeń Edinburgh oraz Jan Kasprzycki-Rosikoń, twórca MillionYou.com, polskiej platformy crowdsourcingowej. InternetBeta 2012 to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można usłyszeć o każdej sferze Internetu i spotkać specjalistów z wielu dziedzin: socjologia, mobile, interactive, startups, kampanie społeczne, samorządy, edukacja, marketing, ePR.

Szansa dla StartUp’ów

Na teorii i dialogu InternetBeta się nie kończy. To miejsce inspiracji i szansa na start, dla tych internetowych biznesów, które nie boją się przejść prze sito… a dokładnie StartupSito. W czasie tego konkursu, podobnie jak rok temu, uczestnicy będą mogli zaprezentować i zweryfikować swój pomysł na podbój e-rynku z ekspertami i opiniami uczestników.

Rozstrzygnięcie nastąpi w piątek (tj. 28 września), po głosowaniu za pomocą aplikacji mobilnej. Co ciekawe, przez dwa dni konferencji uczestnicy konkursu będą mogli nakłaniać jury i uczestników Bety do głosowania właśnie na nich. Organizatorzy twierdzą, że taka formuła jeszcze bardziej ubarwi całą konferencję, gdyż startupowcy potrafią być zdecydowanie pomysłowi. StartUp Sito to szansa nawiązania nowych kontaktów, pokazania się w czasie najciekawszej imprezy o internecie w Polsce.

Wieczorami epicki networking

Po zgaszeniu świateł i wyłączeniu mikrofonów w salach wykładowych, rozpoczyna się kolejny ważny punkt InternetBety. Przedstawiciele zróżnicowanych środowisk spotykają się na afterparty, by nawiązać nowe kontakty biznesowe, wymienić poglądy, rozpocząć legendarną już integrację po konferencji. Wszystko naturalnie w scenerii stolicy Podkarpacia. W tym roku impreza zacznie się już dzień wcześniej.

Wszyscy, którzy dotrą do Rzeszowa 25 września będą mogli wziąć udział w questingu „Nieznane opowieści Rzeszowa”, który w kreatywny sposób wykorzystuje mechanizmy grywalizacji, gier miejskich i marketingu narracyjnego. Więcej informacji na temat konferencji oraz szczegóły dotyczące rejestracji i biletów znajdziecie na www.internetbeta.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, koordynatorem i pomysłodawcą Mateusz Tułecki.

INTERNETBETA – GENEZA

Idea konferencji InternetBeta narodziła się 5 lat temu. Była ona prosta. Sprowadzała się do stworzenia przestrzeni, w której zebraliby się przedstawiciele różnych branż i dziedzin związanych z Internetem i nowymi technologiami, zarówno tych, którzy wykorzystują Internet w swojej pracy i realizowanych projektach, jak i tych, dla których jest on naturalnym środowiskiem prowadzenia biznesu.

Tym co wyróżnia InternetBeta jest interdyscyplinarność – łączenie różnorodnych środowisk związanych z Internetem. Konferencje adresowane są do psychologów, socjologów, politologów, przedstawicieli agencji interaktywnych, reklamowych, właścicieli i zarządzających największymi serwisami, twórców aplikacji, startupów, inwestorów, marketerów. InternetBeta daje możliwość spotkania wszystkich tych środowisk w jednym miejscu. To stanowi jej niezwykłą siłę.

InternetBeta to nie tylko część merytoryczna, wystąpienia prelegentów, to także integracja, nawiązywanie nowych kontaktów, wymiana doświadczeń, spędzenie czasu w miłej atmosferze. InternetBeta ma inspirować, pomagać rozwijać wiedzę i stanowić miejsce spotkań ciekawych ludzi. Dlatego też lokalizacja jest atutem. Rzeszów, jak i podrzeszowska Kielnarowa, jest miejscem, gdzie uczestnicy odrywają się nieco od swoich bieżących spraw, w pełni uczestnicząc w imprezie.

***

A teraz konkurs! Wygraj wejściówkę na całą konferencję – wystarczy, że w komentarzu do tego wpisu zamieścisz odpowiedź na pytanie: „Czy na konferencji InternetBeta kiedykolwiek wystąpił Larry Page?”. Kto pierwszy ten lepszy – konkurs zostanie rozstrzygnięty we wtorek 14-go sierpnia o godzinie 23.59

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon