Intel® Business Challenge Europe 2013 – w poszukiwaniu innowacyjnych projektów biznesowych

Artur Kurasiński
6 lutego 2013
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Do 22 lutego 2013 r. można zgłaszać projekty do Intel® Business Challenge Europe 2013 – konkursu na innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie projektu i przesłać abstrakt – kilkustronicowy opis swojego pomysłu. Na zwycięzców konkursu czeka intensywny program mentoringowy oraz europejskie finały w Dublinie i światowe w Krzemowej Dolinie…

Konkurs przeznaczony jest dla studentów bądź niedawnych absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów) w wieku od 18 do 34 lat. Poszukiwane są innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe w obszarach takich jak: medycyna, energia, ludzie i społeczeństwo, biotechnologia oraz nanotechnologia.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);

• Do drugiego etapu wybieranych jest 200 najlepszych pomysłów z całej Europy, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 24 prace finałowe;

• Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2013 r. w Dublinie.

Tegoroczny Europejski finał konkursu zaplanowany został jako oficjalne wydarzenie towarzyszące EuroNanoForum 2013. ENF 2013 to oficjalne wydarzenie organizowane w ramach irlandzkiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja, która zgromadzi ponad 100 uczestników organizowana jest wspólnie przez Enterprise Ireland i Spinverse pod patronatem Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Badań Naukowych i Innowacji. Tegoroczna edycja konferencji skupia się na komercjalizacji w obszarze nanotechnologii.

Aby ułatwić młodym przedsiębiorcom przygotowanie dokumentów konkursowych organizatorzy oferują im pomoc – profesjonalne narzędzia, jak ścieżka e-learningowa czy wideo konsultacje z międzynarodową grupą ekspertów.

Do trzeciego, finałowego etapu konkursu zakwalifikują się 24 najlepsze projekty, których autorzy zaproszeni zostaną na Europejskie finały w Dublinie. Tam, dzięki kolejnym sesjom mentoringowym z praktykami biznesu i naukowcami, przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym jury. Pięć zwycięskich zespołów wyjedzie do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w październiku 2013 r.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia są europejska organizacja Junior Achievement Young Enterprise i INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii.

Wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu i profilu na portalu facebook.com
Filmik promocyjny konkursu IBC Europe

KONTAKT:

Intel :
Michał Dżoga
Head of Corporate Affairs, Central and Eastern Europe
(+48) 22 570 81 26
michal.dzoga@intel.com

INVESTIN:
Paweł Przybyszewski
Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju Biznesu INVESTIN
p.przybyszewski@investin.pl
(+48) 606 245 499

Intel

Intel (NASDAQ: INTC) jest światowym liderem w dziedzinie komputerowej innowacji. Firma opracowuje i buduje technologie, które stanowią fundament urządzeń komputerowych współczesnego świata. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i blogs.intel.com.

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii rozwija i komercjalizuje projekty zaawansowanych technologii we wczesnej fazie ich rozwoju, łącząc funkcje inkubatora i funduszu inwestującego. Zapewnia wsparcie merytoryczne, kapitałowe oraz dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów. Więcej informacji.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon