Konferencja Atmosphere 2013 – porozmawiajmy o skalowalności i wydajności

Artur Kurasiński
30 kwietnia 2013
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

atmosphere_conference_2013_poznań

W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która dedykowana będzie firmom dynamicznie rozwijającym swoje usługi w sieci WWW. Wśród gości specjalnych spotkania są m.in. Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr oraz Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największego na świecie serwisu społecznościowego Ning oraz Apache Software Foundation.

Główną ideą Konferencji Atmosphere jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy uczestnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy portal działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań.

Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web.

Uczestnicy w trakcie konferencji będą mogli dowiedzieć się, jak połączyć metody pracy różnych działów, posługujących się odmiennym językiem i różnie definiujących cele – menadżerów projektu, DevOps i programistów – tak, aby mogli efektywnie ze sobą współpracować i dostarczać jak najlepsze rozwiązania.

Dla osób, które chcą budować własny globalny startup odbędą się wykłady, na których zainteresowani dowiedzą się, co może ich spotkać w bliskiej przyszłości. Poza tym w ramach Atmosphere 2013 poruszane będą tematy takie jak SaaS, DDoS, optymalizacja Javascript i CCS, HTTP i REST, struktury danych, TDD oraz skalowalność i wydajność serwisów internetowych.

Atmosphere jest niestandardowa pod każdym względem! Uczestnicy otrzymają Raspberry PI – komputer wielkości karty kredytowej, który podłącza się do wyświetlacza oraz klawiatury. Uczestnicy nie wrócą z konferencji z kolejnym plecakiem, a z genialnym gadżetem, który inspiruje i daje możliwość stworzenia projektu w oparciu o minikomputer.

Dla czytelników AK74, specjalny kod rabatowy „atmosphere_ak74” uprawniający do 15% zniżki na udział w konferencji!

Zapraszamy do śledzenia nas na profilach Facebook oraz Twitter

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon