AK74 partnerem konferencji Bitspiration (24-25 czerwca)

bitspiration_kraków_2013

Informacja prasowa. Już za kilka tygodni (23-25.06.2013) w Krakowie odbędzie się druga edycja bitspiration – wydarzenia świata internetu i nowych technologii, które po raz kolejny ma szansę stać się świętem biznesu i inspiracją do rozwoju dla osób zaangażowanych w branżę startupową…

Zeszłoroczne bitspiration było wydarzeniem niepowtarzalnym pod wieloma względami. Po pierwsze – miejsce konferencji – dość mocno odbiegało od standardowych. Goście konferencji mieli szansę na nawiązanie nowych kontaktów w bardzo przyjaznym otoczeniu klimatycznych knajp na krakowskim Kazimierzu. W tym roku organizatorzy planują podtrzymać ten zwyczaj, gdyż został on niezwykle pozytywnie przyjęty przez uczestników.

Bitspiration było wyjątkowe również ze względu na zaproszonych gości i prelgentów. Imponujące grono przyciągnęło środowisko jak magnes, w tym roku nie zapowiada się inaczej – wśród zaproszonych mówców znajdziemy Johna Biggsa, Alexa Barrerę, Paula Papadimitriou, Petera Cowleya, Bena Dresslera, J.D. Lasicę, czy Heather Russell.

Pierwsza edycja okazała się również być miejscem sprzyjającym innowacjom – to na bitspiration po raz pierwszy polscy odbiorcy mieli szansę usłyszeć o platformie modowej Showroom, która obecnie szturmem podbija rynek, to również na bitspiration uczestnicy poznali Markusa Schultza – twórcę Changers.com – startpu produkującego panele słoneczne do ładowania urządzeń elektronicznych, który w tym roku wygrał pierwszą nagrodę podczas CeBITu 2013. Kolejnym przykładem jest Last Temple – gry stworzonej przez Ganymede, która obecnie honorowana jest tytułem najszybciej rozwijającej się gry na facebooku.

Organizatorzy przewidzieli jednak urozmaicenia – w tym roku dodatkiem do konferencji jest tzw. „pre-conference day“, kiedy to odbywać się będzie Aleja Startupów, Aleja Software House’ów, półfinały konkursu startupowego Demo Day, jak również warsztaty dla początkujących przedsiębiorców. Co ciekawe – organizatorzy podjęli się innowatorskiej inicjatywy – zebrania funduszy na nagrodę dla zwycięskiego zespołu w konkursie Demo Day – a to za pomocą popoularnej platformy crowdfundingowej – indiegogo.com (aby wspomóc kampanię – kliknij tutaj.

Tegoroczna edycja to również większe zaangażowanie lokalnego środowiska startupowego – wokół bitspiration dziać się będzie sporo tzw. „side eventów“, czyli kreatywnych, krakowskich wydarzeń, które niekoniecznie będą związane z branżą – mają być nietypową inspiracją dla społeczności oraz miejscem spotkania osób, które na co dzień na pewno by się nie spotkały.

Druga edycja ściąga też ciekawych partnerów – wśród nich znajdziemy Partnerów Strategicznych – Województwo Małopolskie i Miasto Kraków. Dlaczego to zjawisko jest ciekawe? Dlatego, żę taka współpraca świadczy o tym, że władze dostrzegają potrzebę wsparcia przedsiębiorczości i rozwoju biznesu w Polsce, nie tylko za pomocą funduszy, ale również wspierania wydarzeń, które mają na celu zbliżyć polskie realia do tych zachodnich – z tego na pewno należy się cieszyć!

Podsumowując – zapowiada się ciekawie, a na pewno międznarodowo. Kto poważnie myśli o interakcji z branżę internetową w Polsce, powinien się tam pojawić!

Wszystkich chętnych do wsparcia bitspiration, organizatorzy gorąco zachęcają do kontaktu pod adresem: contact@bitspiration.com

Szybkie linki:
www: http://bitspiration.com
rejestracja: http://bitspiration.com/register
facebook: http://facebook.com/bitspiration
Twitter: @bitspiration
Kontakt: contact@bitspiration.com

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę