Pierwszy Ogólnopolski Finał GSEA – 11 października 2013 w Warszawie

Artur Kurasiński
7 października 2013
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

gsea_blog_ak74

Global Student Entrepreneur Awards to prestiżowy, międzynarodowy konkurs skierowany do studentów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego studenta-przedsiębiorcę na świecie. Zwycięzca krajowych eliminacji będzie rywalizował z 30 finalistami z całego świata o nagrodę w wysokości 150 tysięcy
dolarów podczas globalnych finałów w Stanach Zjednoczonych…

GSEA to międzynarodowy projekt non-profit organizowany na całym świecie już od ponad 10 lat, a w 2013 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się również w Polsce. Główną misją konkursu jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi, edukacja z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz umożliwienie wymiany doświadczeni i nawiązania nowych kontaktów biznesowych w społeczności międzynarodowej.

Globalne finały w przeciągu ostatnich trzech lat odbywały się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. W tym roku finaliści z całego świata spotkają się w Waszyngtonie.

Entrepreneurs’ Organization już od ponad 15 lat tworzy dynamiczną sieć składającą się z 8 tyś. Właścicieli przedsiębiorstw z 40 krajów. EO to przedsięwzięcie, które tworzy przestrzeń wzajemnej wymiany doświadczeń i wiedzy, prowadząc do wzmacniania sukcesów biznesowych i wzbogacając życie wszystkich zaangażowanych członków.

Status członka EO otrzymuje się w nagrodę za innowacyjność. Przeciętny członek Entrepreneurs’ Organization jest 41-latkiem generującym roczne dochody sięgające 17,3 mln dolarów.

Głównym partnerem polskiej edycji GSEA jest Virgin Mobile Polska, operator mobilny, który rozpoczął działalność w Polsce w sierpniu 2012. Od momentu startu prowadzi aktywną komunikację w mediach społecznościowych; koncentruje się głównie na budowie świadomości marki wśród Polaków, sieci dystrybucji oraz komunikacji zalet oferty. Virgin Mobile Polska posiada obecnie 100.000 klientów.

Finał Regionalny w Poznaniu odbędzie się 9 października na Uniwersytecie Ekonomicznym. Kandydaci zaprezentują się przed studentami Uniwersytetu oraz Jury: Adam Michalak z Allegro, Zuznanna Kaniewska z AIP Poznań, Jaromir Działo- Satus Venture oraz dr hab. Jacek Mizerka, prof. nadzw. UEP, Prorektor ds. Edukacji i Studentów. Jury wybierze 2 uczestników, którzy rywalizować będą w Finale Ogólnopolskim.

W dniu 11 października o godzinie 18:00 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 odbędzie się Pierwszy Ogólnopolski Finał GSEA. Podczas finału rywalizować ze sobą będzie 6 finalistów: 2 z Krakowa, 2 z Poznania oraz 2 z Warszawy. Finalistów oceniać będzie Jury w składzie:

Dariusz Żuk (Business Link), Daniel Lewczuk (Executive Network), Artur Kurasiński (Metafund), Konrad Kurkowski (AIP), Paweł Miller (NordStar), Jaromir Działo (Satus Venture), Krzysztof Wieczorek (Pełnomocnik Rektora PW ds. inżynierii finansowania projektów) oraz Justyna Tymicka (Centrum Przedsiębiorczości).

Zwycięzca konkursu wygra opłacony bilet lotniczy do Waszyngtonu, gdzie rywalizował będzie z finalistami z całego świata o tytuł Zwycięzcy Global Student Entrepreneur Awards 2013.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon