Zaprojektuj użyteczną służbę zdrowia na WUD WRO 2013

Artur Kurasiński
16 października 2013
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

WUD_WRO_2013

World Usability Day to cykl ogólnoświatowych imprez popularyzujących temat użyteczności interfejsów. Wrocław reprezentuje całodzienny warsztat WUD WRO, tj. mało teorii, dużo praktyki. 16.listopada będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu koncepcji user experience (czyli doświadczenia użytkownika), zmierzyć się z technikami UX w praktyce, porozmawiać z mentorami i poznać specyfikę projektowania dla branży ochrony zdrowia. Przedstawiamy najbardziej praktyczną imprezę z cyklu World Usability Day w Polsce…

Spotkania w ramach światowego dnia użyteczności to najczęściej konferencje, które gromadzą twórców oprogramowania i stron www: projektantów interfejsów, architektów informacji, programistów, grafików, kadrę zarządzającą z branży interaktywnej i IT. Wrocław – zamiast zachęcać tylko do słuchania o użyteczności – zaprasza jej pasjonatów do aktywnego projektowania koncepcji aplikacji. Temat tegorocznych spotkań to Healthcare – Collaborating for better systems. Będzie więc twórczo, ale i zdrowo.

Za organizację WUD WRO 2013 odpowiada duet firm: WitFlow – UX & usability studio i Monterail – Ruby on Rails experts. Konferencję wspierają sponsorzy i partnerzy, m.in.: BL Stream, Drukomat.pl i UXPin.

Idea tegorocznego spotkania to rozszerzenie sprawdzonej już formuły Warsztatów UX. Uczestnicy spotkania pracują w grupach nad rozwiązaniem realnych problemów projektowych i wspólnie generują rozwiązania, w praktyce wykorzystując różnorodne techniki UX, zaprezentowane wcześniej przez ekspertów. WUD WRO to intensywny dzień grupowego tworzenia rozwiązań z obszaru zdrowia i opieki medycznej pod okiem doświadczonych mentorów. A jest się od kogo uczyć: Jarosław Królewski, Iga Mościchowska, Hubert Anyżewski, Joanna Sieniawska – to tylko kilku z 12 mentorów, których pełna lista widnieje na stronie www.wudwro.pl.

WUD WRO 2013 w liczbach, to 98 uczestników, podzielonych na 14 grup projektowych, 12 mentorów, 8 technik UX i 1 temat. Mając w pamięci inne wydarzenia organizowane przez WitFlow i Monterail należy sądzić, że i teraz wejściówki rozejdą się błyskawicznie.

„Do udziału w WUD WRO zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektowaniem użytecznych interfejsów – początkujących i zaawansowanych. Zróżnicowane grupy i wspólne kreatywne rozważania będą tym bardziej owocne, im bardziej nasze kompetencje będą się uzupełniać.” mówi Barbara Rogoś – Turek z WitFlow.

Miejscem, w którym odbędzie się WUD WRO jest Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin – kreatywna przestrzeń, dedykowana działalności edukacyjnej i kulturotwórczej. Piękne i designerskie wnętrza będą wspierać twórczość uczestników WUD WRO.

WUD WRO to wydarzenie darmowe, ale w związku z ograniczoną pojemnością obiektu i praktycznym charakterem spotkania wejściówek będzie dokładnie 98. Większość z nich będzie do zdobycia poprzez ogólnodostępne zapisy, część będzie rozdana w postaci nagród w konkursach organizowanych w branżowych mediach. Warto zatem bacznie śledzić komunikaty od organizatorów na Facebooku: https://www.facebook.com/wudwro i stronie www.wudwro.pl.

Firmy zainteresowane współpracą przy tym wydarzeniu zachęcamy do kontaktu: contact@witflow.com

Do zobaczenia na WUD WRO w listopadzie!

UWAGA KONKURS! Dla czytelników AK74 organizatorzy przewidzieli dwie darmowe wejściówki. Otrzymają je osoby, które podadzą jako pierwsze prawidłowe odpowiedź na pytanie: „Z jakiego funduszu znanego amerykańskiego inwestora UXPin pozyskał ostatnio kolejną rundę finansowania?”

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon