Gala pilotażowej edycji „Mistrzowie Kodowania”

mistorzowie_kodowania

W dniach 13-14 stycznia 2014r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się podsumowanie pilotażowej edycji programu „Mistrzowie Kodowania„. Na ten ogólnopolski Festiwal Projektów przyjechały reprezentacje 34 szkół, które brały udział w pilotażu…

Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratch’u, pokazali, czego się nauczyli oraz pochwalili się swoimi sukcesami.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Sejmu, gdzie została otwarta wystawa prezentująca dokonania szkół biorących udział w programie.

– Programowanie samo w sobie przynosi korzyści na wielu polach. Uczy kreatywności, kształci umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego i pracy w grupie. Inicjując ten program nie mieliśmy na celu wykształcenia armii przyszłych programistów, a jedynie zależało nam na krzewieniu i rozwijaniu tych bardzo pożytecznych kompetencji – powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia Blanka Fijołek, pomysłodawczyni programu.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę