Gala pilotażowej edycji „Mistrzowie Kodowania”

Artur Kurasiński
19 stycznia 2014
Ten artykuł przeczytasz w < 1 minut

mistorzowie_kodowania

W dniach 13-14 stycznia 2014r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się podsumowanie pilotażowej edycji programu „Mistrzowie Kodowania„. Na ten ogólnopolski Festiwal Projektów przyjechały reprezentacje 34 szkół, które brały udział w pilotażu…

Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratch’u, pokazali, czego się nauczyli oraz pochwalili się swoimi sukcesami.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Sejmu, gdzie została otwarta wystawa prezentująca dokonania szkół biorących udział w programie.

– Programowanie samo w sobie przynosi korzyści na wielu polach. Uczy kreatywności, kształci umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego i pracy w grupie. Inicjując ten program nie mieliśmy na celu wykształcenia armii przyszłych programistów, a jedynie zależało nam na krzewieniu i rozwijaniu tych bardzo pożytecznych kompetencji – powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia Blanka Fijołek, pomysłodawczyni programu.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon