Kariera? Nie wystarczy chcieć. Trzeba wiedzieć jak!

Artur Kurasiński
29 kwietnia 2015
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

program_kariera

Tekst sponsorowany. Program Kariera to 100 płatnych staży w branżach m.in. badań, finansów, HR, kontroli jakości, księgowości, logistyki, marketingu, prawa, rachunkowości i reklamy. Staże w najlepszych polskich firmach czekają na studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia.

Staż można odbyć np. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie. Aby aplikować wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę i rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja 2015. Po odbyciu stażu dołącza się do elitarnego grona Laureatów Programu Kariera i czerpie z tego tytułu liczne korzyści.


Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA. Jego Laureaci zyskują praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty – z innymi Laureatami oraz szefami największych polskich firm zrzeszonych Polskiej Radzie Biznesu.

Szczególnie ta ostatnia korzyść jest wyjątkowa i wskazywana jako najważniejsza przez wielu Laureatów.

Osobiste spotkanie z prezesami i właścicielami największych firm nie zdarza się często, a na pewno nie na początku kariery zawodowej.

Laureaci mają szansę na zatrudnienie w czołowych firmach, oraz uczestniczą w elitarnych spotkaniach organizowanych przez Polską Radę Biznesu na wzór najlepszych zachodnich i amerykańskich uczelni.

Żaden inny program stażowy nie oferuje takiego pakietu korzyści swoim uczestnikom i laureatom.

Jakie były przełomowe momenty podczas stażów Laureatów Programu Kariera?

W tegorocznej, 12. edycja Programu Kariera oferty płatnych staży przygotowały 34 firmy członków Polskiej Rady Biznesu,m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited,  Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil.

Programy staży są opracowane tak, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności w interesującej go dziedzinie, mógł skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z praktycznymi zadaniami w pracy lub zweryfikować czy kierunek w którym się rozwija to właściwa droga.

Każdy staż ma swojego opiekuna – mentora, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć.

W ramach każdego stażu uczestnika czeka również kilka godzin przepracowanych wspólnie z szefem firmy, co jest rzadko spotykanym doświadczeniem w trakcie staży.


Dlaczego studenci i absolwenci decydują się na udział w Programie Kariera?

„Oprócz możliwości odbycia stażu zawodowego, miałam także okazję do osobistych spotkań z przedstawicielami Polskiej Rady Biznesu i innymi Laureatami.

Praktyki w Weil, Gotshal & Manges zaowocowały bezcennym doświadczeniem, które jest wynikiem pracy z cenionymi prawnikami przy emisjach akcji i transakcjach M&A dla spółek z pierwszych stron gazet.

Z kolei spotkania networkingowe, w których mogłam wziąć udział dzięki Programowi, zaprocentowały cennymi znajomościami.

Dla przykładu, to na jednym ze spotkań poznałam Laureatów konkursu, z którymi stworzyliśmy zgraną drużynę i wspólnie walczymy o wygraną w konkursie arbitrażowym typu moot court.” – opowiada Marta Tomczak, Laureatka Programu Kariera.


“Część uczestników naszego Programu na podstawie stażu stwierdziło, że wybrany przez nich kierunek studiów nie jest tym właściwym. Zmienili kierunek na inny, a w podjęciu właściwej decyzji pomógł im właśnie Program Kariera.

Tylko zetknięcie z zawodową rzeczywistością pozwala podjąć tak odważną decyzję – żadne studia tego nie dadzą” – mówi Zbigniew Niemczycki, prezes Polskiej Rady Biznesu. Oferta staży 12. edycji Programu Kariera obejmuje obszar badań, finansów, human resources, kontroli jakości, księgowości, logistyki, marketingu, prawa, produkcji, rachunkowości, reklamy, sprzedaży i zakupów.

Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie.

“Chcielibyśmy, aby Program Kariera był najlepszym jakościowo płatnym programem stażowym w Polsce” – zaznacza Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera. – ”Między innymi staramy się, aby każdy z prezesów spędził ze swoimi stażystami jeden dzień, popracował z nimi, porozmawiał. Potem będziemy zbierać i ogłaszać publicznie oceny tych prezesów.

Wszystko po to, aby szefowie największych firm w Polsce zrzeszeni w PRB osobiście zaangażowali się w zapewnienie wysokiej jakości naszych staży.”

Jak rozwinęła się kariera laureatów Programu Kariera po zakończeniu stażu?

Informacje o ofercie staży znajdują się na stronie www.programkariera.pl

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja 2015.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon