Paweł Tkaczyk (MIDEA) #showmeyourdeck

Artur Kurasiński
17 czerwca 2016
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Tym wpisem rozpoczynam cykl artykułów w których chciałbym żebyśmy mogli uczyć się od siebie – na początek swoim deckiem (czyli zestawem narzędzi jakie wykorzystuje w swojej działalności) zgodził podzielić się Paweł Tkaczyk.

Poza tym, że Paweł jest szefem agencji MIDEA zajmującej się współpracą z markami, jednym z najlepszych mówców w Polsce (polecam jego „trick & tips” odnośnie konferencji) to prowadzi bardzo fajnego merytorycznie bloga oraz zabiera głos w sprawach marketingu i storytellingu na swoim Facebooku. Nie wypada nie znać i nie podglądać Pawła w jego kanałach.

Zapraszam wszystkich (piszcie na artur@revolver.pl) – firmy i osoby indywidualne do dzielenia się swoimi deckami i wiedzą. Nie mogę zagwarantować, że wszystkie pojawią się tutaj ale na pewno jest na to duża szansa. Tak, możecie potraktować to jako prostą metodą na zyskanie impetu dzięki content marketingowi ale upraszam o wyważenie kwestii reklamowych i realnej wiedzy ;) paweł_tkaczyk_ak74_blog_show_me_your_deck

Email marketing – MailChimp. Wcześniej używałem FreshMaila, przesiedliśmy się jakiś czas temu wyłącznie ze względu na integrację z CRM-em, używaliśmy narzędzia, z którym FreshMail się nie integrował. Cenię małpkę za wysoką dostarczalność, integrację praktycznie ze wszystkim, co mi przychodzi do głowy i akurat tyle marketing automation, żebym potrafił to obsłużyć.

Komunikacja wewnętrzna – Slack. Nigdy nie byliśmy firmą, w której wysyłało się „maile do wszystkich” – kiedyś mieliśmy wewnętrzne projekty na Basecamp, ale Slack jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Nie mamy kanałów „projektowych” (do projektów jest osobny soft), mamy natomiast „dzielenie się wiedzą”, „prospect” (o potencjalnych klientach), „złote myśli” (kiedyś zbieraliśmy je w zeszycie – to ekstra cytaty zespołu i klientów) czy „random”, gdzie kłócimy się, gdzie zamówić jedzenie.

Social monitoring – Brand24. Enough said.

Project management – Trello. Nie wpuszczamy zwykle klientów do projektów, więc możemy sobie sami zdefiniować filozofię zarządzania projektami. Trello odpowiada nam najbardziej.

Obróbka zdjęć – Adobe Photoshop. Tu nie mieliśmy zagwozdki, mamy zespół grafików, płacimy za Adobe Creative Cloud więc nie musimy się decydować na nic mniejszego.

Social media – Sprout Social. Nie jest tani, ale ma wszystkie funkcje, których potrzebujemy: planowanie wpisów (to można załatwiać też Bufferem), integrację z RSS, przydzielanie zadań do zespołu, fajne raporty. Używam Feedly do zaciągnięcia ciekawych linków, potem można je jednym kliknięciem udostępnić w Sproucie. Sporadycznie sięgam po Buffera (na prywatnym Facebooku).

SEO/SEM zlecamy na zewnątrz (iSurvival w osobie Maćka Lewińskiego), tak samo jak remarketing (Go.pl) – właściwie częściej dla naszych klientów niż dla siebie.

Blog stoi na WordPressie, kluczowe są dla mnie wtyczki Ninja Forms (działa dużo lepiej niż standardowo używany Contact Form 7), Yoast SEO, Disqus (choć WordPress mocno nadgonił w kwestii komentarzy i trzymam Disqusa właściwie z przyzwyczajenia), Thrive Leads i Tracking Code Manager (dzięki temu mogę robić ładne, dopasowane reklamy na FB i wysyłać porządne newslettery).

CRM – Insightly. Przede wszystkim ze względu na świetną integrację z Google Apps, które są naszą platformą do maili, dokumentów, kalendarzy. Przesiedliśmy się z Highrise’a, po drodze testowaliśmy inne rozwiązania, ale Insightly sprawdza się najlepiej przy pracy, którą wykonujemy (CRM służy przede wszystkim do trzymania historii korespondencji, nie mamy „targetów sprzedażowych”, więc typowy „sales CRM” nie jest nam potrzebny).

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon