Weź udział w Deloitte Fast 50 Central Europe!

Artur Kurasiński
9 czerwca 2016
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

DELOITTE_FAST_50_TECHNOLOGY_BLOG_AK74

Materiał sponsorowany. W 2015 roku System płatności mobilnych SkyCash zajął 2. miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych firm Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Spółka zajęła jednocześnie pozycję nr 1 spośród firm z Polski. Co na tym zyskali i dlaczego warto zgłosić się do rankingu?…

Według Tomasza Krajewskiego, CEO Skycash ranking Deloitte Fast 50 to przede wszystkim znakomite narzędzie do poszukiwania zarówno partnerów jak i inwestorów. Po ogłoszeniu rankingu firma otrzymała kilkanaście propozycji inwestycyjnych od funduszy z Polski i całęj Europy, zgłosiło się do niej również wielu potencjalnych partnerów chcących rozwijać biznes na rynkach CEE, projekty już startują.

Poza samą popularyzacją marki na szeroką skalę, tegoroczny program Deloitte przewiduje także merytoryczne wsparcie laureatów rankingu m.in. poprzez organizację warsztatów z głównymi partnerami Deloitte Fast 50; ich lista już niedługo zostanie opublikowana. Dodatkowo startuje platforma umożliwiająca budowanie relacji oraz wymianę informacji pomiędzy firmami z rankingu i Partnerami programu przez cały rok. Alumni Deloitte Fast 50 mogą też spodziewać się licznych eventów, które będą świetną okazją do budowania relacji biznesowych.

Czym wyróżnia się Fast 50 na tle innych zestawień? Przede wszystkim obiektywnością – ranking Deloitte opiera się wyłącznie na wskaźnikach finansowych, mierząc tempo wzrostu przychodów spółek. Dane są weryfikowane przez audytorów Deloitte, co daje możliwość wyłonienia prawdziwych czempionów biznesu, a nie tylko sprawnych PR-owców.

Co warto zaznaczyć, obszary działalności spółek, które w tym roku Deloitte zaprasza do kandydowania to nie tylko szeroko rozumiane ICT, lecz także bio- i nanotechnologie, technologie medyczne, clean tech i energia odnawialna, oraz rozwiązania cyfrowe i TMT. W tym roku w rankingu stworzona została także dodatkowa kategoria: Most Disruptive Innovation, mająca wyłonić firmy z potencjałem na zrewolucjonizowanie rynku.

Zgłaszające się podmioty muszą spełniać kilka warunków: posiadać siedzibę w jednym z krajów CE, wytwarzać autorskie technologie lub ponosić wydatki na badania i rozwój oraz najważniejsze: nie mogą mieć większościowego inwestora zagranicznego. Do zeszłorocznej edycji rankingu Deloitte Fast 50 aplikowała rekordowa liczba 190-ciu spółek z 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Fast 50 Central Europe jest częścią programu Fast 500 EMEA, a od 2015 roku łączy się także z Global Fast 100, w którym znajdują się najdynamiczniej rosnące firmy z całego świata. To sprawia, że ranking obejmuje swoim wpływem nie tylko Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, lecz także region Bliskiego Wschodu i Afryki, na koniec stając się częścią zestawienia światowego.

Podsumowując – jeśli myślisz o podboju zagranicznych rynków, potrzebujesz do tego poważnego partnera biznesowego, chcesz należeć do grupy firm zauważanych w całej Europie – zgłoś się do rankingu Deloitte Fast 50

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Tutaj dowiesz się więcej o rankingu.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon