10 narzędzi, dzięki którym zautomatyzujesz swoją pracę w 2017 roku

Artur Kurasiński
13 sierpnia 2017
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Zbiór czynności, które można zautomatyzować, wydaje się nieskończony. Narzędzia usprawniania procesów, obsługi klienta czy analizy konkurencji to elementy coraz bardziej pożądane w codziennej pracy. W 2017 roku rosnącą popularnością cieszy się całkiem sporo „wspomagaczy”. Poniżej lista najbardziej obiecujących.

1. Zapier

Jeśli poważnie myślisz o automatyzacji content marketingu, to narzędzie jest dla Ciebie. Jego ogromną zaletą jest możliwość łączenia poszczególnych aplikacji oraz usprawnienie przepływu danych między nimi.

Automatyzacja poczty e-mail, aktywności w kanałach społecznościowych czy prowadzenia kampanii to tylko niektóre funkcje tej platformy. Zapier posiada tak szeroki wachlarz aplikacji, które można ze sobą łączyć, że trudno znaleźć dla niego godnego konkurenta.

2. Mailytics

Co robi konkurencja, kiedy nie śpi? Dzięki temu narzędziu dowiesz się wszystkiego o prowadzonych przez konkurencję kampaniach e-mail marketingowych. Służy z resztą nie tylko śledzeniu newsletterów konkurentów, lecz także pomaga poprawić wyniki własnych kampanii.

Dostęp do statystyk pozwala z kolei dokładnie przyjrzeć się temu, na czym skupiają się konkurencyjne treści i jak działają.

3. Email Hunter

Zajmujesz się na co dzień poszukiwaniem potencjalnych klientów, poszukujesz influencerów bądź też innych ważnych osób z punktu widzenia Twojego biznesu? Za sprawą tej wtyczki pobierzesz adresy mailowe z podanych stron internetowych. W celu wyszukania wartościowych adresów email możesz wykorzystać także słowa kluczowe albo zastosować odpowiednie filtry.

4. LinkedIn Pulse

Udostępniaj treści i zdobywaj popularność dzięki LinkedIn. Coraz więcej użytkowników korzysta z tego miejsca w celu nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami czy partnerami biznesowymi. LinkedIn Pulse zdążył już sobie zaskarbić sympatię blogerów. Nastawienie na interakcje oraz generowanie ruchu to wyraźne atuty tej platformy.

5. dlvr.it

Łączenie kanałów social media oraz pełna automatyzacja treści? Jak najbardziej.

dlvr.it automatycznie publikuje treści z wybranych stron internetowych, a Ty obserwujesz, które treści spotkały się z największym zainteresowaniem użytkowników i… wyciągasz wnioski.

6. Shippable

To narzędzie z pewnością znajdzie uznanie w oczach programistów. Rozwiązanie, które usprawnia proces tworzenia oprogramowania, już teraz z resztą znane jest w środowiskach software’owych. Dlaczego? Zdolność do automatyzacji i przyspieszania codziennych zadań oraz nieoceniona pomoc w integracji i wdrażaniu poszczególnych projektów stanowią o ogromnej wartości tego narzędzia dla twórców oprogramowania.

7. Hey Press

Również osoby działające w branży PR mogą liczyć na „ułatwiacze” pracy. Hey Press to narzędzie przeznaczone dla tych, którzy stale potrzebują być na bieżąco. Umożliwia szybkie wyszukanie tekstu oraz jego autora. Aby uzyskać dostęp do listy artykułów z konkretnej dziedziny oraz otrzymać dane kontaktowe ich twórców wystarczy wprowadzić konkretne słowo kluczowe.

8. Keyword Spy

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o reklamach kryjących się za konkretnym słowem-kluczem, skorzystaj z tego narzędzia. Dzięki niemu uzyskasz informacje o danej reklamie, rodzaju użytej w niej treści, jej twórcach, współczynnikach CPC oraz zdobędziesz inne przydatne dane.

9. Start a Fire

To rozwiązanie pozwala nie tylko uruchomić baner, lecz także sprawdzić, jak będzie prezentował się na najbardziej popularnych serwisach w sieci. Umożliwia proste stworzenie klikalnego baneru wraz z odpowiednim dostosowaniem treści.

10. SpyFu

Jak poznać słowa kluczowe, których używa konkurencja? Wystarczy wpisać adres URL, a SpyFu samodzielnie przeprowadzi analizę słów-kluczy. Dodatkowo wskaże także listę sugerowanych keywords, które mogą być przydatne z Twojego punktu widzenia.

Narzędzia do automatyzacji pracy to również źródła informacji o działaniach konkurencji, trendach oraz statystykach. Jeżeli do powyższej listy dodalibyście inne godne uwagi platformy, koniecznie napiszcie o nich w komentarzu.

Autor tekstu: Michał Piątkowski

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon