Szukaj
Zamknij
Ogłoszenia

Znalazłem partnera dzięki któremu mogę prowadzić newsletter bez wprowadzania paywalla

W połowie 2019 roku zaobserwowałem, że coraz więcej czasu poświęcam na przygotowanie swojego newslettera. Stworzenie czterech mailingów miesięcznie zajmuje mi już ponad 15 godzin w miesiącu. Sporo.Do tego dochodzą (co miesięczne) koszta subskrypcji kilku płatnych newsletterów (ponad 80$) czy opłata za samą platformę Revue (33$).

Wszystko to razem spowodowało, że zacząłem szukać pomysłów na nawet małą ale monetyzację (brzydkie słowo ale wiecie o co chodzi).Sprawdziłem już, że nie zadziała zamykanie newslettera za paywallem. Reklama banerowa przynosi małe zyski i nie jest stabilnym przychodem.

A może ktoś by zapłacił za to żebyście mogli nadal czytać bez konieczności płacenia za treść?Hmm. Pomysł dość wariacki ale…udało mi się znaleźć sponsora.

A więc partnerem, który chce pomóc mi zdjąć z głowy część kosztów prowadzenia newslettera jest firma Twisto. Dzięki współpracy z nią nie będę musiał zamykać treści za paywallem ani ograniczać korzystania.Co robi Twisto? Dzięki tej usłudze robisz zakupy w sklepach stacjonarnych oraz w internecie i samemu wybierasz, kiedy chcesz za nie zapłacić – od razu lub nawet do 45 dni od zakupu. Bez opłat i bez odsetek. Kupujesz w Polsce i za granicą z najkorzystniejszym kursem wymiany.

Twisto zobowiązało się do zapłacenia mi (jednorazowo) 100 zł za każdą osobę, która pobierze i zainstaluje jej aplikację mobilną. Z tej kwoty 40 zł przeznaczę na Polską Akcję Humanitarną (bo miałem okazję osobiście poznać Jankę Ochojską podczas wspólnego biegu olimpijskiego z ogniem w Korei i będąc pod ogromnym podziwem tego co robi chciałbym wesprzeć jej organizację).

Reszta (czyli 60 złotych) pokryję roczną subskrypcję tego newslettera (5 złotych miesięcznie) dla jednej osoby.

Innymi słowy – jeśli chcesz pomóc mi abym nadal tworzył ten newsletter to nie musisz wyciągać kasy ze swojej kieszeni. Zrobi to Twisto a dodatkowo razem wspomożemy PAH. Win-win-win.

Tutaj jest link do pobrania aplikacji Twisto (możesz go również przekazać go innej osobie). Zanim go klikniesz przeczytaj trochę co dokładnie robi Twisto.

“Zakupy z Twisto są bardzo proste. Posiadacz karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie – od razu po zakupie lub do 45 dni (licząc od początku miesiąca) – korzystając z BLIKA bądź przelewu. Dzięki temu zakupy są bezpieczniejsze (kupujący nie angażuje własnych środków finansowych do czasu, aż sprawdzi produkt i zdecyduje, że chce go zatrzymać) i wygodniejsze (zakupu można dokonać w dowolnym momencie, np. wykorzystując promocję, albo w sytuacji chwilowego braku środków).

Twisto świetnie sprawdza się podczas zakupów za granica lub w zagranicznych sklepach internetowych. Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard – bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy.Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy.

Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych.Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji. Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia.

Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności o następny miesiąc.

Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy. Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90 % sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął. Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem w wysokości 4,5 PLN za każde przesunięte 100 zł (45 zł za każdy 1000 zł). ”

Tyle oficjalnych informacji. Jeśli dotarłeś do tego miejsca to dziękuję :)

Zatem jeszcze raz – jeśli chcesz mi pomóc w prowadzeniu darmowego newslettera to kliknij tutaj i pobierz aplikację Twisto

Dziękuję i zapraszam do subskrypcji newslettera.

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę