Never Ending Dungeon: moja druga kampania na Kickstarterze

Artur Kurasiński
11 sierpnia 2021
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Jeśli masz problem z czasem na przygotowanie sesji to zapraszam do zerknięcia na naszą kampanię na Kickstarterze. W dużym skrócie: chcemy stworzyć narzędzie, które pomoże Mistrzyniom / Mistrzom Gry w przygotowaniu sesji.

Dzięki Never Ending Dungeon dostaniecie możliwość stworzenia map, struktury scenariusza (będzie 15 przygód startowych), rozmieszczenia NPC, potworów, skarbów, pułapek, modyfikowania pomieszczeń itd. Do tego dołożyliśmy opcje „solo mode” czyli granie bez DMa.

Mapy będą fajne, 3D, animowane. Będzie można je wydrukować albo dostać od nas) i do tych co wolą VTT – będzie opcja ich eksportu do Roll20, Foundry, Fantasy Groundsy czy Astrala. Ponieważ mapy będą 3D to zrobimy widok „z góry”, izometryczny i FPP. Czy powiedziałem już, że mapy można drukować i grać układając „nieskończony labirynt” (wink, wink)?

No właśnie – przygotowaliśmy tiles na których gracze stawiają postacie, walczą i które eksplorują – za każdym razem DM zmienia tile i pokazuje kolejny. Innymi słowy: możecie stworzyć baaardzo dużą mapę a program zapamięta kolejnśość (i będziecie mogli wrócić te kilka poziomów i przeszukać zezwłok bazyliszka albo znowu wpaść w wilczy dół!)

Nie lubimy modnych buzzwordów więc nie napiszę „zaprzęgliśmy do tego AI”, ale prawdą jest, że korzystamy z machine learning i GPT-3 (do tworzenia np. backgroundu NPCów, opisu miejsc, dialogów i relacji między obiektami w świecie – żeby nie okazało się, że właściciel gospody to ork paladyn).

Całość będzie dystrybuowana przez Steam (a więc PC / Mac OS / Linux), w wyższych stretch goals są wersje mobilne. Będzie można zagrać na laptopie i TV (stojącym albo leżącym).
Uprzedzę pytanie od razu pytanie: tak, znamy „Dungeon Alchemist” i NED różni się od tego narzędzia fundamentalnie. DA daje opcję tworzenia ślicznych map. NED da graczom i DM’om możliwość tworzenia całych kampanii (docelowo nie tylko w 5e i nie tylko fantasy bo sami lubimy modern, steampunk, horror Cthulu, cyberpunka i inne settingi).

Nasz zespół składa się z developerów pracujących od wielu lat w gamedevie (rzeźbimy całość w Unity) i doświadczonym graczom / Mistrzom Gry (ale chętnie zapraszamy do pomocy / testów nowe osoby!)
Wspierając teraz dostaniesz naszą kampanię dożywotnią licencję.

Tak, ten projekt jest szalony, obrazoburczy („chcecie żeby ludzie grali sesje z komputerem bez DM!”) i trudny w dowiezieniu.

Dlatego zdecydowaliśmy się na poproszenie Was o pomoc  w postaci crowdfundingu na platformie Kickstarter – idzie nam ok, mamy już 800% planu i 380 tys zebrane od 1530 backerów.

PS Jest wersja językowa polska, nie wchodziliśmy z tym projektem na Wspieram.to ponieważ baliśmy się, że nie znajdziemy w PL odpowiedniej dużej grupy backerów.

KLIKNIJ TUTAJ I WESPRZYJ NASZĄ KAMPANIĘ!

PS Dziękuję za wsparcie! Udało nam się dzięki waszemu zaangażowaniu zebrać prawie 1,7 mln złotych !!

 

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon