Szukaj
Zamknij

Internet bezprzewodowy w Polsce – raport Webhosting.pl

webhosting raport polski internet bezprzewodowy

Ciekawy i obszerny raport udostępnił Webhosting.pl. Dowiecie się z niego jakie usługi związane z mobilnym Internetem i w jakich dokładnie cenach oferują nasi rodzimi operatorzy komórkowi…

Poniżej całość notki prasowej wraz z linkiem do pobrania raportu:

„Webhosting.pl. Portal technologii internetowych opublikował raport dotyczący usług mobilnego dostępu do Sieci w Polsce. Przebadano oferty czołowych rodzimych firm pod kątem ich możliwości, dostępnych urządzeń oraz poziomów cenowych. Redakcja przyznała trzy wyróżnienia w kategoriach „mobilny Internet dla studenta”, „mobilny Internet dla biznesu” oraz „mobilny Internet dla wymagających”

Mobilny Internet na dobre wpisał się w krajobraz polskich hoteli, lotnisk, dworców, centrów handlowych oraz plaż. Widok osoby z laptopem na kolanach nikogo już nie dziwi – bezprzewodowy Internet trafił „pod strzechy”, stając się usługą dostępną dla przeciętnego Kowalskiego. Ale jak wybrać najlepszą ofertę? Na to pytanie odpowiada najnowszy raport portalu Webhosting.pl.

Redakcja portalu Webhosting.pl wzięła pod lupę oferty największych dostawców Internetu mobilnego w naszym kraju – Era, Heyah, Play, Plus oraz Orange. Porównano je pod kątem zasięgu, dostępnych urządzeń, prędkości transmisji w sieci oraz poziomów cenowych. Raport pokazuje, że rynek mobilnego dostępu do Internetu w Polsce przeżywa okres rozwoju, a oferty stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Walka o klienta toczy się na dwóch płaszczyznach – ceny oraz wartości dodanych.

Zebrane w raporcie informacje pozwoliły przyznać przez redakcję portalu Webhosting.pl aż trzy wyróżnienia „Wybór Redakcji Webhosting.pl”.

* Usługa Play Online zdobyła wyróżnienie w kategorii „mobilny Internet dla studenta” za skrojone na miarę pakiety internetowe w najlepszych cenach oraz możliwość obniżenia kosztów mobilnego Internetu nawet o 50%.

* iPlus to wybór redakcji w kategorii „mobilny Internet dla najbardziej wymagających” – za duży wybór taryf, modemy w atrakcyjnej cenie, możliwość pobierania danych z prędkością do 21,6 Mbit/s oraz iPlusopobieracz, czyli dodatkowe 100 GB transferu danych w godzinach nocnych.

* Orange Business Everywhere zdobył wyróżnienie w kategorii „mobilny Internet dla biznesu” za wysoką niezawodność oraz niski koszt 1 GB transferu danych w droższych taryfach. Dodatkowy plus za duży zasięg sieci obejmujący ponad 60% populacji w technologii UMTS/HSDPA i 99,51% populacji w EDGE.”


Raport dostępny jest tutaj w wersji do pobrania

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę