Szukaj
Zamknij
Apple

Steve Jobs prezentuje plany nowej siedziby Apple

Jobsa można uważać za gadżeciarza, osobę ze zbyt dużym wpływem na branżę, nawiedzonego wizjonera, zadufanego w sobie kapłana własnej religii. Pewnie prawda leży po środku. Niezależnie od tego chciałbym zobaczyć szefa firmy takiej wielkości, który przychodzi na spotkanie rady miasta bez ochroniarzy, całego zastępu pomocników i prezentuje zgromadzonym ludziom plany nowego campusu firmy. Gdziekolwiek na świecie.

Posłuchajcie o co pytają Jobsa członkowie Rady Miasta – nie padają na kolana nie czczą Apple jako firmy, która zostawia ogromne ilości kasy z podatków. Pytają się co zwykli ludzie będą mieli z tego, że Apple zbuduje sobie większe biuro.

Rozwaliło mnie pytanie „Czy miasto dostanie darmowo Wi-Fi?”. Jobs odpowiada „Hmm..płacimy duże podatki i uważam, że to miasto powinno same z tych pieniędzy zasponsorwać. Ale jeśli zwolnicie nas z płacenia podatków to chętnie umożliwimy darmowy dostęp dla mieszkańców”

Na koniec – Apple to firma, która może kupić wszystko i wszystkich na chwilę obecną. Posłuchajcie jak Jobs opisuje z czego zostanie wykonany budynek, jak chce zadbać o środowisko i dlaczego budynek ma mieć taki kształt a nie inny. Wiem, że to jest na pokaz i wcześniej przygotowane wystąpienie przez sztab specjalistów ale cóż – na mnie zrobiło wrażenie.

(skradłem linka od Michała Romanowskiego)

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę