Innowatorium 2.0

Artur Kurasiński
2 marca 2007
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

klub paprotka wziety!

Klub Paprotka czyli stołeczna lansowania i densowania wygląda trochę mniej tajemniczo i zachęcająco kiedy człowiek nie wtacza się tam nad ranem i nie próbuje pionować przy barze chwytając się okolicznych towarzyszy. Mnie to nie przeszkadzało w ogóle bo chodź piwo pić mogłem, to przez całość trwania gadałem, gadałem i jeszcze raz gadałem z dużą ilością fajnych osób na sali…

Od razu uprzedzę, że jeśli szukacie streszczenia tego co się działo w porządku alfabetycznym to lepiej opisał to Marcin u siebie. Ja chodź byłem od początku i nawet pomagałem przy organizacji to po rozpoczęciu się 'występów’ utonąłem w licznych rozmowach. To staje się znakiem rozpoznawczym tego typu imprez – możliwość podejścia, przedstawienia się i wymiany poglądów, pomysłów z innymi osobami 'z branży’. Choćby dlatego warto wydać trochę kasy na wstęp i piwo (choć drogie to fakt) żeby Twój portfel spuchł o kolejny plik wizytówek. Zaprawdę powiadam Wam – warto!

Wróć. Nie mogę nie skomentować jednego wystąpienia Idy Rolek alias Odia.pl :)

Jak sama Ida wspomniała dla części osób obecnych na poprzednim Innowatorium jej wystąpienie mogło wydawać się podobne do mojego pomysłu na Guruu. Tak też było ponieważ zamierzamy połączyć wspólnie siły i działać razem – w kupie raźniej :) Dzięki Innowatorium nawiązaliśmy kontakty i działamy jako jeden zespół – ponieważ sama Ida wczoraj stwierdziła, że widzi, iż nazwa Odia.pl nie jest najlepsza możecie się spodziewać, że zmienimy nazwę (ale na pewno nie na Guruu ;).

Co do projektu od strony formalnej nie zmienia się nic – pracujemy (Ida, Piotrek i ja) nad wersją beta z pierwszym działem o książkach, która powstanie do czerwca, potem launch i zobaczymy jak zostanie pomysł przyjęty. Ponieważ cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami więc możecie się spodziewać, że projekt nie stanie w miejscu po odpaleniu jednego działu. Z przyjęcia wśród osób obecnych (Marcinie, Ida strasznie się bała Twojej opinii – dziękuję za pozytywny komentarz!) wnosimy, że pomysł może do końca nie jest zrozumiały, ale ma już sporo kibiców. Dziękujemy i postaramy się nie zawieść oczekiwań.

Z innej beczki – jestem coraz bardziej zaskoczony (in plus) przekrojem osób pojawiających się – od firm farmaceutycznych (kolega Włodek z Scheringa) przez kręgi finansowe w osobie Rafała od aukcji kredytowych po Panią Halinę Kustosz od Polki.pl serwisu chyba jeszcze z czasów web 0.0 :)

Michał Faber może być zadowolony z kolejnej odsłony Innowatorium – pomimo, że faktycznie liczba osób (opłaty?) spadła znacząco to poprawił się poziom dyskusji oraz interakcji między samymi uczestnikami konferencji. Sam wacham się z oceną 'zamknięcia’ spotkania poprzez wpłatę na wejściu – może jednak ograniczać poprzez inne metody?

Gubi się w tym sens barcamp’owy jak i unconference..

Rano dostałem maila od Rafała (aukcjekredytowe.pl) w którym sugeruje żeby może kolejna odsłona Innowatorium oparta została o temat poszukiwania funduszy, przeglądu strategii, formalności oraz oczywiście fajnie by pogadać z ludźmi z firm którym się udało? MCI ma w portfelu takie asy jak m.in.: Travelplanet, One-2-One, Bankier.pl – może w ramach edukacji przyszłych potencjalnych klientów MCI mógłby nakłonić kogoś z tych firm do pojawienia się i podzielenia wiedzą?

Obiema ręcami i palcyma wraz z klawiaturą przyłączam się do apelu! :)

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon