Szukaj
Zamknij

Wikingowie i Krakusi

valhalla.pl - serwis dla graczy tworzony przez graczy

Valhalla.pl serwis dla graczy tworzony przez graczy (nad którym również i ja pracowałem) zaczyna w końcu pokazywać pazurki. Minął czas rozruchu (sierpień 2006) serwis pnie się do góry (~20-30% miesięcznie RU) a ostatnio przeszedł kilka zmian w layoucie i nawigacji. To jednak nic ponieważ dopięta została umową z III portalem w Polsce i Valhalla oficjalnie zaczeła dostarczać treści rozrywkowe dla portalu Interii…

Z info PR:

„Valhalla.pl, jeden z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się serwisów rozrywkowych w Polsce, podejmuje stałą współpracę z portalem INTERIA.PL. W ramach podpisanej umowy, wortal będzie dostawcą contentu dotyczącego rynku gier wideo dla witryny gry.interia.pl. Użytkownicy portalu INTERIA.PL uzyskają w ten sposób dostęp do znakomitego źródła informacji o rozrywce elektronicznej w kraju. Ponadto Valhalla.pl opublikuje na łamach portalu materiały publicystyczne i recenzje najważniejszych tytułów na polskim rynku.

„Współpraca z tak znaczącym partnerem jak INTERIA.PL to wyróżnienie i kolejny etap z zaplanowanej na 2007 rok strategii” – powiedział Adam Jesionkiewicz, wydawca Valhalli. „Równocześnie mamy świadomość, że dostarczamy materiały najwyższej jakości, o dużej wartości merytorycznej. Nasz zespół dziennikarzy, jeden z najlepszych w branży rozrywki elektronicznej w Polsce, z pewnością sprosta nowym wyzwaniom. Duży partner mediowy jest dla nas najlepszą referencją. Chcemy docierać do jak najszerszej grupy odbiorców” – dodał.

„Dzięki podjęciu współpracy z firmą Skygroup użytkownicy INTERIA.PL będą mieli dostęp do unikatowego contentu dotyczącego rynku gier wideo. Jesteśmy zadowoleni, że na łamach naszego portalu, będą pojawiać się treści tworzone przez jeden z legendarnych wortali o grach w Polsce, jakim jest Valhalla.pl.” – mówi Łukasz Lasak – szef Serwisu Gry INTERIA.PL.

Wortal Valhalla.pl ma doświadczenie we współpracy z dużymi partnerami mediowymi, zdobyte m.in. w czasie współpracy z firmą AGORA S.A. Współtworzony z Valhalla.pl, nowy dział gier INTERIA.PL można obejrzeć pod adresem gry.interia.pl.

Z okazji tego wydarzenia łyk historii z dziejów Valhalli:

„Założona w 1996 roku przez czterech pasjonatów, od momentu powstania skupiała wokół siebie tych, dla których komputerowa rozrywka była życiową pasją. Jako cel postawiliśmy przed sobą zbudowanie największego i najwyżej ocenianego serwisu rozrywkowego w Polsce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Valhalla bardzo szybko stała się najczęściej odwiedzaną stroną o tematyce gier komputerowych. Okazała się także doskonałym źródłem opiniotwórczej informacji, docenianym nie tylko przez indywidualnych czytelników, ale i duże czasopisma z branży rozrywkowej.

Najlepszą rekomendacją jakości stało się podpisanie umowy z gigantem medialnym – Agorą S.A., dotyczącej udostępniania zawartości Valhalli do dziennika „Gazeta Wyborcza” i portalu „Gazeta.pl”. Valhalla stała się serwisem kultowym. Świadczy o tym nie tylko olbrzymia liczba odwiedzających (ponad 300 tys. osób miesięcznie), ale również uznanie wyrażone w wielu rankingach w prasie branżowej (Secret Service, Gry Komputerowe, dodatek Komputerowy Gazety Wyborczej) i nie tylko (tygodnik „Polityka” pisał o Valhalli: „najlepsze w sieci miejsce dla wielbicieli gier”, a tygodnik „Wprost” umieścił Valhallę na liście najważniejszych polskich stron internetowych).

Według badań Net Track instytutu SMG/KRC (czerwiec 2001) Valhalla uplasowała się na 9 miejscu listy najczęściej odwiedzanych polskich wortali (tuż za Wprost.pl i przed Polityką.pl). Valhalla bya zresztą jedynym serwisem poświęconym grom komputerowym i multimediom, który trafił do tego zestawienia. Ukoronowaniem listy sukcesów i wyróżnień Valhalli jest prestiżowa nagroda w konkursie reklamy ‚Kreatura 2000’ dla najlepszego serwisu redagującego własną zawartość.

W 2004 roku zespół redakcyjny podjął decyzję o reaktywacji portalu. Po roku prac koncepcyjnych zaczęły powstawać pierwsze projekty stron, opracowano strategię i zaplanowano autorski system do zarządzania treścią portalu (CMS). W nowym biurze w Warszawie zawiązano redakcję, która rozpoczęła tworzenie treści do strony. Po niecałym roku pracy „na sucho” pierwsze elementy Valhalli stały się dostępne dla użytkowników.

Począwszy od sierpnia 2006 roku redakcja rozpoczęła regularną pracę. Strona jest codziennie uzupełniania aktualnościami ze świata rozrywki elektronicznej, kultury internetowej i filmu. Publicystyka to nie tylko recenzje i zapowiedzi, ale artykuły na różne tematy, skierowane do starszego czytelnika. Wielu fanów Valhalli powróciło, zapewniając stronie stały wzrost oglądalności portalu.

Rynek rozrywki elektronicznej przechodzi fazę dynamicznych zmian, m.in. w wyniku akcesji Polski do Unii Europejskiej. Wraz z rozwojem gospodarczym rosną również potrzeby polskich graczy. Pokolenie wyżu demograficznego, stanowiące kluczową grupę klientów firm z branży rozrywki elektronicznej, wkracza na rynek pracy i zaczyna dysponować coraz większymi budżetami.

Celem Valhalli jest zaoferowanie szerokiej gamy serwisów i usług dla tej grupy docelowej, świadczonych na światowym poziomie. Chcemy, by z czasem Valhalla ponownie stała się jedną z najpopularniejszych stron poświeconych rozrywce elektronicznej oraz miejscem, w którym gracze znajdą pełną gamę usług dopasowanych do swoich potrzeb.”

Od siebie dodam, że projekt Valhalli urodził się w naszych głowach jako odpowiedź na mizerię rynku, brak poważnych i POWAŻNYCH dziennikarzy piszących z sercem o elektronicznej rozrywce. Nie ma takiego serwisu obecnie (sorry Panie i Panowie z Gry Online, ale to co macie obecnie to jest bajzel i trąci stęchlizną na odległość) Serwisy portalowe nie są dla nas konkurencją – w większości z nich trwa dość gwałtowne i stałe tasowanie się kadr (vide Kowal i jego wolta z WP do Onetu).

Nie ma serwisu w polskiej sieci do którego przywiązałbym się i czuł jego autentycznym czytelnikiem (a jak wiadomo obecnie czytelnik musi równać się twórca :). Valhalla ma to zmienić – czerpiąc z nurtu „web 2.0” (którego ideę sami sobie wymyśliliśmy w 2004 roku zaczynając pracować nad V. Geniusze za nas.) chcemy aby V rozwijała sie w stronę serwisu społecznościowego opartego o totalną rozrywkę – gry komórki, konsole, PC, i wszystko na czym da się zagrać. Będziemy ostro promowali i dążyli do tworzenia wyraźnego serwisu poświęconego e-sportowi (zresztą już dziś mamy często ekskluzywne i bardzo ciekawe informacje z tej działki).

Tyle bicia piany – zajrzyjcie sami. Gwarantuję, że nie pożałujecie!

 • Mikołaj

  nasz zespół dziennikarzy, jeden z najlepszych w branży rozrywki elektronicznej w Polsce

  „dodatek Komputerowy Gazety Wyborczej” – ta, uhu ta jedna strona to z 5 lat temu było

  chyba marcinkiewicz wam to pisał, żal czytać

  zaglądałem, spoko grafika, treści nie oceniam bo nie jestem targetem (tylko brak wideo zauważyłem, no ale taki pr, fuu

 • no ciekawa historia, najpierw byliście najlepsi, a potem byliście jeszcze lepsi, pytanie tylko, dlaczego w związku z tym trzeba było serwis reaktywować?

 • @ Marcin – to akurat proste. Bańka 1.0 przyszła i wszystko położyła. A przy okazji z tego co słyszałem (bo nie pracowałem wówczas w redakcji) serwis był po prostu zbyt obładowany etatami.

  @ Mikolaj – nie ja pisalem tresc ulotki PR, ale podpisuje sie pod nia. Osoby piszczace obecnie do V sa w ocenie nawet konkurencji po prostu dobre. Najlepszymi może się stana za 2-3 lata.

 • Też dostałem Twoją prasówkę, i przyznam szczerze, że gdybym nie zajrzał w przeszłości pare razy na Twojego bloga i wyrobił sobie zdanie na Twój temat, od razu bym ją wywalił do kosza bez czytania :-)

  Przyłączam się zatem do zdania Mikołaja na temat Waszego PR-u…

 • bańka nie wszystko położyła.

 • Michał Fikus

  Rzeczywiście, V była dość znanym serwisem, ale nie wiem, czy PR jednak tego nie przejaskrawił.
  Jeśli zastosować by z dobrym skutkiem trend 2.0, to może to wyjść tylko na dobre dla V. Tylko uważajcie na jakość, aby wstęp w 2.0 nie zaszkodził wizerunkowi. Moderacja mocno wskazana (IMHO oczywiście – mogę się mylić).

  Co do Gier Online – mi zdecydowanie bardziej trafia w gust oferta wp.pl (GameDesire) – za V przemawia jedynie Spellarena. Zapowiada się ciekawie, jednak jak na razie rejestracja nie działa (404 dla index.php).

 • @ Michał Fikus – V musi się teraz polansować stąd lekko mówiąc „górnolotne i gładkie” sformułowania. Niestety jest to standard w działaniach PR – sprawdź zresztą inne, oficjalne komunikaty innych firm.

  Spellarena – dziękuję bo to akurat 100% moja działka i ja tym będę zarządzał – Valhalla będzie serwisem patronackim.

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę