Aula Polska2 – raport

Artur Kurasiński
11 maja 2007
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

pizza + novell= aula polska!

Pomimo deszczu i gigantycznych koroków (pizza spóźniła się o godzinę!!) Aula Polska numero duo odbyła się zgodnie z planami. Więcej osób niż poprzednio, większa ilość dyskusji off topicowych znamionuje, że formuła się przyjęła – mało oficjalnych gadek, więcej „power to the people”…

Jak zwykle prezentacje podepnę jak dostanę od Krzyśka. Niemniej największym szczęśliwcem był znowu Zbyszek „Gandalf” Braniecki, który niespodziewanie zamiast 5 ustawowych minut w oczekiwaniu na kuriera z pizzą mógł mówić prawie 20 minut co wykorzystał serwując nam pokaz zdjęć z Doliny Krzemowej (na których ludki z Google’a bawią się jak małe dzieci. Aż żal myśleć, że im jeszcze za to płacą..). Z innych prezentacji zwróciłem uwagę na występ Michała i Marcina z ZadajPytanie.pl i Odpowiedz.pl – opowiadali o kolejnym mało jeszcze znanym (mi na pewno) serwisie ze społecznością na poziomie 70 tys UU. Jakby tak zebrać do kupy 10 takich serwisów to w Gemiusie można już powalczyć o „top twenty” i kasę z reklamy.

Żałowałem, że nie daliśmy jednak więcej czasu Piotrowi „Vagli” Waglowskiemu (pozdrawiam) na rozwinięcie problemu odpowiedzialności administratora serwisu za treści na nim przechowywane i problemów z definicją czy na twórcy internetowego magazynu, serwisu, portalu ciążą takie same prawa i obowiązki jak na „realnych” dziennikarzach i redaktorach. W tak zwanym międzyczasie gruchnęła informacja, że na Auli ma się pojawić Marcin Jagodziński i ktoś z Grona w celu pogadania na neutralnym gruncie o typowo polskiej pszenno buraczanej aferze Blimp vs Blip…

Niestety żaden z zainteresowanych nie pojawił się za to Vagla pokazał wpis na swoim blogu zawierający przeprosiny agencji Neuron obsługującej „pijarowo” Grono (dodajmy, że w czasie przeszłym) skierowane do wszystkich serwisów na których pojawił się spam reklamujący gronowego Blimpa. Vagla pochwalił krok agencji i zachęcał do skorzystania z jej usług w przyszłości co wsród zgromadzonych na sali wywołało mieszane reakcje.

A ja jednak nadal upieram się i czekam na zajęcie oficjalnego stanowiska przez osoby z zarządu Grono – nie chcę mi się wierzyć, że firma posiadająca znanego w środowisku prywatnego inwestora postanowiła przeczekać burzę i nabrała wody w usta. Neuron można obciążyć głupim posunięciem ze spamem natomiast na Gronie nadal wisi etykietka firmy kopiującej cudze nazwy. Czyli tak naprawdę nic się nie zmieniło – błąd został w końcu nazwany błędem oficjalnie ale same Grono udaje, że nic się nie stało i radośnie robi sobie z nas Blimpa.

W kuluarach ludzie jedli pizzę, pili wodę i dyskutowali i widać było, że część osób naprawdę dobrze się bawi. Ja odrobiłem zaległości projektowe deliberując z kolegami z projektu na serwisem synchronizującym komórki. Być może dzięki temu będę mógł coś pokazać już na następnej Auli.

UPDATE: 15 maja 2007

Przepraszam, pokręciłem jak się okazało parę dość istotnych faktów dotyczących ZadajPytanie.pl i Odpowiedz.pl :(

– nie „Marcin i Michal”, ale Mateusz i Michal ;)
– ZadajPytanie.pl ma nie 70tys uu, ale 70tys zarejestrowanych uzytkowników.
– unikalnych userów na serwisie Odpowiedz.pl jest 500-600tys

Za co chciałbym serdecznie przeprosić! :)

Prezentacja ZadajPytanie.pl – znajduje się tutaj.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon