Spellarena – ruszamy!

Spellarena PvP online game

Krótko – Dziś (11 maja 2007) ruszamy z oficjalnymi i publicznymi testami startegii turowej online – Spellarena.com. Kto jest zainteresowany niech się wbija, rejestruje namawia kumpli / kumpele żeby mieć z kim zagrać i grać, przebierać i testować…

Na napuszone formułki i wzruszenie przyjdzie czas kiedy indziej. Zmęczony ciągłym tweakowaniem, wprowadzaniem tysięcy poprawek i wiecznym stanem chaos twórczego rzucam się i projekt na głęboką wodę. Postanowiłem zwodować projekt i na chwilę odpocząć. Niech się w końcu rzucą na niego gracze i rozszarpią. Niech w końcu zamiast maili z zapytaniem „kiedy w końcu ruszy gra??” pojawią się w mojej skrzynce zapytania „…a czy postać Maga może…”. Może.

Wszystko może – od teraz Spellarena jest Wasza. Piszcie, krytykujcie, grajcie i wypełniajcie fora dyskusyjne pytaniami, sugestiami i komentarzami. Bóg zapłać za pomoc i wskazówki co możemy zrobić lepiej.

Oddajemy Wam produkt, który działa ale na pewno nie bez wad. Macie prawo krytykować, rzucać mięsem i klawiaturą. Jeśli jednak dzięki niej będziecie mieli trochę zabawy to wynagrodzi mi caly wysiłek, czas i pracę całego zespołu. Wierzcie mi, że w głowach mamy już wersję 2.0 ale dopóki nie będziemy mieli feedbacku masowego nie wiemy do końca jaką drogę wybrać. Dlatego nakłaniam do komentowania mechaniki gry, technologii, grafiki, zasad. Z jednym założeniem – merytorycznie proszę. Wszystko zniosę jeśli krytyka będzie odpowiednio argumentowana.

Szybkie podsumowanie – Spellarena to mój najdłuższy projekt (3,5 roku) , wiele błędów popełnionych (nigdy, przenigdy nie bierz się za tworzenie gry z ludźmi z bogatą wyobraźnią bo nigdy nie wystartujesz zagrzebany w nowych, lepszych pomysłach :), masę pracy w przedziwnych warunkach i okresach.

Wiele nauczyłem się o zarządzaniu rozproszonym zespołem, łączeniu ognia z wodą (grafiki z kodem), ogarniania zupełnie nowych technologii i zagadnień. Gdyby przeczytał „Getting Real” rok wcześniej na pewno teraz podjąłbym masę decyzji zupełnie inaczej. Doświadczenie zdobyte przy tworzeniu tej gry jednak jest tak cenne, że nie cofnąłbym tego czasu.

Jak zauważycie po zasugerowanych wersjach językowych – robimy produkt na rynki zagraniczne. Nie jest to tylko widzimisie ale konieczność biznesowa. Najbliższe miesiące pokażą czy się nie myliliśmy.

Chciałbym podziękować wielu, wielu osobom w związku z włożoną pracą, pomysłami a przede wszystkim wsparciem w ciągu ostatnich 3 lat. W szczególności chciałbym powiedzieć DZIĘKUJĘ Michałowi Drozdowskiemu, głównemu specowi od Flasha projektu oraz Filipowi Hace bez którego nie byłoby przepisów i testów grywalności.

Chłopaki jesteście wielcy. Na typowe „creditsy” przyjdzie czas – wszystkim którzy przyłożyli rękę do Spellareny (ponad 15 osób) chciałbym podziękować indywidualnie.

GDZIE * CO * JAK

Jeśli wogóle nie wiesz o czym jest gra i po co chciałbyś w nią zagrać – przeczytaj mój poprzedni wpis tu

Jeśli przekonałem Cię do spróbowania pobawienia się w tą grę – zerknij tutaj – test.spellarena.com (na razie mamy problem z PHP i zamiast na docelowym, gra stoi na zapasowym serwerze). Zarejestrujcie się, poczekajcie na przyjście aktywującego maila i potwierdźcie. Wejdźcie na stronę, zalogujcie się i ustawcie swoją drużynę. Zasady, reguły, przepisy i opisy jednostek -znajdziecie tutaj.

Wesołej zabawy!

Niech moc Czarnego Serca będzie z Wami! :)

UPDATE:

I pierwszy bug znaleziony :( Oskar Krawczyk podeslał mi nawet jako screen cast :)
Nie wiem czy problem leży w przeglądarce (Safari?) czy w jakimś doraźnym błędzie serwera. Sprawdzę i dam znać.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!