Aula 8 – zapowiedź

Aula numer 8

Ósma edycja Auli w najblizszy czwartek (13 wrzesnia). Zapraszam goraco do zglaszania swoich kandydatur i pomyslow na prelekcje.

* Co?
Ósme spotkanie z cyklu Aula Polska

* Gdzie?
Siedziba Novell Polska, Wspólna 47/49 (mapka)

* Kiedy?
Czwartek 13.09, godz.19.00

* Prelegenci:

Paweł Mamcarz, absolwent SGH i Carlsson School of Management (MBA). W czasach Bańki 1.0 nadzorował spółki internetowe w Elektrim SA, m.in. odpowiadał za przejęcie portalu Poland.com oraz pełnił funkcję prezesa AGS New Media. Obecnie odpowiada za zakupy IT w firmie Orlen. Był twórcą sprzedanego z sukcesem vortalu fotograficznego onephoto.net.”

opowie nam o swojej wizji „Web3.0 czyli witamy w latach 80-tych

Michał Śliwiński, (Nozbe.com) opowie o swoim projekcie „Nozbe – aplikacja webowa do zarzadzania czasem, zadaniami, projektami, itd. inspirowana metodologia GTD (Getting Things Done).””

Piotr „Vagla” Waglowski (vagla.pl)

Piotr Waglowski (ur. 1974 r.) – prawnik, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet (www.vagla.pl), słuchacz studiów doktoranckich prowadzonych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Członek Założyciel, a następnie (w latach 2000-2006) członek zarządu stowarzyszenia Internet Society Poland (http://www.isoc.org.pl). Piotr zreferuje „Po opublikowaniu postanowienia Sądu Najwyższego – sygn. akt IV KK 174/07 (rejestracja dzienników i czasopism)” Krótkie omówienie tez postanowienia Sądu Najwyższego, krótkie omówienie postanowień ustawy Prawo prasowe (dziennik, czasopismo, prasa), na co nie zwrócił uwagi Sąd Najwyższy i co z tego wszystkiego wynika.

Kamila Kaszkiel, kierownik programu Youth Business Poland i Amanda Lubaska (koordynator marketingu AIP)

Youth Business Poland jest czci Youth Business International, sieci programw powoanych przez Fundacj Ksicia Karola The Prince of Wales International Business Leaders Forum (Midzynarodowe Forum Liderw Biznesu). Program jest realizowany w 39 krajach na caym wiecie. W Polsce program jest prowadzony przez Stowarzyszenie AUTOKREACJA od 2006 roku. Youth Business Poland pomaga modym osobom sta si przedsibiorcami poprzez zapewnienie opieki merytorycznej i wsparcia finansowego. Najwaniejszym elementem programu jest wsparcie Mentora, dowiadczonego biznesmena. W 2006 roku z wielkim sukcesem odbya si edycja pilotaowa programu, w ramach ktrej 10 osb otrzymao wsparcie Mentorw oraz nieoprocentowane poyczki.

Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczosci to inicjatywa zmierzajca do rozwoju przedsibiorczoci wrd modych Polakw. AIP to najwiksza sie akademickich inkubatorw przedsiebiorczosci w Europie, wiadczcych usugi proinnowacyjne. AIP realizuje projekty spoeczne i biznesowe na skal oglnopolsk i regionaln, gromadzi najwybitniejszych ekspertw modej przedsiebiorczosci.

and last but not least:

Michał Olszewski (seedfund.pl), który opowie nam, że fundusze wróciły z wakacji i co z tego wynika :)

* Formuła i uczestnictwo:– 5 minut na speakera, 30 minut przemawiania zaproszonych gości, od 19.30 pizza i część nieoficjalna;

– w części nieoficjalnej do dyspozycji będzie przestrzeń z WiFi oraz 2 rzutniki. Zachęcamy do przyniesienia własnych laptopów (BYOL=Bring Your Own Laptop);

– wstęp tylko po uzyskaniu potwierdzenia od Artura Kurasinskiego lub Krzyska Kowalczyka (wysylasz maila a ja odpowiadam rowniez mailowo).

* Chcę wystąpić, co mam zrobić?
Zgłosić się na kolejną Aulę albo przynieść ze sobą laptop i podłączyć się pod rzutnik w części nieoficjalnej.

* Jestem z mediów albo po prostu chcę przyprowadzić znajomych? Jak mam to zrobić?
Zglosic taka chec do mnie (artur@revolver.pl) lub Krzyska (krzysztof.kowalczyk@ubikbc.pl)- mailowo najpozniej do dnia poprzedzajacego Aule. Na dole budynku bedzie sprawdzana lista wiec prosze o potraktowanie powazne kwestii zgloszen.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!