Szukaj
Zamknij

GetApple – dorwij jabłuszko!

getapple.pl apple mac

Już za chwileczkę już za momencik w Warszawie i Krakowie będziesz mógł podzielić się swoją niewiedzą z innymi uczestnikami weekendowych spotkań. Dewizą spotkań będzie zdanie: „pokaż mi czego nie umiesz”. Zapraszamy wszystkich, którzy nie umieją i nie boją się do tego przyznać…

Podczas ostatniej Auli oficjalnie poinformowałem o GetApple czyli warsztatach dla słiczerów z Windows na Mac’a, którzy mają wreszcie to „cudowne” urządzenie w swoim ręku i nie za bardzo wiedzą co z nim zrobić :) Warsztaty będą się odbywać w którejś z warszawskich knajpek w centrum – będzie wi-fi, rzutnik i osoba prowadząca – od chętnych wymagane będzie posiadanie własnego sprzętu i kasy na herbatę / ciastko i tym podobne smakowitości.

GetApple jest całkowicie darmowe i nie jest inicjatywą związaną z SAD ani Apple ani żadną inną organizacją czy firmą. Amen. Niemniej jednak jeśli ktoś (firma) chce stać się sponsorem spotkań w Wawie czy Krakowie – zapraszam do kontaktu. Dogadamy się.

GetApple to spotkania dla pomyślane jako warsztaty z prostą formułą – nie zamierzamy uczyć tam czegoś wielkiego. Nie będzie to namiastka szkoleń ani streszczenia podręczników dostępnych w księgarniach z gatunku „how to..”. Chciałbym aby na GetApple pojawiały się osoby świadome czego nie wiedzą i z czym mają problemy.

Osoba prowadząca będzie cierpliwie wyjaśniała, tłumaczyła i pokazywała co i jak zrobić aby pozbyć się problemu czy uzyskać stosowany efekt. Nie chciałbym tłumów i raczej będę rezerwował na spotkania małe salki zdolne pomieścić 15-20 osób.

Będzie liczyła się szybkość zapisów a może jakaś praca domowa wykonana na rzecz spotkań. Albo może będziemy dobierali ludzi po problemach jakie chcą rozwiązać – zobaczymy, rozmowy i ustalenia trwają.

GetApple będzie odbywać się w dwóch miastach (jeśli ktoś z innego miasta poza stolicą i Krakowem chciałbym także zorganizować takie spotkanie zapraszam do kontaktu i omówienia spraw franczyzy). W Krakowie osobą prowadzącą spotkania będzie Paweł Nowak znany z appleblog.pl „mac ewangelista”. Polecam blog Pawła oraz jego drugi projekt – skarbnica wiedzy dla osób stawiających pierwsze kroki z nowym mac sprzętem.

Paweł oprócz GetApple prowadzi również szkolenia komercyjne więc takie warsztaty mogą stać się fajną i miłą opcją aby zapoznać się z maczkiem a potem pomyśleć o profesjonalnym pakiecie szkoleń. Po szczegóły w sprawach „GetApple Kraków” albo szkoleń zapraszam do skontaktowania się z Pawłem.

Oprócz tematów Mac’a chcemy (jeśli będzie zainteresowanie) w przyszłości pochylić się nad iPhone’m, iPod’em i innymi ciekawymi rozwiązaniami ze stajni Apple. Mam nadzieję, że formuła barcampowa i atmosfera weekendowa udzieli się wszystkim uczestnikom – w końcu chodzi o zabawę!

Zapraszamy gadżeciarzy / wyznawców PC / gejów i lesbijki / tramwajarzy / kolekcjonerów podstawek pod piwo / bogatych i rozrzutnych maniaków / biednych studentów zapożyczających się do ostatniej koszuli na swojego pierwszego „maczka”.

Słowem powitamy każdego. Nawet jeśli powiesz publicznie „Nienawidzę jobsa. nienawidzę Apple” przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami i postaram przekonać, że jesteś w mylnym błędzie.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany czy warto się zapisać i uczestniczyć w naszych spotkaniach – krótki film. Nadal nie chcesz dołączyć do nas?:)

 • MDK

  Trochę off-topic — coś masz nie tak z RSS’em, polskie znaki zjedzone przez „??”.

 • Ta sama uwaga.

  O GetApple będę pisał u siebie jutro (choć wiele dodać się nie da :)) ale teraz chciałem Ci podziękować za film na końcu – uśmiałem się ;)

 • Green

  Zrób w końcu coś z tymi krzakami w RRSie !!

 • Artur Kurasiński

  @ Green – przepraszam, ale nie widzę żadnych problemów z RSS. Jakiego feedera używasz?

 • Wiem co się może krzaczyć – strona kodowa :/ niestety zmieniłem po zasięgnięciu rady na:

  define(‚DB_CHARSET’, ‚utf8’);
  define(‚DB_COLLATE’, ‚utf8_polish_ci’);

  i dalej kupa. ktoś ma pomysł inny?

 • Bazę masz OK, więc zostaw :) Tak samo wordpress – wina leży po stronie feedburnera (tak obstawiam). Zaloguj się do niego i znajdź zakładkę Troubleshootize.

 • Pingback: GetApple - zapraszamy - Apple Blog()

 • quaint

  Kodowanie utf-8 interpretowane jako iso-8859-2.

 • Artur Kurasiński

  @ quaint – radzisz grzebać w WP czy w FeedBurnerze?

 • Pingback: GetApple w Twoim mieście - więcej szczegółów - Apple Blog()

 • Kwestię kodowania mamy już omówioną. Ja modlę sie tylko żebym zdążył się do ostatniej koszuli zapożyczyć przed pierwszym spotkaniem w Poznaniu.

  Nie mogę się doczekać.

  Genialny pomysł tak swoją drogą.

 • Pingback: Aula Polska » Blog Archive » Aula 20 - podsumowanie()

 • Pingback: GetApple w stolicy – we are back! | AK74 - blog Artura Kurasińskiego (cc) 2007()

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę