GetApple W-wa – podsumowanie

pierwsze spotkanie getapple w warszawie

Zamiast słodko spać w niedzielne przedpołudnie 20 osób postanowiło pomęczyć się wspólnie nad obsługą Mac’a i jego możliwościami. Było wesoło i owocnie – dwie godziny minęły chyba za szybko a nowych tematów na kolejne warsztaty pojawiła się cała masa…

Nie spodziewałem się, że niedziela przy komputerze może być taka miła (sic!) – spędziłem wraz z grupą 20-stu osób upojne dwie godziny odkrywając tajniki i podstawy paru narzędzi i programów na Maca. Janek Rychter mówił m.in. o Yojimbo, Finderze, PathFinderze, Quicksilver, Spotlight’cie.

W cafe Studio 18, które nas przygarnęło (Pani Izo, dziękuję raz jeszcze!) miło i sympatycznie popijaliśmy sobie kawę i herbatę a przy okazji bawiliśmy się i edukowaliśmy nawzajem. Rzutnik i ekran okazały się dobrym pomysłem tak samo jak możliwość korzystania z WiFi oraz łączenia się ze wszystkimi Mac’ami na sali :)

Miło jest obserwować jak pomysł, który parę tygodni temu był jedynie luźną myślą, która się przyplątała i zaczęła dojrzewać w mojej głowie przeradza się w konkret i obrasta ludźmi, terminami, miejscem i historią spotkań. Satysfakcja z realizacji takich pomysłów jest dla mnie ogromnie ważnym elementem – czuję wtedy, że warto porywać się z motyką na słońce jeśli ma się wokół silne wsparcie najbliższych.

Chciałbym podziękować wszystkim „getapple’owiczom” – to Wy tworzycie historię tych spotkań i to dzięki Wam jest sens organizować ogólnopolskie spotkania. Dzięki!

Poniżej na zachętę dla tych co zaspali i nie pojawili się – zobaczcie co straciliście!

pierwsze spotkanie getapple w warszawie

Nasz tutor, mentor i ewangelizator czyli Janek Rychter w roli prowadzącego warsztaty (Janek również odpowiedzialny za TechAulę, której właśnie pierwsza edycja za nami).

pierwsze spotkanie getapple w warszawie

W takich warunkach pracowaliśmy – rzutnik, ekran + klimatyczne zdjęcia i miły personel Studio 18 (polecamy to miejsce!). Janek pokazuje jak szybko może zmieniać okienka w Yojimbo :)

pierwsze spotkanie getapple w warszawie

..A teraz wszyscy potulnie klikają w swoje Maczki i staramy się naśladować to co Janek pokazuje nam na dużym ekranie. Na pierwszym planie Tomasz Witt ze swoim MacBookiem „przebranym” w designerskie „futerko”. Lubisz modowanie swojego sprzętu – niedługo tutaj znajdziesz wszystko co trzeba.

pierwsze spotkanie getapple w warszawie

Jak widać na GetApple były też Mac-userki :) Na pierwszym planie Agnieszka Nowak z OS3.

PS. A jeśli ktoś nadal uważa, że obsługa Maca jest nudna niech obejrzy sobie ten teledysk zmontowany za pomocą programów apple’owych :)

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę