Polecam gorąco

Artur Kurasiński
23 grudnia 2008
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

dobry blog nie jest zły

Krótko i na temat. Część z blogów regularnie przeze mnie odwiedzanych nie publikuję w blogroll’u poniżej nie z powodu braku czasu czy pamięci ale z przekonania, że treści pokazywane i tematy na nich poruszane nie do końca pasują do mojego wyobrażenia o tym blogu.

Szukajcie a znajdziecie. Czytajcie a zmądrzejecie. Dobrych autorów i linków nigdy dość więc sypnę tym co sobie powrzucałem do czytnika. Część znacie części może nie (ale nie przyznawajcie się).

Tylko tyle ktoś powie? Nie ale uważam, że akurat poniższe blogi powinny obowiązkowo znaleźć się na liście czytanych przez wszelkiej maści „specjalistów od nowych mediów”.

Być może wyrządzam autorom niedźwiedzią przysługę i zaraz zwalą się do nich poszukiwacze „komci” i „elo ziomy” ale w końcu człowiek z natury jest dobry czyż nie?

E-commerce inaczej – Nie wiem kto jest autorem tego bloga ale czuję mentalne pokrewieństwo na wielu płaszczyznach (kurde wstyd mi będzie jeśli to np. jakiś poseł PiS). Jeśli ktoś uważa, że ja jestem złośliwy to prosiłbym o szybciutkie przeklikanie się na tego bloga. Autor podał świetny pomysł jak zarobić krocie na sklepach w sieci. Oczywiście nie całkiem legalnie. Cóż i tak okazało sie, że samo życie pisze najlepsze posty.

Mikroblog autorski Michała Brańskiego (o2). Michał nie dość, że promuje dzięki temu swoje własne dziecko (Pinger) to jeszcze pisze wytrwale, z głową i na temat go interesujący. Czasami nie wiem kiedy Michał czyta te wszystkie cytowane artykuły. Michał utwierdza mnie w przekonaniu, że sukcesy o2 nie biorą się z przypadków ale z analizy tego co się dzieje nie tylko w mediach ale w polityce, kulturze i wielu wielu innych sferach aktywności ludzkiej. Szacun.

2up – miejsce które odwiedzałem do tej pory sporadycznie, potem częściej (dzięki piątkowej galerii zdjęć eeee…nagich dziewcząt) a teraz zaglądam w zasadzie codziennie. Kultowe miejsce dla mnie i prowadzone przez kilka osób obdarzonych świetnym smakiem i wyczuciem. Uroniłem nieraz parę łez oglądając filmy prezentowane przez blogo-wpisowiczów 2up’a. Skarb w polskiej sieci. Zajebiście wciąga.

Kultura 2.0 – czyli wiele mądrych głów pisze o wielu fajnych problemach. Alek Tarkowski (ewangelizuje: Creative Commons Polska), Mirosław Filiciak (koniecznie przeczytajcie jego książkę o grach!), Justyna Hofmokl oraz Edwin Bendyk tworzą wybuchową mieszankę poglądów, sposobów patrzenia na problemy oraz interpretację otaczającej nas rzeczywistości. Godne polecenia ludziom szukającym pogłębionej wiedzy z naukowym zacięciem.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon