25 lat Applemanii – czy już dość?

Na pewno zastanawiacie się czasem jak to kiedyś wyglądał Steve Jobs zanim nie stał się głową kościoła Białych Przedmiotów Z Plastiku. Otóż Steve miał bujną czuprynę i charyzmę wystarczającą do tego aby zrobić show w oparciu o wsadzanie dyskietki do komputera…

25 lat temu 24 stycznia 1984 Steve Jobs po raz pierwszy zaprezentował siebie i (przy okazji) swoje „dziecko” czyli skrzynkę z kablami będącą komputerem nazwanym jakże by inaczej – Macintosh. Jak można zobaczyć na filmie Steve na początku uważał, że muszka i garniak dodadzą mu powagi – widać po zarobieniu kilkuset milionów $ dla Apple zmienił zdanie i zdecydował się występować w dżinsach i swetrze.

Co by nie mówić – jeśli Jobs nie wróci z urlopu zdrowotnego to świat straci świetnego prezentera. Po odejściu Gates’a ze stanowiska prezesa Małomiękiego w światku IT zaczyna brakować wyrazistych i oryginalnych postaci. Zanim następcy obrosną w piórka i będą mogli ściągać na siebie uwagę milionów użytkowników i giełdowych graczy minie sporo czasu. A może właśnie na naszych oczach kończy się era prezesów firm ala „rock star”? Coś się kończy coś się zaczyna jak zwykł mawiać pewien Wiedźmin…

Do kompletu – reklamówka Apple z tego samego roku mająca nieść „przekaz” i „filozofię” nadgryzionego Jabłuszka. Otóż wszyscy wokół są źli i tylko pani z młotem może wybawić nas wszystkich z rąk Wielkiego Brata (już wtedy przewidywał, że Bill przejdzie na Złą Stronę Mocy?). Dziś ta reklamówka może śmieszyć, ale pamiętajcie o magicznej dacie. Jednym słowem – Apple miał się za zbawiciela użytkowników komputerów. Co z tego wyszło? Na pewno kupa kasy dla Jobsa i Apple. A dla nas? Hmmm….

A jakie są Wasze pierwsze wspomnienia dotyczące komputerów? Śniliście po nocach o Atari czy już graliście na ZX Spectrum? Zazdrościliście posiadaczom Commodore? Podzielcie się z wujkiem Arturem swoimi wspomnieniami :)

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę