Polska nie bardzo wpływa

world economic forum putin russia

Jak World Economic Forum ocenia innowacyjność Polaków i nasz wpływ na losy świata? Na dokładnie zero. Takie można odnieść wrażenie po lekturze listy osób określonych jako „młodzi globalni liderzy”…

TechCrunch opublikował newsa. WEF usiadło i w trosce o losy świata określiło 230 nazwisk osób, które mają przemożny wpływ na losy naszej planety.

Wybrańcy pochodzą z 71 i wśród nich są „młodzi i wpływowi” z Iraku, Jordanu, Kirgistanu, Kuby, Maroko, Libanu. Pierwotna lista liczyła 5 tysięcy osób, zostało 230 nazwisk. Kraj, który wydał Lech i Jarosława Kaczyńskich nie został zaszczycony wyróżnieniem. Może w przyszłym roku.

Na czele listy oczywiście Mark „Facebook” Zuckerberg reszta też wygląda znajomo:

Mark Zuckerberg – founder and CEO of Facebook
Kevin Rose – founder of Digg
Chad Hurley – co-founder and CEO of YouTube
Josh Silverman – CEO of Skype
Michael Birch – founder and CEO of Bebo
Premal Shah – President of Kiva
Lisa Huddleson – Corporate Foundation Executive Director at Dell

Brak reprezentantów naszego kraju (a przecież pochwalić się mamy czym: Papież, Wałęsa, wódka) w postaci Romana Kluski, Joli Rutowicz (z konikiem) czy chociażby (en bloc) redakcji Pudelka uważam za skandal.

A tak na poważnie – jaki nasz rodzimy przedstawiciel miałby pojawić się na takiej liście? Macie jakieś pomysły? Ponieważ mówimy o młodych kandydatach to mnie proszę nie brać pod uwagę.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę