Polska nie bardzo wpływa

Artur Kurasiński
25 lutego 2009
Ten artykuł przeczytasz w < 1 minut

world economic forum putin russia

Jak World Economic Forum ocenia innowacyjność Polaków i nasz wpływ na losy świata? Na dokładnie zero. Takie można odnieść wrażenie po lekturze listy osób określonych jako „młodzi globalni liderzy”…

TechCrunch opublikował newsa. WEF usiadło i w trosce o losy świata określiło 230 nazwisk osób, które mają przemożny wpływ na losy naszej planety.

Wybrańcy pochodzą z 71 i wśród nich są „młodzi i wpływowi” z Iraku, Jordanu, Kirgistanu, Kuby, Maroko, Libanu. Pierwotna lista liczyła 5 tysięcy osób, zostało 230 nazwisk. Kraj, który wydał Lech i Jarosława Kaczyńskich nie został zaszczycony wyróżnieniem. Może w przyszłym roku.

Na czele listy oczywiście Mark „Facebook” Zuckerberg reszta też wygląda znajomo:

Mark Zuckerberg – founder and CEO of Facebook
Kevin Rose – founder of Digg
Chad Hurley – co-founder and CEO of YouTube
Josh Silverman – CEO of Skype
Michael Birch – founder and CEO of Bebo
Premal Shah – President of Kiva
Lisa Huddleson – Corporate Foundation Executive Director at Dell

Brak reprezentantów naszego kraju (a przecież pochwalić się mamy czym: Papież, Wałęsa, wódka) w postaci Romana Kluski, Joli Rutowicz (z konikiem) czy chociażby (en bloc) redakcji Pudelka uważam za skandal.

A tak na poważnie – jaki nasz rodzimy przedstawiciel miałby pojawić się na takiej liście? Macie jakieś pomysły? Ponieważ mówimy o młodych kandydatach to mnie proszę nie brać pod uwagę.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon