iPhone OS 3.0 + FB = lepsze granie!

Artur Kurasiński
19 marca 2009
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

facebook+iphone

Nowe informacje o nowej wersji softu Apple’a są dość zaskakująco dobre – nie chodzi mi o legendarne kwestie MMSów i Copy+Paste (faktycznie, w 2009 roku takie funkcje są dość oczywiste i powinny zostać wprowadzone dawno). Wersja OS 3.0 umożliwia zastosowanie bardzo ciekawych rozwiązań dotyczących developerów gier…

Co takiego ciekawego można będzie znaleźć w OS 3.0 pod kątem gier?:

> Możliwość wymiany plików (P2P) poprzez łączność Bluetooth ale również granie w wersji p2p!
> Voice chat (a raczej in-game voice chat:) – dla miłośników CS-owego TeamSpeak’a nie trzeba mówić co to daje :)
> Wprowadzenie mikropłatności (upgrade’y w grach, sprzedaż treści!)
> Dźwięk i wideo przesyłane strumieniowo do aplikacji (mniejsza waga pobieranej aplikacji!)
> Dostęp do biblioteki iTunes na iPodzie lub iPhonie – wykorzystaj swoją muzykę jako podkład w grze.
> Push Notification – grasz w grę lokalizacyjną, wyłączasz aplikację na czas rozmowy. Nagle bang! Gra uaktywnia się i informuje cię, że w pobliżu jest inny gracz.

.. oraz 1000 (dokładnie 1 tysiąc) nowych API. Więcej informacji znajdziesz tu.

To co powyżej bardzo fajnie może wesprzeć w zasadzie mało obecną kategorię gier w App Storze czyli MMO. Teraz developerzy, którzy mają w swoich szufladach gotowe portingi swoich tytułów (Wyobrażacie sobie Ogame albo Tibię na iPhone’a z możliwością grania w pracy, domu i szkole? Brrr…) żywiej się zainteresują pojawianiem się ich gier na platformie iPhone’a.

Pamiętajmy też, że Facebook umożliwił podłączanie się do tego serwisu posiadaczom iPhone’ów za pomocą usługi Connect co umożliwi dołożenie silnej warstwy społecznościowej dla gier na platformę Apple’a. Znajdowanie chętnych do grania wewnatrz takiej ogromnej społeczności jaką oferuje FB jest bardzo ciekawe. Są już dostępne aplikacje wykorzystujące FB Connect: Tap Tap Revenge 2, Urbanspoon, Flixster Movies, and Sportacular.

Granie zaczyna być naprawdę „społecznym doświadczeniem”, multiwymiarowe i wykorzystująca potencjał serwisów społecznościowych (bo pewnie po FB parę innych też się chętniej „otworzy”).

Dla tych, którzy płaczą, tupią nóżkami i twierdzą, że nienawidzą Apple’a i iPhone’a mam dobrą informację – ponieważ Wasz ukochany OS / operator / producent komórki na pewno po cichu zagryza zęby z wściekłości i zazdrości to spodziewajcie się pojawienia podobnych opcji w Waszym G1, Pre Palmie czy innym „ajfon kilerze”. Kopiuje się przecież od najlepszych :)

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon