Szukaj
Zamknij

Technika noszona

Coraz bardziej zbliżamy się do momentu kiedy nasze własne ciało stanie się jedynym elementem potrzebnym do interakcji z techniką – będziemy zasilali, wyświetlali, analizowali otaczającą rzeczywistość za pomocą technologicznych „upgrade’ów” noszonych na albo w naszych organizmach…

Kolejny filmik wyłowiony z archiwów TEDa (dzięki Garmilowi) pokazujący, że za 350$ możemy już teraz zbudować coś co radykalnie zmienia sposób korzystania z informacji. Może za 5 lat coś takiego będzie po prostu wszczepiane jako ozdoby?

 • Fajne, tylko trzeba usprawnić to sterowanie palcami, bo nie będziemy przecież nosić nakładek na palce.

  Ma cholernie wielki potencjał, upakowanie tego do mniejszego pudełka i usprawnienie jest proste, tylko rozwiązać problem sterowania i podpiąć do tego kilka API typu Ceneo, Amazon, Wikipedia – reszta już sama się będzie biła, żeby móc podawać swoje informacje :)

 • Grzegorz

  Ja raczej zgadzam się ze zdaniem Andiego Rutledge na ten temat http://www.andyrutledge.com/epic.php#fragment-5

  Perspektywy może i duże jeśli będą wykorzystywane tak jak to pokazuje prezentacja to będzie to kolejny krok do zdejmowania z człowieka potrzeby myślenia, a to nie jest pozytyw.

 • Pingback: Blog bebowy» Archiwum blogu » Sixth Sense (I see read people)()

 • Obawiam się (?), że naprawdę funkcjonalne rozwiązania będą bardziej zintegrowane z człowiekiem.
  I właśnie ich wybitna funkcjonalność połączona z realną przewagą konkurencyjną jaką nam dadzą, spowoduje, że zdecydujemy się na krok w kierunku cyborgizacji.
  Na początek jakiś niewielki. Może czip identyfikacyjny z portfelem. A potem już pójdzie.

 • Venty

  no tak o to przyklad ksenofobii pokazali cos co moze znacznie ulatwic zycie ludzi

  wezcie na przykald takiego chirurga podczas operacji kotremu wporst w wycietym czlowieku pokazuja sie wazne parametry ze na przykald kolor tej tkanki jest nie tego albo cos w tym stylu

  Mozliwoscie jakie daje to urzadzenie sa wrecz nieograniczone.

  Jesli taki lekaz ma pracowac sprawniej i lepiej pomagac ludziom to niech sobie bedzie i cyborgiem.

 • Pingback: Szósty zmysł | dWorld.pl()

 • ms

  Troche to lipa, taki zegarek wyświetlany na ręce nie jest widoczny na słońcu.

 • Mnie osobiście zastanawia jak bardzo wyćwiczone ręce będziemy musieli mieć aby korzystać z tego typu interfejsu.

  Swoją drogą jest to ciekawe, że coraz więcej koncepcji na przyszłe rozwiązania (a po części także i teraźniejsze) angażuje interfejsy obsługiwane za pomocą gestów.

  Z jednej strony świetnie – z drugiej strony odrobinę karkołomnie. Obecnie nawet dłuższe korzystanie z myszki czy klawiatury powoduje ból. Co będzie w przypadku tego typu interfejsów?

  Tak czy siak połączenie augmented reality oraz otwartej myśli (często zaczerpniętej jeszcze z książek autorów sci-fi) daje wspaniałe efekty. Z niecierpliwością czekam co przyniesie jutrzejszy dzień – jakie nowe rozwiązania :)

 • @ Perspektywy może i duże jeśli będą wykorzystywane tak jak to pokazuje prezentacja to będzie to kolejny krok do zdejmowania z człowieka potrzeby myślenia, a to nie jest pozytyw.

  A najgorsze pod tym względem to było zastąpienie liczydeł kalkulatorami. Ile to ludzka inteligencja zyskała przez te setki lat kiedy trzeba było na piechotę liczyć ile jest 72*127 :-)

  @ Z jednej strony świetnie – z drugiej strony odrobinę karkołomnie. Obecnie nawet dłuższe korzystanie z myszki czy klawiatury powoduje ból. Co będzie w przypadku tego typu interfejsów?

  Hoho, a gra w piłkę nożną dopiero ile bólu przysparza :-).

 • @ Hoho, a gra w piłkę nożną dopiero ile bólu przysparza :-)

  U mnie w firmie po piłce już 3 pokiereszowanych, w tym 1 na rehabilitacji – a mówią, że sprzęt to zdrowie ;)

 • sport oczywiście ;)

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę