Mordami wy moje!

Artur Kurasiński
29 kwietnia 2009
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

www.mordami.pl

Od kilku dni powieszony online i testowany ale dziś mogę powiedzieć o oficjalnym oddaniu generatora awatarów w ręce użytkowników – Mordami.pl Zapraszam do korzystania i tworzenia własnej mordy, gęby, ryjka co tam kto ma i do czego się przyznaje…

Mordami nie jest oczywiście nowym, przełomowym ani odkrywczym. Serwisy oferujące stworzenie własnej postaci jest wiele – w zasadzie każdy szanujący się wirtualny świat ma taki mechanizm. Ja chciałem zrobić coś co będzie możliwe do wykorzystania na blogach i w serwisach społecznościowych gdzie istnieje duża potrzeba wyróżnienia się szczególnie poprzez efektowny awatar, graficzkę itd.

Mordami kierowane jest do grupy docelowej dzieci i nastolatków – stąd styl, kolory i cała oprawa. Może nawet wygląda to obecnie zbyt „oczojebnie” jak dla tej grupy odbiorców, ale ja nie zniżę się do estetyki „kofanego kolorowego blogaska” w różach i czerwieniach.

Chciałem jednak zrobić inny serwis niż tylko taki pozwalający na stworzenie fajnej grafiki – w Mordami możesz zachować swój awatar, wrócić do niego po jakimś czasie, dodać okulary, zmienić uśmiech itd. Twój awatar żyje i jest plastyczny.

Model biznesowy jest prosty – rejestracja jest darmowa, korzystasz jednak tylko z części dopóki nie zapłacisz premium sms’a w cenie 6 złotych + VAT za dostęp roczny do wszystkich elementów serwisu, także tych nowych bo takie będą się pojawiały (np. motywy świąteczne, okolicznościowe itd.). Mordami będzie też fajnym uzupełnieniem dla innych serwisów czy forów – jestem w stanie wystawić w modelu „white label” całą aplikację i dzielić się zyskiem w modelu 50%-50%.

Wiem, że część osób narzeka na styl kreski, jakość itd. – pracuję nad pozyskaniem baaardzo fajnych i znanych grafików i komiksiarzy – chciałbym wprowadzić „sety autorskie” w ramach których Znany Artysta będzie wrzucał swoje prace do generatora.

Co do technologii – silnik aplikacji wykonany jest w Flex i z tego co obserwuję pracę serwera i bazy to daje radę i wytrzymuje obciążenie (szczególnie po notce na AntyWebie – Grześku, podziękuj swojemu synkowi ode mnie za przychylną recenzję :).

Bardzo dużo pomocy i pracy w projekt wniósł autor front i back-endu Mateusz Małczak (autor komixo), który pomagał mi w tworzeniu generatora komiksów dla Chomiks.com a sam jest zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie FlexChallenge. Mateuszu, dziękuję! :)

W związku z premierą Mordami.pl mam dla czytelników mojego bloga 10 kont premium do przekazania w zamian za odpowiedź (poproszę o wpisywanie je w komentarzach) „czyją mordę chciałbyś dzięki generatorowi awatarów zrobić i dlaczego?”. Termin konkursu od 30 kwietnia do 5 maja do godz. 24.00.

Poniżej kilka promocyjnych grafik jakie wyprodukowałem na Flakera i Blipa w celu promocji serwisu. Ostatnia grafika jest odpowiedzią na pewien post RaFi’ego. Masz chłopie na osłodę twego szparowania biżu co byś się mniej frustrował :)

www.mordami.pl

www.mordami.pl

www.mordami.pl

www.mordami.pl

www.mordami.pl

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon